Ç'fare do ti thonit...

Diskutime tek 'Dashuria' filluar nga Lisa, 26 Jul 2016.

 1. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  A je mire?
  M thuj a t merr malli per mue??
  M thuj a tka mungue noj her ftyra zani a prezenca jeme??
  Ti vec thuj Po!! E nqs asht rren, un do e besoj se ashtu kam nevoj mem than,buzt e tua me lshue za e tingull : mka marr malli per ty dashni!
  Vec pohoje iher , ska gja nuk asht e vertet , zemra i pranon rrenat , ato t bukrat, truni gjithmon t prish plan!
  image.jpeg
   
  joetisti_ and TinkerBell like this.
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Gjithe te mirat FAMILIES.
   
  TinkerBell likes this.
 3. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  KAQ PAK..?!
  Një ditë...ku i dihet,
  mund të humbasim si shumë të tjerë,
  ashtu kot, me shkak apo pa shkak,
  i frikësuar do të thuash me vete:
  Kaq pak më paske dashur,
  kaq pak...?

  Një ditë...
  ndoshta shpejt...ndoshta larg,
  do t'a ndjesh mungesën time të gjatë,
  nga shpirti do të të dalë si ofshamë:
  Sa pak më paske dashur,
  sa pak...!

  Një ditë...ndoshta...
  në ndonjë rrugë a ndonjë park,
  zhurmë hapash do dëgjosh
  në trotuar, mbi bar a mbi asfalt,
  do të kthesh kokën,
  nuk do të më gjesh
  e do të thuash:
  Sikur të ishe për pak,
  vetëm pak...!

  Kaq pak
  më paske dashur,
  kaq pak...?!

  Aida Previzi
   
  Hektor12 and TinkerBell like this.
 4. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Heshtja.... flet më shumë se çdo fjalë që mund të thuhet.
   
  MrCool and joetisti_ like this.
 5. Rimseb10

  Rimseb10 Valoris scriptorum

  ke te drejt kaq mjafton
   
 6. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  po qe se ndonjehere te bien lot... me thirr! Do ta kem gjithmone nje shami per ty.
   
 7. Hope

  Hope dans ton coeur

  Missing you!
   
  Lisa likes this.
 8. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  jemi te vetmit qe falim. Koha, ajo qe e kemi te pakte, sado duket se s'do te kete mbarim... nuk fal!
   
 9. Jamie

  Jamie Forumium maestatis

  kujt?!
   
  joetisti_ likes this.
 10. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  po te ishte jeta nje dite, s'do te vuaja sepse s'do te te kisha njohur, por... do te vuaja qe s'te njoha.
   
 11. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Ste dija kaq melankolike....Mai dire mai thote italiani
   
  tropojanja likes this.
 12. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  Tash ke fillu me u ba i bezdisshem..
  Se tan kohen rrin n menje teme. Kajhere harroj se jam une.Emylli syte e t puthi , t perqafi me mall!
  Eh u bana dhe un mashtruse ,e ma shume se ty kam fillu me rre veten, hajt se sot ska pas kohe ka pas pun, asht i lodhun, i merzitun etj etj.. Jam ba avokate e zonja e mungeses tane!
  A ban mem tregue : a tka marre malli i fije per mue??
  Thujeee e nese asht rrene! Ska dert boll t lexoj do shkronja tuat se tingullin e zanit ..eh bash krejt t kam harrue!
  Ohh Dashni permenu .. Mjep pak ajer trri gjalle sa me t nie afer meje, se ti je fllad pranvere e diell dimni per mue!
  T'Due!!
  image.jpeg
   
  Hektor12 likes this.
 13. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Uau sa e thelle ... po me mahnit
   
 14. Passion- Al

  Passion- Al Forumium maestatis

  Mos lutem.
  Mos më thyej si një shkarpë qe e ka pjekur dieĺli tha.
  Sikur toka hapej mes këmbëve te tij u ndie.
  Ndoshta marrje mendsh.
  Doja të të thoja që se vëren që jam si i dytë?
  Pasiguri ndiej me veten.
  Pse duhet ta transmetoj e ty këtë ndodhi?
  Dicka më ndal te jem ai shembullori.
  A s'është ma mirë të ti tregoj?

  Ndoshta kam nevojë të rri ca kohë vetëm.
  E ndiej të nevojshme.

  Harbut njeri tha.
  I pa shpirt.

  E dija shtoi.
  Doja ti thoja faleminderit që me kupton,por shtoi një klithme duke shtuar .
  Shkofsh ne gop të sëmës. :(
  Se kisha pa asnjëherë ashtu.
  S'thash gjë më. :p
   
  MrCool and Alivia like this.
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  ke kos ne shtepi te me besh nje dhalle? Se dua dicka te lehte per tani ne darke dhe ketu kos nuk kam...
   
 16. MrCool

  MrCool Oldschool

  Nuk u ndame mire heren e fundit, me ka mbetur si pike ne zemer. Kam shume gjera per te te thene, por si kryenec qe jam, pres te besh ti hapin e pare.
   
  Lisa and TinkerBell like this.
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Strategu, femra e ben gjithmone, hapin e pare, cdo sekond, per me teper, por e ben vetem ne zemer. Rralle ndodh qe e ben me veprim. Dhe e gjitha e di pse?, sepse beson definitivisht (kjo per arsye te natyres qe ka) qe djali s'do qe gjerat te rregullohen. Dhe vuan. Nuk e con neper mend se djali do po njelloj sa ajo. Qe te fitoje dashuria.

  (tema)
  nese ndonje arome te kujton mua, beso edhe se me ke thithur!
   
  kacurrelsja... likes this.
 18. Alivia

  Alivia Forumium maestatis

  ahhahahahaha me fal qe me vjen te qesh,por rrjeshtat ishin teper godites dhe nganjehere dallget aq me shume qe dhembin,aq me shume te shkaktojne nje komizem te embel.

  Per temen;

  Morning Sun! :)

  [​IMG]
   
  TinkerBell, Hope and Passion- Al like this.
 19. Hope

  Hope dans ton coeur

  Thojn se dielli me i bukur se gjithnje eshte kur syrin mbi maje malesh qet.Te tjeret fjalet e mira per te i thone ne qastin kur ai del nga rete.
  Ca thone kur ne kurora pyjesh eshte futur e neper gjethe del aty-ketu.Vetem une e di se dielli me i bukur eshte ai qe del nga syte e tu.
   
  joetisti_, Alivia and TinkerBell like this.
 20. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  do te mbaje distance nga nje vullkan per arsye sigurie... ; edhe zemra qe pompon gjak te helmuar, nuk eshte shume ndryshe nga nje vullkan.
   
  TinkerBell likes this.

Shpërndajeni këtë faqe