Çfare ju ka merzitur sonte?

Diskutime tek 'Chit Chat me Chatistet e Tjere' filluar nga Lisa, 21 Feb 2015.

1. Hope

Hope dans ton coeur

O Kent kush t ka ba msim ne anglisht paska pas syze +20 :p e more ala aop mar njaja ka ransi se per anglishten ste pin uj n'chat lol

SNAP and AlbiPg like this.
  2. AlbiPg

AlbiPg Forumium praecox

Mos e paragjiko ai ska qen ndonjehere ne angli, eshte si te shkruaj ty ITALISHT dhe ti do ja kthesh copa copa

SNAP likes this.
  3. SNAP

SNAP Papirus rex

Me pelqeu batuta jote , e para aopi per mu ska rendes o njeri, e dyta o njeri me bohet qefi qe zotron mire anglisht, une nuk shita pordhe ketu qe di anglisht i cike di dhe ato si lidh mire, dhe as qe kam qen ndonje here ne angli, tme thuash per ne ITALI po,e treta besoj qe nuk tu drejtova ty qe kshu mos u nxito
    kur flet dhe mos na bon estrade ketu.

agim40, AlbiPg and Hope like this.
  4. Eronita

Eronita Forumium praecox

:/ shum gjera qe sme ecin ashtu sic dua une

agim40 likes this.
  5. hareid

hareid Papirus rex

Per arsye se nga natyra jam person qe i shoh gjerat me optimizem, rralle ndodhe qe te merzitem. Me shume merzitem kur gjate lajmeve shof tragjedi nga me te ndryshmet, njerez qu vuajne per kafshaten e bukes, padrejtesite.......
    Sot nuk kam pare lajme, prandaj edhe nuk kam patur arsye qe te merzitem:)

agim40 likes this.
  6. Solaris

Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

Më falni për repliken por sa për diskutim.
    Mendoj se njeriu thellë në vetvete është tepër egoist , afermendsh vetë natyra ka ndikuar. Nuk mendoj se ndjejmë peshen e tragjizmit apo vuajtjen për humbje , ne në të pandërgjegjshmen tonë ndjehemi të lumtur që jemi gjallë. E shprehim me vjen keq projektojme vetën tone tek dhembja e tjetrit, por nuk e ndjejmë kurrsesi si të tille sepse njeriu vuan nga vetvetja tij ,është i mbërthyer tek bota e tij .Sherimi i tij duhet të vazhdojë në këtë zanafille , në boshtin e vazhdueshem e të panderprerë të vetvetes... Mendimi im!

Last edited: 21 Jul 2015
    agim40, Balahk and hareid like this.
  7. hareid

hareid Papirus rex

Ne pergjithesi pajtohem me mendimin tend. Jam dakort me mendimin se njeriu ne thelb eshte egoist dhe tejet i ndjeshem per ceshtjet qe kane te bejne me interesat e tij. Peshen e tragjizmit, kuptohet sipas mendimit dhe pervojes time, e ndjene edhe atehere kur sheh fotografi nga me te ndryshmet se cfare ka ndodhur ne kete apo ate vend... e ndjen edhe atehere kur bisedon me njerez te ndryshem qe e kane perjetuar nga afer tmerrin, ferrin e luftes, i sheh femijet e vegjel te lenduar, traumatizuar, frikesuar....Sigurisht qe ke te drejte kur thua "se në të pandërgjegjshmen tonë ndjehemi të lumtur që jemi gjallë", qe nuk kemi qene ose nuk jemi ne vendin e tyre...por kjo nuk do te thote se tragjedite qe i sheh nepermjet mediave apo i degjon drejtpersedrejti nga persona qe i kane perjetuar humbjet, i perballon me gjakftohtesi dhe nuk ndihesh i merzitur...

agim40 and Solaris like this.
  8. Solaris

E konstatoj këtë gjë tek mosha e tretë dhe tek njerëzit që vuajnë nga semundje të pasherueshme , pleqtë nëse të ka rasistur të ndeshesh me situata të tilla bëhen "të papajtueshem" nuk po gjej fjalen e duhur , por nuk e pranojne realitetin dhe mberthehen fort mbas jetës , duke menduar për veten. Më ngjall mëshire dhe dhembje për fatalitetin e njeriut , në këtë raport anitomik midis jetes edhe vdekjes njeriu shpreson e mendon të jetojë më gjatë.

Patjeter që ishte shtojce ky mendimi im , pasiqe ti ke sjellur një situate tjetër shoqerore.

agim40, Balahk and hareid like this.
  9. Balahk

Balahk Locus omnem

Vapa.
    eshte bere e pa durueshme,se sa do zgjase,kush e di?

agim40 and Dreamer like this.
  10. Dreamer

Dreamer Under the Dome

Nuk po e rregulloj dot nje telescop :((

11. Solaris

agim40 likes this.
  12. agim40

agim40 Valoris scriptorum

Cfarë don të zbulosh???
    Ke nevoj për ndihmë:p

13. Solaris

Ahaha , jo unë bëra quote mendimin e Dreamer-it.
    Oh , sa i sjellshem që je ti!
    Vielen dank mein freund. : ))

agim40 likes this.
  14. Dreamer

Dreamer Under the Dome

Desha te shikoj pak ate kraterin e madh ne hene se sonte eshte paster qielli :)
    Tema: Teleskopi

agim40, Solaris and Balahk like this.
  15. agim40

Ich bin immer für Dich da, wenn Du mich brauchst :D

hareid and Solaris like this.
  16. agim40

Edhe....? e rregullove teleskopin?

17. Solaris

Auf gut Glück. : ))

hareid and agim40 like this.
  18. Solaris

Do vijmë nga ti sonte të shikojme me teleskopin.... : )

hareid and Balahk like this.
  19. Balahk

Balahk Locus omnem

Dy mushkonja te dashuruara,ma kane sjelle ne maje te hundes.
    o duan te me pickojn o ska...

Po e ndava mendjen,do i vras,sdo pyes per dashnin e tyre:p

hareid likes this.
  20. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

Shpërndajeni këtë faqe