Çfare ju ka merzitur sonte?

Diskutime tek 'Chit Chat me Chatistet e Tjere' filluar nga Lisa, 21 Feb 2015.

 1. Hope

  Hope dans ton coeur

  O Kent kush t ka ba msim ne anglisht paska pas syze +20 :p e more ala aop mar njaja ka ransi se per anglishten ste pin uj n'chat lol
   
  SNAP and AlbiPg like this.
 2. AlbiPg

  AlbiPg Forumium praecox

  Mos e paragjiko ai ska qen ndonjehere ne angli, eshte si te shkruaj ty ITALISHT dhe ti do ja kthesh copa copa
   
  SNAP likes this.
 3. SNAP

  SNAP Papirus rex

  Me pelqeu batuta jote , e para aopi per mu ska rendes o njeri, e dyta o njeri me bohet qefi qe zotron mire anglisht, une nuk shita pordhe ketu qe di anglisht i cike di dhe ato si lidh mire, dhe as qe kam qen ndonje here ne angli, tme thuash per ne ITALI po,e treta besoj qe nuk tu drejtova ty qe kshu mos u nxito
  kur flet dhe mos na bon estrade ketu.
   
  agim40, AlbiPg and Hope like this.
 4. Eronita

  Eronita Forumium praecox

  :/ shum gjera qe sme ecin ashtu sic dua une
   
  agim40 likes this.
 5. hareid

  hareid Papirus rex

  Per arsye se nga natyra jam person qe i shoh gjerat me optimizem, rralle ndodhe qe te merzitem. Me shume merzitem kur gjate lajmeve shof tragjedi nga me te ndryshmet, njerez qu vuajne per kafshaten e bukes, padrejtesite.......
  Sot nuk kam pare lajme, prandaj edhe nuk kam patur arsye qe te merzitem:)
   
  agim40 likes this.
 6. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Më falni për repliken por sa për diskutim.
  Mendoj se njeriu thellë në vetvete është tepër egoist , afermendsh vetë natyra ka ndikuar. Nuk mendoj se ndjejmë peshen e tragjizmit apo vuajtjen për humbje , ne në të pandërgjegjshmen tonë ndjehemi të lumtur që jemi gjallë. E shprehim me vjen keq projektojme vetën tone tek dhembja e tjetrit, por nuk e ndjejmë kurrsesi si të tille sepse njeriu vuan nga vetvetja tij ,është i mbërthyer tek bota e tij .Sherimi i tij duhet të vazhdojë në këtë zanafille , në boshtin e vazhdueshem e të panderprerë të vetvetes... Mendimi im!
   
  Last edited: 21 Jul 2015
  agim40, Balahk and hareid like this.
 7. hareid

  hareid Papirus rex

  Ne pergjithesi pajtohem me mendimin tend. Jam dakort me mendimin se njeriu ne thelb eshte egoist dhe tejet i ndjeshem per ceshtjet qe kane te bejne me interesat e tij. Peshen e tragjizmit, kuptohet sipas mendimit dhe pervojes time, e ndjene edhe atehere kur sheh fotografi nga me te ndryshmet se cfare ka ndodhur ne kete apo ate vend... e ndjen edhe atehere kur bisedon me njerez te ndryshem qe e kane perjetuar nga afer tmerrin, ferrin e luftes, i sheh femijet e vegjel te lenduar, traumatizuar, frikesuar....Sigurisht qe ke te drejte kur thua "se në të pandërgjegjshmen tonë ndjehemi të lumtur që jemi gjallë", qe nuk kemi qene ose nuk jemi ne vendin e tyre...por kjo nuk do te thote se tragjedite qe i sheh nepermjet mediave apo i degjon drejtpersedrejti nga persona qe i kane perjetuar humbjet, i perballon me gjakftohtesi dhe nuk ndihesh i merzitur...
   
  agim40 and Solaris like this.
 8. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  E konstatoj këtë gjë tek mosha e tretë dhe tek njerëzit që vuajnë nga semundje të pasherueshme , pleqtë nëse të ka rasistur të ndeshesh me situata të tilla bëhen "të papajtueshem" nuk po gjej fjalen e duhur , por nuk e pranojne realitetin dhe mberthehen fort mbas jetës , duke menduar për veten. Më ngjall mëshire dhe dhembje për fatalitetin e njeriut , në këtë raport anitomik midis jetes edhe vdekjes njeriu shpreson e mendon të jetojë më gjatë.

  Patjeter që ishte shtojce ky mendimi im , pasiqe ti ke sjellur një situate tjetër shoqerore.
   
  agim40, Balahk and hareid like this.
 9. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Vapa.
  eshte bere e pa durueshme,se sa do zgjase,kush e di?
   
  agim40 and Dreamer like this.
 10. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Nuk po e rregulloj dot nje telescop :((
   
 11. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  [​IMG]
   
  agim40 likes this.
 12. agim40

  agim40 Valoris scriptorum

  Cfarë don të zbulosh???
  Ke nevoj për ndihmë:p
   
 13. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Ahaha , jo unë bëra quote mendimin e Dreamer-it.
  Oh , sa i sjellshem që je ti!
  Vielen dank mein freund. : ))
   
  agim40 likes this.
 14. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Desha te shikoj pak ate kraterin e madh ne hene se sonte eshte paster qielli :)
  Tema: Teleskopi
   
  agim40, Solaris and Balahk like this.
 15. agim40

  agim40 Valoris scriptorum


  Ich bin immer für Dich da, wenn Du mich brauchst :D
   
  hareid and Solaris like this.
 16. agim40

  agim40 Valoris scriptorum

  Edhe....? e rregullove teleskopin?
   
 17. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Auf gut Glück. : ))
   
  hareid and agim40 like this.
 18. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Do vijmë nga ti sonte të shikojme me teleskopin.... : )
   
  hareid and Balahk like this.
 19. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Dy mushkonja te dashuruara,ma kane sjelle ne maje te hundes.
  o duan te me pickojn o ska...

  Po e ndava mendjen,do i vras,sdo pyes per dashnin e tyre:p
   
  hareid likes this.
 20. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

Shpërndajeni këtë faqe