Ç'mendim keni per Kosovaret

Diskutime tek 'Thashetheme, etj. etj.' filluar nga Marjeta, 5 Oct 2004.

1. Marjeta

Marjeta Primus registratum

Ç'mendim keni per Kosovaret

Jam e re ne forum, dhe ju pershendes t'gjithve :wave:

Hapa kete teme pasi kam vrejt se shumica e juaj jeni nga Shqiperia dhe me interson se cka mendoni per Kosovaret? I njofni, si i njifni ato? Cfare pershtypje ju kan len ato... nese keni pas rast te takoheni me to?

2. Marjeta

Marjeta Primus registratum

Re: Ç'mendim keni per Kosovaret

Ka njeri kendej pari....

3. ermir celanji

ermir celanji Primus registratum

perderisa kosova eshte shqiptare,perderisa ajo ka luftuar per te njejtin ideal,e pse duhet ta gjykojme vec,nuk mund te jene dy edhe kosovare edhe shqiptare se uashtu behen 10 a 15,labet vec lalucet vec,tropojanet vec,,,,,nuk ka shqiperia eshte 1 e mes saj ka shqiptare te mire e shqiptare te keq.

4. Shqiptarja

Shqiptarja Primus registratum

Mendoj qe eshte nje teme qe nuk ja vlen te diskutohet, megjithate do te them qe Shqiptaret nga Kosova jane po aq te mire sa te gjithe shqiptaret neper tere boten.

Nje gje nuk duhet haruar, se ne jemi NJE, nje gjak, nje komb, nje popull dhe nuk besoj se duhet te behen dallime ne mes nje populli, meqenese vetem kufijte "formal" na jane vene ene mes! /pf/images/graemlins/wink.gif

5. helibak mucogllava

helibak mucogllava Primus registratum

mua sme pelqein hic ata dreqer /pf/images/graemlins/tongue.gif

6. rosela

rosela Primus registratum

edhe une mendoj se s'ka pse te diskutohet ca mendojme per kosovaret ne vecanti, sic e kane thene edhe parafolesit shqiperia eshte nji dhe jemi te gjithe shqiptare.

per t'ju pergjigjur pyetjes tjeter po kam pase rastin te njoh ca familje kosovare nga gjakova ku kam ndihmuar si vullnetare....dhe kam mjaft kujtime te bukura!!!!

7. Enion

Enion Primus registratum

Me thene te drejten ato jane shqiptar dhe prandaj ajo i takon shqiperise dhe nuk kam asgje kunder tyre megjithese shume thone qe si njerez nuk jane fort te mire.

8. Enthusiast Flippy

Enthusiast Flippy Primus registratum

Nganjehere mendoj qe kosovaret(ata qe nuk jane nga Prishtina ose noi qytet tjeter) jane a bunch of stupid fu.cking monkeys.Dhe nganjehere tjeter me duket se jane shume hapa para ne te tjereve,shqiptareve te Shqiperise.Kane shume dallime dhe kontradikta edhe mes tyre,jo me me ne te Shqiperise nga te cilet u shkeputen para 90 vjeteve.

9. @d@

@d@ Primus registratum

Shqiptare jane dhe ata, vetem se e flasin shqipen cik ndryshe /pf/images/graemlins/laugh.gif

Ps. S'kam mendim per kete temen /pf/images/graemlins/wink.gif

10. RAUL

RAUL Primus registratum

11. pippo

pippo Primus registratum

njerez or mik si puna jote me kome me dure me sy me hund flasin shqip si ty ..... e bojne dhe mutin si ty ..... mos i shef gje ndryshe zotrote

12. RAUL

RAUL Primus registratum

avash se eshte goc ajo.. /pf/images/graemlins/smile.gif

13. eusebio

eusebio Primus registratum

ti mor i pa Fe ( se Zog Gomarit asht kushedi Gjunah me t'shkru, se mund t'kesh Baben Zotni)meso me lexu se nuk ka pyt se n'cilen kategori kafshesh hyjne Kosovart e sesi i kryjn nevojat personale...

14. dollibash

dollibash Primus registratum

vajzat kosovare jane te mira se nuk e njofin fjalen "jo" kurse meshkujt dembele :lol:

15. dollibash

dollibash Primus registratum

por dhe ata jane shqiptare :thumbsup:

16. ere

ere Primus registratum

jan i cik mashtrus dhe sjan kaq mikeprites sa ne me duket..na 1 gje personale skam te them te drejten...

17. pinkparadise

pinkparadise Forumium maestatis

per here te pare ne jeten time nuk po jap mendim edhe po ABSTENOJ

18. Iron Maiden

Iron Maiden Primus registratum

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
    Jam e re ne forum, dhe ju pershendes t'gjithve /pf/images/graemlins/wave.gif

Hapa kete teme pasi kam vrejt se shumica e juaj jeni nga Shqiperia dhe me interson se cka mendoni per Kosovaret? I njofni, si i njifni ato? Cfare pershtypje ju kan len ato... nese keni pas rast te takoheni me to?

[/ QUOTE ]

une takova shume kosovare fshatare ne gjermani..keshtu qe s'me kane lene pershtypje , asnje s'didnte te fliste shqip /pf/images/graemlins/wink.gif meqe ra fjala gjyshja ime ishte kosovare e gjyshi shkodran..por une jam lindur ne tirane

19. pinkparadise

pinkparadise Forumium maestatis

e dini çkam degjuar nga goja e nje kosovari te vertet denbabaden,
    qe nje intelektual ne kosove ka nivelin e nje fashatari ne shqiperi.

por un gjithmon abstenoj /pf/images/graemlins/shrug.gif...nuk shprehem per kete teme vetem raportova ça kam digju /pf/images/graemlins/wink.gif.

smino likes this.
  20. Landa

Landa Forumium praecox

e di si nuk mund te fusesh te gjithe kosovaret ne nje thes e te thuash shiko se keta jane keshtu apo ashtu
    sikunder do na vinte keq secilitprej nesh qe te thuhej qe shiko se shqiptaret jane ku di une se cfare sme vjen ne mendje asnje epitet tani per tani i keq
    kosovaret jane njerez edhe ata si puna jone me te mire edhe te keqinj ashtu sikurse ka ne cdo vend te tille pastaj pesonalizimet jane individuale per secilin/secilen

Shpërndajeni këtë faqe