“Unë”...

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga atman, 7 Nov 2007.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Ashtu e leme. Por per hir te temes duhet te vazhdojme. Ne jemi fillimi, vazhdimi, fundi dhe rifillimi MESHKUJ
   
 2. dr love

  dr love Locus omnem

  fillimi i kujt?Me ne filloi gjithshka..a sja dha Eva mollen Adamit?
   
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Vertet. Por une s'e kisha per ate fillim. Dhe nuk po mundohem te ul femrat por te lartesoj meshkujt. Ne jemi dhurata, kenaqesia, thelbi MESHKUJ
   
 4. dr love

  dr love Locus omnem

  dorzohem...kjo "lufte "gjithmone ka qene dhe do te jete..dhe ne fund te gjithe bien ne krahet e njeri tjetrit te dashuruar.Terhiqem me nder..
   
  joetisti_ likes this.
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Po terhiqem edhe une. Por rastesia do te na ftoje ta rifillojme. Deri atehere qofshim mire. Jane te buta, te embla, te fresketa, te mjaltshme FEMRAT
   
 6. dr love

  dr love Locus omnem

  faleminderit..
   
  joetisti_ likes this.
 7. dr love

  dr love Locus omnem

  Te iken dritat?
  Edhe une pa drita jam..po mbaron bateria..Naten e mire.
   
 8. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

 9. dr love

  dr love Locus omnem

  [​IMG]
   
  joetisti_ likes this.
 10. dr love

  dr love Locus omnem

  Une..cfare jam....nje grumull kockash...?
  Nje ..nje pelhure e grisur nga koha..e pluherosur nga harresa?
  Nje trup i kerrusur ..nje zemer e plagosur..nje shpirt i prangosur?

  Jam une ajo qe ngrihem cdo dite...hap syte dhe shpresoj ne dicka ndryshe.
  Jam ajo qe gjen deshire dhe aty ku ka mbreteruar apatia.
  Jam une ajo qe lufton .. shpreson per me mire

  jam..jam..jam...................

  Shpresa ne rrenoja....drita ne erresire.....uji ne shkretetire

  jamVETJA ime ne lufte me VETEN
   
  joetisti_ likes this.
 11. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Jemi te dy ne nje shkolle
  te vemendshem qe te dy
  ti veshtron mesuesen
  une te veshtroj ty

  jemi te dy ne nje klase
  te dashuruar qe te dy
  ti dashuron mesimin
  une te dashuroj ty.

  Une dhe ti. Egoizem i balancuar :)
   
  dr love likes this.
 12. dr love

  dr love Locus omnem

  une ..une ...une ...jam
   
  joetisti_ likes this.
 13. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  pse une e te tjeret, jo?!
   
 14. dr love

  dr love Locus omnem

  un jam kjo ne foto..te pelqen?
   
  joetisti_ likes this.
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Me besohet aq sa mund te besosh ti se une jam ky kelyshi ne foto. Por jo sepse s'je fantastike, mund te jesh edhe me shume se aq por, sepse duhet kuraje e madhe te vendosesh veten e per me teper ne ate pozicion. Po te jesh... je super.
   
  Trea likes this.
 16. dr love

  dr love Locus omnem

  Aty ishte loje dritehijeje..prandaj guxova
   
  joetisti_ likes this.
 17. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Une jam une .. kjo dihet ...
   
 18. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Kam deshire te te besoj. Ti beson lehtesisht?
   
 19. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Une, ti, ai, ajo
  jemi veshur me pelice
  ham buke
  sallam salcice.
   
  Trea likes this.
 20. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Jemi ulur ne lendina
  Kapim peshqit me dore,
  Marrim 10 ne mesime ,
  Babi punon me traktor...:p
   
  dr love likes this.

Shpërndajeni këtë faqe