“Update for Samsung”, aplikacioni i cili arriti të mashtroj 10M përdorues

Diskutime tek 'Te reja dhe njoftime teknologjike' filluar nga ad ifixit, 29 Jul 2019.

 1. ad ifixit

  ad ifixit Primus registratum

  Ekspertët zbuluan një program rreth një mashtrimi në Google Play, të quajtur “Updates for Samsung”, që u shkarkua nga dhjetë milion përdorues që paraqet si përditësimin e firmware.

  Mbi dhjetë milionë përdorues kanë instaluar një aplikacion të rremë Samsung me emrin “Updates for Samsung” që paraqet përditësime të firmware. Aplikacioni përcjell përdoruesit në një ofertë të internetit dhe duke i thëne për të bërë një pagesë rreth shkarkimeve të firmuerëve.

  http://kosova.live/update-for-samsung-aplikacioni-i-cili-arriti-te-mashtroj-10m-perdorues/
   

Shpërndajeni këtë faqe