10 femrat me te cilat nuk duhet te martoheni!

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Universal, 22 Mar 2015.

 1. Universal

  Universal AnonymouS

  [​IMG]
  10 FEMRAT ME TE CILAT NUK DUHET TE MARTOHENI!
  Tërheqja e madhe ndaj një femre, mund të konfuzojë meshkujt duke e çuar pasionin e momentit në martesë. Por jo gjithmonë kjo zgjedhje është e duhura dhe mund të pendoheni shumë shpejt.
  Sipas një site amerikan “Date me” meshkujt përpara se t’i propozojnë një femre për martesë duhet të kenë parasysh disa karakteristika kryesore.

  1-Mos u marto me një femër që është e ‘etur’ për mashkull dhe të jepet që në takimin e parë.

  2-Mos i propozo një femre që flet shumë dhe gjysmën e fjalëve të saj nuk i kuptoni.

  3- Si do kaloni jetën me një femër që vetëm ankohet dhe gjen të meta tek ju në çdo rast?

  4-Mos u marto me një femër që ka prioritet gjithmonë pamjen e jashtme dhe vetëm për këtë gjë mendon.

  5-Mos e çoni në shtëpi një femër që e ka të vështirë të zgjedhë edhe se çfarë çorapësh do veshë.

  6-Femrat që harxhojnë shumë do iu rrënojnë ekonominë, lërini ato të shkatërrojnë jetën e dikujt tjetër, jo
  tuajën.

  7-Mos e merrni seriozisht një femër që pëlqen alkoolin, kur të jetë e dehur mund të përfundojë në shtrat edhe me shokun tuaj.

  8-Një femër me komplekse nuk do jetë e lirshme as me ju, kështu që nuk do bëheni psikologu i saj.


  9-Mos u martoni me një femër të pavarur, do ua përplasë në fytyrë këtë sa herë t’i jepet rasti.


  10- Femrat feministe do jenë telash për ju, nëse ajo do një unazë le t’ia japë dikush tjetër.B koha
   
  Balahk, SNAP and FENIKSI like this.
 2. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  [​IMG]

  Sigurisht! "Puthje" per ata qe kane bere kete studim!
   
  joetisti_ and Lisa like this.
 3. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Kush ishte ai i "mencuri" qe shkruajti keto pfff
   
 4. SNAP

  SNAP Papirus rex

  Bravo Universal
   
 5. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Interesante :D
  Ajo 5 per çorapet me pelqeu hahahahahahahahah
   
  -Zana- likes this.
 6. Universal

  Universal AnonymouS

  Te ikesh me parimet e Shqipetareve,ngelesh pa martuar.
   
 7. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  OMG...sa kot qe ja ke fut :)
  Kto parimet jane per njerez 'demode'..:)
   
  Hektor12 likes this.
 8. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Dmth nqs je "demode" je kot ?
   
 9. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  KOT jane keto parime e patjeter i bie qe dhe ata njerez qe i ndjekin TE ASHTUQUAJTURA PARIME :D
  btw,,se maskilizmi ne max keteja :p:D
   
  SNAP likes this.
 10. SNAP

  SNAP Papirus rex

  Sa here hapet nje teme e tille , direkt kemi fjalin "MASKILIZEM" ju femrat kaq te perpikta qenkeni?
   
 11. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Ca lidhje ka perpikmeria ktu se nuk e kapa ?
   
  SNAP likes this.
 12. -Zana-

  -Zana- e...Thjeshte

  Na sillni edhe 10 Femrat me te cilat duhet te martoheni? .... Perndryshe nuk ka kuptim :)
   
  SNAP and Dreamer like this.
 13. SNAP

  SNAP Papirus rex

  Po ti e perdore jo une
   
 14. Balahk

  Balahk Locus omnem

  1,7,8 nuk i dua.per te tjerat po mbyll nje vesh,sherlloj nje sy :p :D
  se pa martu sdo rrijm dreqi ta haje :p
   
  SNAP likes this.
 15. SNAP

  SNAP Papirus rex

  Bravo ska njeri perfekt, vetem zoti eshte perfekt
   
  Balahk likes this.
 16. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Ja c'te bejne femrat.
  (tema) asgje nga ato qe lexova s'mund te qendroje si dicka qe s'e luan topi. Madje eshte shume levizese si pjese keshillimore.
  Kush nuk do ta besoje s'ka c'i bej por, po marr si shembull kete foto, ky mashkull mund te jete bere pershesh e megjithate mund te jete kjo femer qe ai e do per grua. Pra dua te them se ato cilesi qe jane renditur me lart, jane dhene sikur mashkulli eshte perfekt dhe kujdes se mos i bie nje femer joperfekte. Femra dashu-deshirohet nga mashkulli per te gjitha cilesite qe i ka dhe qe i mungojne. Pikerisht sepse mashkulli ka te njejtat probleme.

  Bravo goca ! :)
   
  Balahk likes this.
 17. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  te pakten duhet gjetur nje tamam jo 10 qe sja vlejne ...
   
  Balahk likes this.
 18. Silencio

  Silencio Primus registratum

  Ekziston edhe nje lloj femre me te cilen nuk duhet te martoheni:
  ''Mos te jete Mesuese Kimie''.
   
 19. Ameliè

  Ameliè Forumium maestatis

  Me te pavarurat ckane?
   
 20. h3o

  h3o Papirus rex

  Ato te lejne ne diten e dasmes. :p
   

Shpërndajeni këtë faqe