10 Trajneret me te mire te sporteve shqiptare

Diskutime tek 'Sporti Shqiptar - Futboll, Atletike etj' filluar nga Renea88, 2 Jun 2004.

 1. Renea88

  Renea88 Primus registratum

  10 Trajneret me te mire te sporteve shqiptare

  Loro Borici Futboll
  Kreshnik Tartari Volejboll
  Vaso Shaka Basketboll
  Qemal Shalsi Basketboll
  Petrit Qendro Atletike
  Pirro Kasati Atletike
  Ferid Berberi Peshengritje
  Vladimir Limaj Gjimnastike
  Belul Hatibi Atletike
  Stefan Gjenerali Mundje
   
 2. Renea88

  Renea88 Primus registratum

  Re: 10 Trajneret me te mire te sporteve shqiptare

  si nuk doli ndonjeri qe te njohe me teper sportin
   
 3. Prodigychild01

  Prodigychild01 Primus registratum

  Re: 10 Trajneret me te mire te sporteve shqiptare

  Ruzhdi Bizhuta - Volejboll (e shume sporte te tjera)
   
 4. DFV

  DFV Primus registratum

  Re: 10 Trajneret me te mire te sporteve shqiptare

  Myslim Alla = futboll
  Kreshnik Tartari = volejboll
  Petrit Sefa =basketboll
  Pirro Kasati = atletik
  Shaqiri = peshngritje
  Qemal Shalsi = basketboll
  Belul Hatibi = atletik
  Ali Kastrati - boks
  Vangjel Koja = volejboll
  Skender Jareci = futboll
   
 5. Renea88

  Renea88 Primus registratum

  Re: 10 Trajneret me te mire te sporteve shqiptare

  DFV me i miri trajner en atletiken e lehte eshte Petrit Qendro, traineri i te gjithe rekordmeneve kombetare ne kercimin me shkop
   
 6. DFV

  DFV Primus registratum

  Re: 10 Trajneret me te mire te sporteve shqiptare

  Renea 88, mund te jete edhe ashtu, por une mendova te ve Pirron sepse edhe ai ka qene i sukseshem ne trainimin e distancave te mesme.
  Persa i perket gjimnastikes une nuk mund te kujtoj
  emrat e dy gjimnastikantve te talentuar(burre e grua) te Dinamos qe me vone u bene trainere shume te mire.Per dreq nuk mund ti kujtoj dot emrat e tyre.
  Po keshtu nuk mbaj mend edhe emrin e trainerit te
  talentuar te rinjve te Tiranes ne futboll ne vitet 55-65.

  Nuk e di ne se mund te me ndimosh?
   
 7. Renea88

  Renea88 Primus registratum

  Re: 10 Trajneret me te mire te sporteve shqiptare

  Trajneret e gjimnastikes Ishin Engjell Gorishti dhe e shoqja (nuk ja mmbaj mend emrin) trajneret e Partizanit jo te Dinamos.....per Pirro Kasatin ke te drejte rahmet paste i shkreti se ka 3 vjet qe ka vdekur
   
 8. DFV

  DFV Primus registratum

  Re: 10 Trajneret me te mire te sporteve shqiptare

  Renea 88 te falenderoj per pergjigjen, eshte e vertet qe Engjell Gorishti dhe e shoqja kane qene trainer te Partizanit, por Engjelli ka qene gjimnastikant i Dinamos!
  Ndersa per trainere futbolli, eshte e vertet qe Loro Borici ka qene lojtare dhe trainer i madh,
  por rezultatet me te mira me ekipin kombetar i ka
  traineri Shyqyri Rreli.
   
 9. Renea88

  Renea88 Primus registratum

  Re: 10 Trajneret me te mire te sporteve shqiptare

  shyqyri rreli nuk ka pas vec rezultatet me etmira ne futboll po dhe gocen me te bukur....Bruna *buzeqesh*
   
 10. Renea88

  Renea88 Primus registratum

  Re: 10 Trajneret me te mire te sporteve shqiptare

  njetash me kujtohet emri i gruas se Engjellit, e ka pasur Polikseni Gorishti.
   
 11. DFV

  DFV Primus registratum

  Re: 10 Trajneret me te mire te sporteve shqiptare

  Renea 88, Shyqin e njof, por per dreq gocen nuk ja kam njof!!!!
   
 12. Renea88

  Renea88 Primus registratum

  Re: 10 Trajneret me te mire te sporteve shqiptare

  DVF rreli gocen e kichte derr P****, ish e fejumja Mirel joses
   

Shpërndajeni këtë faqe