100 kenget e shekullit!

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga erdha-edhe-une, 2 Jun 2005.

 1. erdha-edhe-une

  erdha-edhe-une Primus registratum

  100 kenget e shekullit!

  ....nje tribun e perlave te perlave te muzikes shqipetare!
  gjdo gje ne prefekcion-tekstet....orkestracioni....solistet....skena....cak edhe ndriqimi ishte si i kompozuar me kengen!-komplimente per oragnizatoret.
  e qe te mbyllet muhabeti-populli si FILTER zgjodhi me te mirat nga me te mirave!
  ps:kur degjoi kesi gjera te bukura me vie edhe mua te them ate:eek: sa mire me qen shqipetar!
   
 2. epremte

  epremte Primus registratum

  Re: 100 kenget e shekullit!

  gjeja me e bukur per mua ishin spektatoret: mesoburra dhe mesogra qe kendonin me vete tekste qe s i kishin kujtuar prej kohesh. Efekti nostalgjik ishte ana me e forte e spektaklit. Kengetaret nuk me pelqyen edhe aq, i kishin shtremberuar ca kenget.
   
 3. Oltion Rrumbullaku

  Oltion Rrumbullaku Primus registratum

  Re: 100 kenget e shekullit!

  Erdha tek ty, me drite ne sy
  asnje fjale s'fola une, zemrat ....

  Cool songss
   
 4. erdha-edhe-une

  erdha-edhe-une Primus registratum

  Re: 100 kenget e shekullit!

  Sidrit Bejleri me kengen per Atdheun-kombimim i baritonit me muziken e lehte -kulminacion i talentit!
   

Shpërndajeni këtë faqe