2 die 4

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga renea, 14 Oct 2003.

 1. renea

  renea Primus registratum

  2 die 4

  Kur i degjova per here te pare me kujtuan 2Pac. Muzika e tyre i perngjan ritmeve perendimore te Hip Hopit amerikan, nje ritm i thjeshte i lezteshem, me lirika te fuqishme. Une mendoj se 2 die 4 jane grupi i vetem qe i afrohen nivelit nderkombetar te Hip Hopit, dr.flori dhe west side family kane shume shume per te mesuar.
  Mendime.
  Aha se desh harrova, disa kenge mund ti degjoni ketu

  http://www.albasong.com/
   
 2. champaign girl

  champaign girl Primus registratum

  Re: 2 die 4

  ke te drejte kur thua qe te "kujtuan 2Pac"...maybe too much :rolleyes: !!!i think they're not that original. mendoj se tingulli 3 i afrohet me shume "nivelit nderkombetar te Hip Hopit" sepse ato kendojn "hajt hajt o llokum dridhi bytht pak ma shume"...isnt that what most of the so called hip hoppers these days sing about :shrug: ?
   
 3. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: 2 die 4

  Next for all B*tchez eshte me e bukur akoma.
  2 PO 2 kendon bukur, Vetmia, Nuk dorezohemi leht, Ori dashni e mjera etc...
   
 4. renea

  renea Primus registratum

  Re: 2 die 4

  nuk i kam degjuar keto qe thate ne lart, kam degjuar vetem ato kenge tek albasong.com.
  Them qe me kujtuan 2Pac sepse muzika e tyre eshte pothuaj si 2Pac, kane dhe te njetin stil lirikash, rrebele, te ashpra por te drejta. Me pelqen Jetes sone 2, kur tallen me gjithe kto flori the dreams, ahahahaha, si keta ktej west side versus east side. Kane dhe nje kenge jesen sone 3 ku kane futur nje fragment nga 2pac shakur. Jane kenge te kercyeshme, e imagjonoj veten me keto kenge ne makine ne boom boxin tim.
  Hip hopi modern eshte i mixuar me r&b, ndersa muzika e tyre esthte tipike old shcool RAP, me ato te shtenat neper kenge, stli i 2pac, rd.dre, dhe me se fudni eminem, hardcore hip hop .

  Wassup nigga, LOL
   
 5. Furor Aquila

  Furor Aquila Primus registratum

  Re: 2 die 4

  Actually i find that pretty pathetic. If someone is really talented he/she doesn't copy someone else's work. These artists nowadays are aything but original.
   
 6. eM

  eM Paper Moon

  Re: 2 die 4

  Te them te drejten e kam humbur interesin per RAP and HIP HOP para shume vitesh, pak a shume kur filloi te behej shume "main stream" dhe sic tha dikush me siper u be si zhaner qe thur "himne" k**** te rruges.

  Mendoj se artistet shqipetare ose kushdo tjeter me mire te marrin inspiration nga "hardcore" RAP si kenget e 2Pac, Dr. Dre, Notorious, Run DMC etj sesa nga keta qe jane sot ne skene. :shrug:
   
 7. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: 2 die 4

  Pothuajse te gjitha lyricat e 2Pac ose Eminem bazohen ne histori te jetes se tyre dhe kjo i ben te jene unike. Kenga "Jetes sone 3" ka te gjith melodine e 2Pac "U can be touched". E kane bere bukur me afesisht te njejten rime po do ishte mire te ishin idendtitetin e tyre.

  2Pac can't be reached! NEVER!!!
   
 8. Boby

  Boby Primus registratum

  Re: 2 die 4

  A mund te me thote ndonjeri se nga jane keta 2 die 4? Mua me pelqyen thjshet per faktin qe kane provuar te bejne dicka qe i largohet muzikes qe bejne west side me shok.Kopimi i muzikes sme pelqen po te pakten ne nje fare menyre kane provuar te mbajne gjalle ate qe dhe ne shqiperi po harrohet: WEST COAST
   
 9. TEO

  TEO Primus registratum

  Re: 2 die 4

  nga fieri me duket.
   
 10. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: 2 die 4

  nga fieri kam degju edhe un.
   
 11. qafiri

  qafiri Primus registratum

  Re: 2 die 4

  yuk!!!!!
   
 12. Guest

  Re: 2 die 4

  ato jon fjerak....edhe kopjojne shume jay-z dhe 2pac /pf/images/graemlins/frown.gif
   
 13. InTeRiStE

  InTeRiStE Primus registratum

  Re: 2 die 4

  weeeeeeeee weeeeeeeeee weeeeeee m'raft i pik mu ishalla si m'paska shpetu kjo tema
  ata jane njishaaaaaa 2 DIE 4 r the bestttttttt

  come on mos flisni kot ju qe i shani se ata jane njishat e shqiperise une e njof njerin nga ata dhe eshte si shpirt Bledin, flasin per realitetin shqiptar mos flisni kodra mas bregut se jane me te miret /pf/images/graemlins/smile.gif

  peace
   
 14. beshbossi

  beshbossi Primus registratum

  Re: 2 die 4

  ma jep mu adresen e ndonjerit se mu me pelqejne te tere!!!puuuuu aman si ka mundesi qe i ka bere mami ashtu ata????me pelqen!!!!!!!
   
 15. dodo

  dodo Primus registratum

  Re: 2 die 4

  jane njishat e shqiperise.jane numri njeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.As kosovar as edhe ndonje grup shqipetar nuk eshte me i mire se ata.bye
   
 16. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: 2 die 4

  2 die 4 jane njeshat hip hopit shqiptar:thumbsup:
  si gjithnje fieri gjithmon kampion, :goofy:
  un i njof se i kam dhe cuna lagje :rockband:
  kan nxjerre albumin e ri i cili titullohet Thjeshte kuptoje
   
 17. crazy

  crazy Primus registratum

  Re: 2 die 4

  2die4 jane nga fr e jane shoket e mi keshtu qe po pati mundesi mos i shani shume,mgjth shije shije eshte kjo bote.viva 2die4 dhe FIERI! /pf/images/graemlins/smile.gif :rockband:
   
 18. crazy

  crazy Primus registratum

  Re: 2 die 4

  ilirian nga fr je ti mo?epo viva fieri edhe njehere.
   
 19. Code-Cracker

  Code-Cracker Primus registratum

  Re: 2 die 4

  2-DIE-4 Jane te paret ne Shqiperi per rrep! Muzika tyre stili i kendimit dhe per cfare flasin jane teper reale.Ne kenget gjithmon flasin per veshtirsite e jetes qe kane hasur, dhe per politikanet ndonjeher! Keto kalamat e tjer qe dalin ne top-fest keto jane kot fare. Me vjen keq per ato sepse nuk pregatiten mire para se te dalin ne skene. Te jesh rrepist nuk do te thote te veshesh rroba te gjera me numra ose me emra nga mbrapa. Po te kesh kaluar dicka ne jete dhe te shprehesh ate ne rrymen rap atehere quhesh rrepist tamam. 2-DIE-4 mendoj se do kene nje karier te gjate por gjithmon varet...sepse dhe konkurenca po rritet dhe nga grupet Shqiptare jasht Shqiperise qe nuk jane te degjuar ne Shqiperi por qe nje dite do vine...

  Bravo cuna! Bravo dhe Crazy-Girl /pf/images/graemlins/wink.gif

  Driloni..
   
 20. crazy

  crazy Primus registratum

  Re: 2 die 4

  :thumbsup:
   

Shpërndajeni këtë faqe