2die4 apo tingulli 3?

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga shqiptaritr, 6 Dec 2003.

 1. shqiptaritr

  shqiptaritr Primus registratum

  2die4 apo tingulli 3?

  kush esht per ju grupi me i mire ? 2die4 apo tingulli 3
  per mendimin tim jan 2die4 .Me pelqejn se kendojn per realitetin shqiptar.
  Jepni mendimet tuaja !
   
 2. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  Tingulli 3 kendojne bukur, edhe 2 die 4 same story. So which one then? I go for tingulli 3
   
 3. shqiptaritr

  shqiptaritr Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  tingulli 3 ne kenget e tyre permendim shum her gangster gangster emitojn zezaket gjithashtu dhe dialektin e kan shume te trashe dhe fjalet si meren vesh fare,kurse 2di4 kendojn reaitetin shqiptar.(ky esht mendimi im)Albumi i dyt qe kan nxjerur esht njish fare,dhe disa kenge te tjera ne bashkpunim me I PANJOHURI, MG ta heqin trunin fare /pf/images/graemlins/smile.gif

  kjo esht nje pjes nga nje keng e tyre ne bashkpunim me I PANJOHURI , MJ XHELO

  Rash prap nje viktim e miresise kur nje pjes e shoqeris te cilat ta fusin mbrapa ne kuris,po te them hiqju viz njerezve te tille edhe mbyll mbrenda vetes frymen optimist edhe behu realist ne realitetin tend te pist,shum brengzime per te miren time rreth e rrotull une degjoj ,por me fal o zot i im se te miren nuk shikoj dhe vazhdoj qe te shpenzoj une,shum vite nga jeta ime ,me fal o nena ime se per te miren time une rruaj koken time por jo me me gabime se nuk beje me leshime , dhe qe sote e tutje do mendoj per veten time,se per te miren time time duhet te beje disa miliona,te vras disa persona prandaj thuama te verteten tani qe ngele vetem ,kush e ka te drejten qe te flas?koken plas pas nje muri se me iku truri , prap e ndez nje te zez edhe pres boten tieter te me coj te enderroj per nje bote me te mire ! sa e mire qenka jeta ne ditet tona dikush te vret dikush te pret dikush tieter per dy leke! Qe te gjitha keto per te miren time...
   
 4. illyricus

  illyricus Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  WNC.
   
 5. beshbossi

  beshbossi Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  tingulli 3!!!!!!!no other comments!!!!!!
   
 6. bengu

  bengu Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  Ritmi i rruges mund te jene edhe me te mire.
   
 7. beshbossi

  beshbossi Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  mos me beni te filloj te rreshtoj etnoengjujt,mad lion,lyrical son etj!!!po mendova se ishte vetem mes 2die4 e t 3!!!!
   
 8. EGI

  EGI Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  2DIE4 DHE AS QE BEHET FJAL SEPSE CDO TEKS I TYRE ESHTE NJE MESAZH I QART X GJENDJEN TONE DHE X ATA QE NQ SOLLEN NE KTE GJENDJE. GJITH TE TJERET JAN VETEM (DJEM SEKSI)
   
 9. Albamuzika

  Albamuzika Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  te 2 grupet jan te mira :rockband:
   
 10. RaVeR

  RaVeR Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  o lali, 2 die 4 jo vetem qe ka kopjuar te gjithe muziken e 2 pac shakur por edhe e kane futur refrenin e kenduar nga 2 pac ne kengen e vet .. jetes sone 1, 2 a ku ta di une
   
 11. shqiptaritr

  shqiptaritr Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  O lale po ate te gjith e din qe 2pacun ata e kan idhull dhe te nje kenge e kan futur ti mos degjo muziken por degjo tekstin.Pastaj nuk esht turp te kopjosh tupac,50 cent ,Ja rule me stilin tupac mundohen te kendojn .Kur ti kuptosh se cfar 2die4 thon ne kenget e tyre atehere shkruaj.

  peace
   
 12. RaVeR

  RaVeR Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  hehe .... u got it bad son ...

  ti kishe thene qe tingulli 3 kopjoj gangsta rap dhe une thashe qe 2die4 jo vetem qe i kopjon por i fut edhe ne kenge .... IIIIIIGHHHHH

  une i kam degjuar te dyja ... mund ti degjoj edhe me nje vesh muzike me shume se ty por nejse ... DAT AINT DA KASE ....

  PIECE ... IIIIGHHHH

  STAY WHITE ! /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 13. Albamuzika

  Albamuzika Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  Mundeni me shaku tash ate albume në kto ditet e ardhme kalofshit mire mos haroni www.edmond.se
   
 14. Nevila Dergjini

  Nevila Dergjini Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  O lale me duket se e ke keqkuptuar. 2DIE4 tek kenga Jetes sone nuk e kan kopjuar 2Pac por po ta shikosh mire aty shkruan 2DIE4 feat. 2Pac. Pastaj ti po ke kengetare nga me te medhenjte te huaj qe kane perpunuar kengen In da club. E ke degjuar ate versionin qe esht Eminem, Beyonce, 50cent dhe nuk po me kujtohet tjeter se kush...? Tingulli3 mund te kene kenge te bukura po nuk i merret vesh as nji llaf. Ta dish ckam heq me mesu tekstin e llokum me arra, mu dukte si kinezce... :book:
   
 15. a1

  a1 Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  dhe mire e bene , se nuk ja vlen
   
 16. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  nqs ke dhe njohurine me minimale te hip hopit, duhet te kuptosh qe 2die4 jo vetem qe kopjojne lirikat e tupakut (dhe nuk flas track 2 tek jeta jone) por stili se si rrepojne eshte komplet si tupaku. meqe permende ja rule dhe 50 cent, pse kujton ti se asnjehere ata nuk bene hajer dhe nuk njihen si "original lyricists". per te njejten arsye qe e the vete tek nje postim tjeter. ne hip hop duhet origjinalitet. stili i tupakut duhet ti lehet tupakut ne te njejten menyre si stili i biggie i duhet lene biggie. idhuj mund ti kesh, sidoqofte origjinaliteti eshte nje kriter i detyrueshem kur i vjen tek suksesi i artistit. sa per tingullin3 nuk kam shume koment pasi nuk i kam degjuar shume. megjithate, pergezime per faktin qe po levizin rrymen e hip hopit ne shqiperi...

  se per pak harrova perpunimet, nuk po flas per remixe lale, ai eshte diskutim tjeter. titullin per mjeshtrin e remixave e ka mbajtur dhe do ta mbaje p.diddy
   
 17. anny

  anny Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  tingulli 3.seshte e nevojsheme te them arsye artistike thjeshte me eplqejne me shume
   
 18. pipiricka

  pipiricka Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  Aman mo po pse per tu diskutuar eshte kjo?Ku ngjiten dot 2die4 ne nivelin e Tingulli3,meqe ra fjala,nje kenge te tyre me kapi veshi qepare ne nje makine me shqiptare,ne itali behet fjale ééééé :wave:
   
 19. Boby

  Boby Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  sa per te kap veshi ktu ne zvicer degjo dhe west side family...jo per gje po preferohen dhe nga zviceranet vete....hehe i kam bo te gjithe me degju ciken /pf/images/graemlins/laugh.gif

  sa per temen: mua ne fillim me pelqenin shume tingulli 3.2die4 gjithashtu pasi vete preferoj west coast dhe kane disa tema te goditura.
  keto kohet e fundit kur i degjoj,te gjitha grupet hip hop shqiptare me duken njesoj.Jo nga tekstet por nga meneyra e te kenduarit.Ndoshta eshte gjuha jone qe nuk i pershtatet shume kesaj rryme...se di,por te gjithe me duken sikur kendojne pak te sforcuar, sikur i nxjerrin fjalet si me dhune pa menduar shume se per cfare flet kenga te cilen e kane shkruajtur vete....Ndoshta keshtu me duken per momentin,ku i dihet,me vone fillojne te me pelqejne prape si dikur.Sido qe te jete respekte per te keto dy grupe dhe per te gjithe ata qe i vijne pas....
   
 20. pipiricka

  pipiricka Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  aman mo ca me kujtove dhe ti tani,zvicren qe me ka marre shume malli,pastaj zvicren e ke plot me kosovare,domosdo qe kenge shqiptare sa kthen koken,te vdes une per ty qe i ke vene te degjojne çiken ata shpifesirat,bravo! :wave:
   

Shpërndajeni këtë faqe