2die4 apo tingulli 3?

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga shqiptaritr, 6 Dec 2003.

 1. Nevila Dergjini

  Nevila Dergjini Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  Me sa i njoh vete personalisht 2DIE4 persa i perket teksteve ato jane 100% origjinale, nga jeta e tyre. Tani normale do kete edhe ndonje vers qe mund te jete fantazi por kush kengetar hip hopi nuk e ka, aq me teper qe hip hopi ne shqiperi esht shfaqur shume vone dhe te huajt me ne as qe mund te krahasohen. Persa i perket Eminem etc nqs ti mendon se ata nuk po bejne hajer ne boten e muzikes un nuk mund te te mbush mendjen ty ne po bejne apo jo, ti e mendon keshtu, kurse une mendoj qe kur eci rruges ne shume nga makinat dhe dyqanet e cd-ve degjohen kenge te tyre. Sa per njohurine e hip hopit ta siguroj qe kam goxha se jam edhe kenegetare vet. Gjithsesi ta keshilloj ti degjosh njher tingullin 3 dhe ke per ta bere vet krahasimin me 2DIE4. Tingulli 3 mund te kene orkestrimin po per tekste ( pa ofendim per kosovaret)ata duan perkthys.
   
 2. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  kush tha qe eminem nuk po ben hajer ne boten e muzikes. opinionet e mia per eminemin i kam shprehur tek dr. dre vs. eminem. sa per Ja Rule dhe 50 Cent (per te cilet thashe qe spo bejne hajer) ska nevoje te ta them une, ta thone Source Awards, Vibe Awards, Bet Award, Chart Singles, XXL Magazine, dhe shume burime te tjera.

  Ja Rule ka kohe qe e ka konvertuar veten ne kengetar refrenesh per R&B. kenga e fundit e hajrit qe ka nxjerre eshte bashkpunimi me Jadakiss dhe Fat Joe "New York". Sa per 50 Cent, po mos ishte per Eminem dhe Lloyd Banks, G-Unit do e kishte marre lumi me kohe...
   
 3. Nevila Dergjini

  Nevila Dergjini Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  Sorry, ishte nje keqkuptim, po gjithsesi un jam per 2DIE4. Ja rule ne fakt nuk me pelqen se me duket shum monoton, po me nji ven i bie po 50cent mendoj se jan goxha te degjuar megjithse mir e the, po te mos ishte per Eminem...
   
 4. a1

  a1 Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  ok ok pershendetje ne radhe te pare...
  qe te hyje dhe une ne kete teme tani po kthehem nga Y.T.P. jam dakort me ty kur thua qe 2DIE4 kendojne per realitetin Shqipetar , si ajo kenge "hanim sharqi dhe luanim me komardare" hahah po kjo nuk mjafton qe te behesh kengetar plako une jam i mendimit qe nuk mjaftojne vetem tekset(B-More's Finest i ka shume te mira gjithashtu) per tu bere kengetar , duhet te plotesesh dhe disa kushte te tjera qe asnje grup Shqipetar deri tani nuk i ka arritur dote , kurse ato Kosovar jane me afer hip-hop'it europian se ate qe luhet ne amerik nuk mund te kapim dot, grupet si TINGULLI 3 , HIJA E JETES , ETNO ENGJUJT etj kendojne shume here me mire se 2DIE4 , per sa i perket suksesit qe kane pasur ne Shqiperi eshte e thjeshte vare , "nuk marin vesh nga hip-hop'i" pelqejne vetem tekset dhe jam i mendimit qe po te kendonin pop do kishin me shume sukses , me pak fjale nuk mund te krahasohen me TINGULLI 3 , eshte nje lloje si te me krahasosh mua me EMINEM hahahaha kaq diference e madhe eshte
  hajde shendet tani.......
   
 5. Nevila Dergjini

  Nevila Dergjini Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  hanim shalqi dhe loznim me komardare e kene kenduar the dreams keshtu qe mos i ngaterro gjerat. Un nuk thashe qe tingulli 3 nuk vlejne, perkundrazi ato orkestrimet i kane shume te bukura por hip hopi te teksti e ka bukurine. Atyre nuk i merret vesh asnje llaf. Duke qene se ne kosove hip hopi ka ardhur me shpejt se ketu tek ne une vleresoj 2DIE4 se duke mos qene atje e kane kapur me shpejt. Sigurisht qe orkestralet e tyre nuk mund te krahasohen me te tingulli 3 por per tekste mendoj se tingulli 3 sado te bukura qe ti kene nuk i dalin ne pah nga katunarcja e zmadhuar e tyre (ose me then me mire nga malokshja e zmadhuar e tyre). Un nuk pretendoj qe te kendohet ne gjuhe zyrtare sepse do ishte absurde por disi me qytetarce nuk do bente keq.
   
 6. a1

  a1 Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  ai eshte mendimi jot , mendimi ime eshte se nuk mund te krahasohen , per asnje drejtim , jo vetem me TINGULLI 3 por me asnje grup kosovaresh ,,, dhe mos mendo plako nuk jam kosovar une qe po shkruaj , nga myseqeja jam , por duhet te pranojme se ata jene me te miret tani per tani........o Y.T.P mos je dhe ti kengetar!!?? se me duket se iniciale te njohura keto te tuat
  hajde shendet
   
 7. Nevila Dergjini

  Nevila Dergjini Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  Mos ki merak se as un nuk jam kosovare dhe sdo te thote gje fakti qe me pelqejne por prap mbetem tek fakti qe jan pak te trashe prandaj dhe preferoj 2DIE4 ne vend te tyre. Nuk jam cun jam goc. Ej kot per kuriozitet pse me pyete ne jam kengetare, cfar te kujtojne inicialet?
   
 8. a1

  a1 Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  pse goce qenke ti !!!
  dhe me thuaj ti e para cfare kuptimi kane inicialet e tua , qe te them une cfare me kujtojne,,, se jam i bindur qe ti duhet te jesh ajo "vajza e mbare"
  tani persa i perket temes , kosovaret mund te jene pak te tashe ne gjuhen qe flasin por kjo nuk mjafton qe mos ti pelqesh
  se dhe EMINEM qe degjohet ne te gjithe boten , nuk e kuptojne te gjithe SMI
   
 9. bard

  bard Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  tingulli 3 jane shume hata,kurse 2die4 si shqiptar qe jane,kalohen po thojme
   
 10. Nevila Dergjini

  Nevila Dergjini Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  Nuk thashe se i injoroj plotesisht por sado te bukra ti kene tekstet nuk i merret vesh asnje llaf dhe hip hopi te teksti e ka rendesine ne rradhe te pare, pastaj ritmi. Dhe un e kam then qe nuk jam "Vajz e Mbar".
   
 11. a1

  a1 Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  hahah qe e ke then e ke thene ti , po sa eshte e vertet nuk e dim ne.......
  por nuk po te kuptoje pse mbron 2DIE4 kur nuk vlejne as nje groshe
   
 12. Nevila Dergjini

  Nevila Dergjini Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  Gjithsecili ka mendimin e vet, un mendoj se vlejne, ndonje lidhje gjaku me to nuk kam qe ti mbroj po thjesht mendoj se jan te mire persa i perket hip hopit shqipetar. E ke degjuar kete kengen e re "Djemte e keqinj"? Esht 1-sh. Dhe po te isha vajz e mbare un nuk do ta kendoja kengen fare /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 13. a1

  a1 Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  e pranueshme , se edhe babait tim i pelqen MOZARTI hahahah dhe nuk kam cfare ti beje /pf/images/graemlins/wink.gif
  dhe persa i perket aty 2DIE4 dhe kengeve te reja qe nxjerrin nuk me interesojne fare , se kam krijuar ata bindjen qe nuk jane per ate pune , mbase ne SHQIPERI mund te degjohen shume , se mendojne qe tekset e atyre jane realiteti SHQIPETAR por kjo eshte gabim i madhe , se nuk mjafton vetem kjo
  dhe ai tekse i asaj kenges qe ke kenduar ti ishte me afer realitetit SHQIPETAR , por shume pak veta e kuptuan
  hajde bye
   
 14. leeb

  leeb Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  MOS NENQMONI NGONI QA DONI
  BONI QA DONI MOS HARRONI
  SI AJ SI KY SI KREJT NJEJT JON
  DIKUSH ESHTE MA I FORT PO SKI QA I BON
  MOS E NENQMO KERKON NGO VEQ MUZIK
  NESE NUK T"PELQEN NDROJE QITJA TJETER TAKTIK IK
  SA PER TINGULLIN 3NT ESHTE REP ELEMENT
  SOSHT EMINEM AS 50 CENT PO GRUP INTELEGJENT
  KSHTU QE 2DIE 4 JON NJEJT
  EDHE PSE DIKUSH MA I NGADALSHEM E DIKUSH I SHPEJT
  NE JEMI 1 TE ECIM VETEM DREJT....
   
 15. a1

  a1 Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  :rockband: :rockband:

  "llokum me arra" mbeti si legjent
  "lockat e mia" eshte nje hit i vertet
  qe dhe bledi miljoneri i degjon i inatosur por i pelqen
  tingulli 3 e shkruajti emrin e tij me germa te medhaja
  dhe ketu ne kete forum
  por ju mos u ncitoni , mos u gaboni se ai nuk isha une
  por dikush tjeter qe ne prishtine dhe ne te gjithe shqiptarin sundon
  kendon rap , se i shkon
  dhe sic e pate dhe vete rimat i bene ne sekond
  pavarsisht si ju mund te thoni se nuk i kuptoni dot
  f*** 2die , f*** you all
  degjoni pak "rudin" ne "100% shqipetar"
  si e keqperdore shqipen dhe zerin e ka si gomar
  prandaj mos u mundoni te gjykoni
  degjoni "muzika" dhe cdo gje do harroni........
  ok ok now i have 2 go bye-bye :rockband: :rockband:
   
 16. Oltion Rrumbullaku

  Oltion Rrumbullaku Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  Gooo Tingulli 3...
   
 17. 2DIE4 "B"

  2DIE4 "B" Primus registratum

  Re: 2die4 apo tingulli 3?

  tingulli 3 grupi per te cilin 2-3 fjale po ti tregoj,qe shume shpejte te arrij te ti mesoj,krahasimin me 2die4 nuk arrij te ta pranoj,eshte turp te me thuash sepse vlejne pak me shume sa arritjet e 2die4 i enderrojne edhe ne gjume,sa nje lume eshte hip-hop-i i atyre qe spushojne te bejne zhurme,krahasimi me te miret ty te prishe shume pune.se me te miret jane ata dhe kjo eshte e vertet krijimet e atyre qe sot i quajme mbret.
  2 b continued,,,,c u
   
 18. Jonathan

  Jonathan Guest

   
 19. 2Die4 Fans

  2Die4 Fans Guest

  Cicerojn si zogjt disa rapista cerrr
  Shtrengohen sikur kane microfoni bene vrrr
  jua ben fustani vrr
  sa her futemi ne shrrr
  se loja nuk esht bam-bam, loja eshte rrrr
  2die4 or Mik dhe as1 tjeter.
   
 20. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Shko mor me gjithe 2die4 se tingulli3-nt jane me te famshem dhe kendojne shume bukur.
  TINGULLI3-nt' YOU ARE THE BEST!!!!!!!!!!!!!!!!!
   

Shpërndajeni këtë faqe