7 gjëegjëza që me gjasë si dini!

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Solaris, 11 Jul 2015.

 1. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  [​IMG]  1. Kur i lidh ikin, kur i zgjidh rrinë?


  2. Rrumbullak Strumbullak, kur e prek te ben me gjak!

  3. 50 nuse me buz te kuqe.

  4. Me vete e ke por me sy nuk e sheh?

  5. Çka u përket juve, por të tjerët e përdorin më tepër se ju?

  6. Nëna e Shabanit ka pasur katër fëmijë. I parë është quajtur Rrahimi, i dyti Rrahmani, i treti Izeti. Si quhet fëmiu i katërt?

  7. Çka zmadhohet, por asnjëherë nuk zvogëlohet?

   
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  1. kepucet
  2. s'e di
  3. s'e di.
  4. syte (besoj)
  5. e bukur kjo, dua ta di pergjigjen! :)
  6. Shaban.
  7. me pelqen ta di.
   
 3. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Une rrahimin gjeta:p edhe atletet,te dyten e kam te degjuar,kete te fundit nuk e di:p
   
 4. h3o

  h3o Papirus rex

  Kepucet
  Manaferrat
  3. Se di
  Koka
  Emri
  Shaban
  Llafi/fjala
   
 5. katsune

  katsune cherry blossom

  2. Rrumbullak Strumbullak, kur e prek te ben me gjak!

  iriqi :)
   
 6. katsune

  katsune cherry blossom


  5. Çka u përket juve, por të tjerët e përdorin më tepër se ju?


  emri :)
   
 7. katsune

  katsune cherry blossom

  7. Çka zmadhohet, por asnjëherë nuk zvogëlohet?

  numri i kepuceve :)
   
 8. h3o

  h3o Papirus rex

  Brokena po kete si se di. Eshte manaferra. Gjeagjez e vjeter :p
   
  Balahk likes this.
 9. katsune

  katsune cherry blossom

  eshte iriqi. shikoje mire, eshte shkruar dhe ne njejes :) si mund te beje me gjak vec nje manaferre?
   
 10. h3o

  h3o Papirus rex

  Gjeagjez Brokena. Seshte gjak vertet. :p
   
 11. katsune

  katsune cherry blossom

  por eshte me realistike dhe e mundshme te te beje me gjak iriqi sesa nje manaferre ama. mos e fyej kaq shume inteligjencen e atij qe ka shpikur kete gjeegjezen :/
   
 12. h3o

  h3o Papirus rex

  Po eshte manaferra. Gjeagjeze e vjeter e brezit tim. :)
  Kete e kepucet i mbaja mend. Te tjerat iu pergjigja si mendova. :)
   
 13. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Hahahaha e paskam harruar që këtë teme e kam postuar unë. I paskeni gjetur , keni më të tjera?!
   
 14. katsune

  katsune cherry blossom

  e pamundur. a veme bast? :D
   
 15. katsune

  katsune cherry blossom

  hermetica, une dhe h3o ndodhemi ne nje "impasse" ne lidhje me gjeegjezen "rrumbullak strumbullak, kur e prek te ben me gjak". une them qe eshte iriqi, ndersa h3o ngul kembe kot qe eshte manaferra. kush nga ne te dy e gjeti?
   
  Solaris likes this.
 16. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Ti je e saktë Broken. : )
   
  katsune likes this.
 17. h3o

  h3o Papirus rex

  Edhe ti je gabim :p

  E bejme me kompromis. Te dyyja jane sakt. :)
   
 18. katsune

  katsune cherry blossom

  bobo sa kokeforte :ninxha: edhe ta arsyetova perse nuk mund te ishte manaferra :p
   
 19. h3o

  h3o Papirus rex

  Qa arsyetim aman.
  E treta jane shkrepset. E gjeta me gogol. :D
   
 20. katsune

  katsune cherry blossom

  arsyetim konform me gjeegjezen ne fjale. c'prisje ti nje traktat filozofik? :D
   

Shpërndajeni këtë faqe