7me7 - qielli - grup shqiptar qe ngjan pak me radiohead?

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga pmo, 15 Jul 2003.

 1. pmo

  pmo Primus registratum

  7me7 - qielli - grup shqiptar qe ngjan pak me radiohead?

  qe para ca ditesh po degjoja nje kenge nga ky grupi 7me7 (qe per mua eshte krejt i panjohur). kenga quhet "qielli" dhe mua me duket nje mrekulli, nje kenge unike persa i perket muzikes shqiptre, qe si genre duket e ngjashme me "radiohead" apo ndonje grup tjeter britanik.

  kenga mund te degjohet tek siti i 7me7, se mbaj mend adresen, ose tek http://www.ezeta.org

  pmo
   
 2. Guest

  Re: 7me7 - qielli - grup shqiptar qe ngjan pak me radiohead?

  Ca rryme kendojne keto ???
   
 3. pmo

  pmo Primus registratum

  Re: 7me7 - qielli - grup shqiptar qe ngjan pak me radiohead?

  radiohead jane grup rock britanik, po kane bere dhe eksperimente ne electronica dhe duke perdorur menyra te cuditshme per te bere muzike.

  7me7, per mua jane si tip soft rock, apo rock. jane pak te vecante ama, kane menyren e tyre.

  pm

  http://www.ezeta.org
   

Shpërndajeni këtë faqe