_-~-_- World Wide Music _-~-_-

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga X-GoodBoy, 9 Apr 2005.

 1. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  _-~-_- World Wide Music _-~-_-

  Ok. Meqe disa (ose shumica) qe vizitojn kete forum jan nga vende te ndryshme , them se do jet mir te veme ndonje kenge te bukur nga vendi ku jetojm ose nga vendet qe pelqejm muziken.
  Po e filloj un i pari meqe hapa kete teme.

  Nje kenge e bukur nga K-Liber Kyrasao (Curacao) Netherland Antiles eshte Loungen.

  http://dje.mine.nu/mp3/k-liber_-_loungen.mp3

  Nje tjeter kenge hollandeze kenduar nga nje grup marokansh Ali B ft. Brace - Ik ben je zat, qe jetojn ne holland:

  http://dje.mine.nu/mp3/ali_b_ft_brace_-_ik_ben_je_zat.mp3

  Dhe kenga e fundit nga Lange Frans ft. Baas B - Zinloos.

  http://dje.mine.nu/mp3/lange_frans_en_baas_b-zinloos.mp3

  N'joy!

  PS: Mundesisht te vini ndonje link nga mund te merret kenga. Edhe vetem titullin dhe kengetarin mund te pranohet n.q.s s'keni mundesi te "host"-ni *.mp3.
   
 2. gjekec

  gjekec Primus registratum

  Re: _-~-_- World Wide Music _-~-_-

  plako pse ne holland jeto tie.. boo

  me dergo nje pako me E se ketej esht shtrenjt shum
   
 3. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: _-~-_- World Wide Music _-~-_-

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

 5. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

 6. geek

  geek Primus registratum

  Re: _-~-_- World Wide Music _-~-_-

  Adagio 4 Strings [​IMG]
  DJ Tiesto rocks me adagion...
  XDJ, veri afer edhe kete if you can: Rollerball - Albinoni (Adagio in G Minor) (Above & Beyond) phat leads there [​IMG]
   
 7. gjekec

  gjekec Primus registratum

  Re: _-~-_- World Wide Music _-~-_-

  dawg cmon adagio for strings ka 5 vjet qe ka dal.. but you have a point though, world wide muzik it is /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 8. geek

  geek Primus registratum

  Re: _-~-_- World Wide Music _-~-_-

  mua me duket se ka rreth 50 vjet (origjinali klasik) ... :confused:
   
 9. geek

  geek Primus registratum

  Re: _-~-_- World Wide Music _-~-_-

  ca shansi ky mer, ne hollande,
  si thote ajo shprehja: good girls go to heaven, bad girls go to Amsterdam /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 10. gjekec

  gjekec Primus registratum

  Re: _-~-_- World Wide Music _-~-_-

  e kisha llafin per mixin e tiestos
   
 11. blendiys

  blendiys Primus registratum

  Re: _-~-_- World Wide Music _-~-_-

  Marco Borsato!!
   
 12. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: _-~-_- World Wide Music _-~-_-

  Marco Borsato not eshte ne Belgjik /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Shum veta kan download-ur kenget qe jan ketu. po asnje nuk ka ven kenget nga vendi vet!?

  Wierd!
   
 13. geek

  geek Primus registratum

  Re: _-~-_- World Wide Music _-~-_-

  ke do qe te ve une psh celentanon me bennaton? :shrug:
   
 14. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: _-~-_- World Wide Music _-~-_-

  Whatever is worthy!
   
 15. abba05

  abba05 Primus registratum

  Re: _-~-_- World Wide Music _-~-_-

  Ka te drejte Italia nuk ofron shume, eshte carino albumi i fundit i Subsonica.....
   
 16. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

 17. champaign girl

  champaign girl Primus registratum

  Re: _-~-_- World Wide Music _-~-_-

  check out FALL OUT BOY...they're one of the best new bands of Chicago
  une i kam pare para nja 2 vjetesh me nje bar te vogel i cili skishte as skene dhe kishte nja 20 persona max. now they're huge...
  http://launch.yahoo.com/ar-303899-videos--Fall-Out-Boy
   

Shpërndajeni këtë faqe