a duhet te shkoje njeriu te psikologu dhe sa ndihmon.

Diskutime tek 'Psikologjia' filluar nga Sahit Rexhepi Keca, 5 Oct 2013.

 1. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  a duhet te shkoje njeriu te psikologu dhe sa ndihmon.
   
 2. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  ne shtetet perendimore vizita te psikologu eshte e zakonshme dhe secili mund ta zgjeth psikologun e vete,kurse te ne eshte nje mentalitet krjet ndryshe dhe viziten te psikologu e marrim si nenqmim,se thojm te psikologu shkon veq budalla,ku nuk eshte e vertet aspak.
   
  Mistrec and Hektor12 like this.
 3. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  jo perkundrazi bejme mire duhet jo shume por te pakten 3 a 4 here ne vit po ... une kam ndjek seanca te rregullta terapi grupi me psikologe dhe jam ndier mire flas ketu e 3 vjet te shkuara ... them se e kemi te domosdoshme .. une detyrova veten post operacioni jashte vendit ... eshte normale per mua
   
  Balahk and HipHop-Girl like this.
 4. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  sa per informim une jam nje qe jam ba operacion ne zemer vitin e kaluar ne shkup ne spitalin ACIBADEM SISTINA.ku ikum zavendesu 2.valvulat e zemres AORTALE dhe MITRALE te cilat tash ikam prej plastikes ne zemer.
   
  Hektor12 likes this.
 5. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex

  Duhet patjeter.
  Personalisht i vleresoj ata qe marrin guximin dhe inciativen.
  Çdo njeri e ka te nevojshme , te flas lirshem...te 'çlirohet' nga brengat e shumta... sidomos kur kalon nji problem , nj ngjarje dramatike.Po duhet te tham nji gja , ne Shqipri nuk ekziston 'Kultura per me shkue tek psikologu'
  Sepse te quajne , me lloj lloj epitetesh e marre/e cmenun etj etj.
  Pranej shpesh njirzit nrydhen mrena vetes jo nga frika e asaj qe njejne , po nga frika e tjerve...nga frika e fjalve tyne

  Skam shkue najher edhe pse do doja vertete...menoj se te nimon ifije , te jep ifije nxitje!
   
  Balahk and Hektor12 like this.
 6. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  jo jo sme kuptove kam marre pjese ne operacion luftarak more sahit make thene shume me perpara kete e di per ty ... jo jo ai lloj operacioni ... ne operacionin Liria e Irakut ... kam marre pjese se si gjithe te tjeret kemi pat ate qe quhet Sindroma e Luftes se Gjirit ... dicka psikologjike se di ku po ta kam thene ketu ... per kete jemi detyruar te trajtohemi ne terapi grupi, duhet ta bente shteti jone .. po e bera vete
   
 7. -Zana-

  -Zana- e...Thjeshte

  Sigurisht qe duhet te shkoje-- Sa ndihmon, aq sa ndihmon mekaniku kur te prishet makina :)
   
 8. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  S'para ma mbushin mendjen te them te drejten !!
  Mbase gabohem ama une keshtu e mendoj
   
 9. Roberto_uk

  Roberto_uk Valoris scriptorum

  Ou vertet te qenka prish shpesh makina ty :p
  Nuk besoj ne kto gjera kto jan krijua si e si te zhvasin nga xhepi :D
   
 10. -Zana-

  -Zana- e...Thjeshte

  C'lidhje ka me besimin kjo? Beson apo nuk beson ti... Kjo hyn tek nevojat/ndihma. Pra nese te nevojitet mire eshte ti praktikosh.. per te miren tende ne radhe te pare, pastaj te tjereve :)
   
  ShKoDRaN_PuRo likes this.
 11. abs

  abs nuk e di...

  sonte nje shoqe nga boston tha: "nuk martohem nese ai nuk ka shkuar tek psikologu te njohi dhe doje hijet e veta".

  ja dhe nje pike u shtua per meshkujt... pervec ushtrise :D
   
  Dreamer and Balahk like this.
 12. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  Ne raste te vecanta eshte e domosdoshme,por jo gjthmone.Psicologue eshte garanci ndaj drejtesis,vetem ai te shpeton nga drejtesia apo vendime gjyqsore jo drejta
   
 13. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Sa here qe ka nevoje
   
  abs, Balahk and scadarsko like this.
 14. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Po,pse jo.cdo njeri kalon momente ne jete qe me pa tjeter i duhet nje psikolog.por ne shqiperi vazhdon akoma ajo qe po te shkosh tek psikologu ose psikiatri te konsiderojn te cmendur.por joo eshte koncept i gabuar i joni dmth i shqiptarve qe gjerat e drejta i quajm ye gabuara
   
  scadarsko likes this.
 15. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  Psicologue nga njeher dhe te devijon jeten e keqe, por problemet sociale économique nuk ti zgjidh.
   
  Balahk likes this.
 16. Balahk

  Balahk Locus omnem

  E kisha ne aspektin psikologjik te njeriut.pastaj nese njeriu eshte mire tek kjo ane di ti jap drejtim tjerave
   
  scadarsko likes this.
 17. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  Ti je drejtu ndonjeher tek psicologu?
   
 18. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Jo,por nese nje dite do me duhet pse jo.
  Te pakten do gjej naj psikologe te bukur:p:p
   
  scadarsko likes this.
 19. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  [quoditeardiizazak, post: 1004226, member: 13390"]Jo,por nese nje dite do me duhet pse jo.
  Te pakten do gjej naj psikologe te bukur:p:p[/quote]
  Ate dite kur te shkosh dhe e bukur tjete ,prap nuk ke mendjen per at pune se je ne gjendje Chock!
   
 20. abs

  abs nuk e di...

  them se, kur psikologu te riorienton positivisht, ose sic lexoj me lart (te devijon nga jeta e keqe) athere natyrisht qe njeriut ne fjale i krijohen mundesi te reja per temat ose problemet sociale dhe ekonomike.

  personalisht vlersoj persona qe jane ne gjendje te kerkojne ndihme dhe te lejojne vehten te ndihmohen nga profesioniste...
   
  Balahk likes this.

Shpërndajeni këtë faqe