A e din sa vlen ky gur i cmuar dhe kush me thote se cfar guri eshte ?

Diskutime tek 'Njoftime te ndryshme' filluar nga bashi, 30 Sep 2018.

 1. bashi

  bashi Primus registratum

  Ju lutem shikojeni me vemendje (kete foto qe do tjua dergoje me attach, nese arrini ta shikoni qarte) dhe kush mer vesht nga guret e cmuar ju lutem me thoni se cfar guri eshte ?
   

  Attached Files:

 2. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Nuk duken si gure te cmuar o mik!
  Megjithate bej nje xhiro nga Instituti i Gjeologjise ne Tirane e te pergjigjen ata.
   
 3. bashi

  bashi Primus registratum

  Faleminderit mik.
   
 4. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Ka mundesi te kene qene shishe birre para miliona vjetesh.

  Cfare ka sjelle transformimin e tyre? Rrahja e valeve te detit ndoshta?

  Ka pasur shoqeri te civilizuar dhe moderne me perpara?

  Sigurisht.

  Ku jane tani? Te shnderruar ne fosile nafte (qenie organike) dhe ose solidifikuar ne gurinj.

  Nqs UNE nuk njihem prej jush edhe une nuk ju njoh.

  Pse t'ua mbaj llampen ndezur?


  Adea
   

Shpërndajeni këtë faqe