A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

Diskutime tek 'Dashuria' filluar nga Kenti, 27 Jul 2004.

 1. Kenti

  Kenti Primus registratum

  A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

  A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sexin dhe gjithcka qe i perket temes se sexit ne nje kendveshtrim tjeter se gocat perendimore.
  Une personalish kur flas per temen e sexit me nje shqiptare.Ka shume mundesi te te nje pergjigje...uaaa cfare cuni i keq qe qenke ti mo..
  Te paska shkuar mendja per keq ty djali [​IMG]
  Kurse me nje perendimore mund te besh pa prob nje muhabet serioz..FLAS GJITHNJE NE PERGJITHESI..
   
 2. pippo

  pippo Primus registratum

  Re: A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

  Une nje gje kam vene re or mik sa here kthehem ne shqiperia o gjej kurva kurva o ke te besh me ndonjeren qe keron burre per mendimin tim nje 60 -70 % e femrave shqiptare hyjne ne nje nga keto dy kategorite ketu me siper, ja pse te pergjigjen keshtu se kerojne te duken te ndershme duke pat ditur se shumica e meshkujve shqiptare kan qefe te shoqerohen me vajza te pasterta (budalliqe) ose i ke vene re kur te pyesin si pa te keq sa leke mer ti ? sikur thua i njef prej vites, jane te pakta femrat shqiptare ne shqiperi qe kerkojne thjesht te defrehen e ça te vije te vije ........ nisen te gjitha me paramendime jo po ky keshtu jo po ai ashtu, jo po ky ka kete e ky ka ate aty shume shume pak tru e lire te sjellurish lirshem
  Une jam i mendimit se nje pjese e mire e femrave shqiptare shiten ose me mire u pelqen ta shesin shpirtin e trupin e tyre e shume shpesh per shume shume pak ... gjynah
   
 3. Presidenti

  Presidenti Forumium maestatis

  Re: A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

  s'kan thon kot er ti qeni qe lef s'te ha...
   
 4. metila

  metila Primus registratum

  Re: A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

  sa here kthehesh ne shqiperi ti?
   
 5. pippo

  pippo Primus registratum

  Re: A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

  Vjete isha e bera gabim, po sa here kthehem gjej nje shok tjeter te fejum ( qe ne shqiperi do te thote i martum) kjo eshte tragjedia................
   
 6. metila

  metila Primus registratum

  Re: A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

  me vjen keq qe ke krijuar kete mendim per vajzat shqiptare. por nuk eshte ashtu fare si e mendon. ka nga ato qe mund ti quajme "kurva", (pa i hyre ne hak ndonjeres), ka nga ato qe "kerkojne burre" se mbeten pa u martu, ka dhe nga ato qe jetojne jeten e tyre si u pelqen. egziston nje ndryshim midis femres shqiptare dhe asaj perendimore. shqiptarja ka nje mentalitet me te ri persa i perket jetes moderne, pasi "jeta e lire"(nese mund ta quaj keshtu) nuk ka shume qe eshte hapur (serish figurative). per me teper jeni ju meshkujt qe e ndrydhni mentalitetin femeror (ndoshta dhe pa dashje). mos harroni se jetoni ne nje kohe teper te veshtire dhe qe ne momente te caktuara te frenon nga shume gjera.
   
 7. metila

  metila Primus registratum

  Re: A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

  njeriu dhe pse i fejuar a martuar e ben jeten si te doje. kjo sdo te thote gje. ti me duket se paske frike nga jeta ne cift ose me sakte nga martesa. kot mund te pyes sa vjec je
   
 8. Kenti

  Kenti Primus registratum

  Re: A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

  Faithless.
  E para punes dole pak si jashte teme
  Pastaj Ja ke fut kot fare mer plako.Po nga na e nxore kete 60..70% te gocave keshtu??Une nga Tirana vij..Dhe gocat Tironse kur i shef ne xhiro mund edhe ta mbushin mendjen qe jane kurva mbase nga menyra si vishen por mbasi i njeh jane goca mese normale..Une thjesht e kisha fjalen qe me gocen shqiptare eshte veshtire te konfrontohesh ne nje muhabet qe i perket sexit
   
 9. Alanis

  Alanis Primus registratum

  Re: A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

  Mishi duke u kalbur e qeni duke ngordhur. (mund te pyesni per kuptimin ksaj)
  Kush e ka fajin? Ti qe po e lexon e ke fajin!!
   
 10. pippo

  pippo Primus registratum

  Re: A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

  Mah nuk e di sa i lire je ne jeten çifte ne Tirane, thjesht kam iden se pjesa me e madhe aty fejohen se jane te detyruar nga rrethanat.................. une 24.
   
 11. pippo

  pippo Primus registratum

  Re: A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

  postuar nga metila:
  me vjen keq qe ke krijuar kete mendim per vajzat shqiptare. por nuk eshte ashtu fare si e mendon. ka nga ato qe mund ti quajme "kurva", (pa i hyre ne hak ndonjeres), ka nga ato qe "kerkojne burre" se mbeten pa u martu, ka dhe nga ato qe jetojne jeten e tyre si u pelqen.

  Kjo eshte normale ne çdo vend te botes thjesht qe ne shqiperi ku problem eshte i çuar ne eksgjerim si çdo fenomen tjeter shqiptare
  O nji femre duhet te hyje tek ash te quajturat "kurva" d.m.th. e zeze o duhet te jete e ndershme d.m.th e bardhe pastaj une nuk flisja vetem per Tiranen ka dhe qytete te tjera Ka ndonje ketu qe psh. pasi frekuenton nje vajze ne Tirane te themi per disa jave ose me shume dhe e fton ku di une psh. ne sarande per weekend (shembull) pjesa me e madhe do refuzoje se rrethanat, mentaliteti etj etj njerzit mendojne keq e ku dine budalliqe te tilla qe vetem komplikojne jeten ..... e robt detyrohen te fejohen se keshtu jane te lire, prinderit jane te kenaqur se e shkarkun vajzen ja ngezen njonit..... prandaj po them qe nuk ka lire as mendimi as veprimi
  e per tu kthy te tema mungesa e lirise per sa i perket muhabetit mbi seksi bie shume ne sy se nuk jane te mesuara te veprojne natyrshem...................
  Une ne Tirane ja kaloj mire jo keq jo per gje po kam njohje te vjetra thjesht jane fenomene qe i shikoj verdall ...........
   
 12. bebivogel

  bebivogel Forumium maestatis

  Re: A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

  e shohin me brira ... [​IMG]

  ah ju s'jeni ne terezi ... [​IMG]
   
 13. Goce_e_Keqe

  Goce_e_Keqe Primus registratum

  Re: A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

  Take me Higher Creed. The higher you take me though, I'll talk about sex based on the point of view i'm looking at it.
  E pse na veconi kaq shume xhanem e, pffff se mos e ke fjalen per pozicionet mo, se ketu dihet, secila ka deshirat e veta <img src="/pf/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> <img src="/pf/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
   
 14. lir

  lir Primus registratum

  Re: A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

  creed tema qe ti kerkon te shtrosh eshte shume e vaget...nje bisede kerkon dy bisedus & nje teme per te cilen te dy bseduesit jane dakord e mund te shprehen lirshem; pra sipas vendit dhe kuvendi. Nese ti nuk ke nje lloj afrimiteti me personin nuk mund te flasesh per sex, si ne shqiperi si ne europe si ne amerike pasi ne shumicen e rasteve do te mendojne se te ka marre malli, pastaj njerzit varjojne, kane sens humori te niveleve te ndryshme e disa nuk kane fare. Pastaj per cfare do flasesh per sex, cfare ne lidhje me sexin? nga ana shkencore? ne nivel personal?
  Mos gjeneralizo!!
   
 15. lir

  lir Primus registratum

  Re: A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

  nese ke dash me u heq spontan e ta kane mbyll deren ne fytyre tjeter pune <img src="/pf/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/pf/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/pf/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
   
 16. fairy

  fairy Primus registratum

  Re: A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

  Ne shqiptarkat qenkemi gjithe komplekse demek...ehh cfare muhabeti [​IMG]
   
 17. albana

  albana Lara Croft

  Re: A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

  Hapesi i temes ne radhe te pare nuk na ka thene se si mendon ai se vajzat shqiptare e shohin seksin.Nga ato qe shkruan del se ai thote se vajzat shqiptare bekan seks per te mbijetuar, o duke gjetur bure, o duke kurveruar. Ai haron se sa te zgjuara jane vajzat shqiptare, sa te bukura dhe sa te kuptueshme per meshkujt shqiptare. Cuni me sa duket do ta beje muhabetin e seksit muhabet tavoline me vajzat shqiptare [​IMG] dhe kjo me duket jashte mendsh. Njeriu mund te beje me lezet nje shaka ne lidhje me jeten intime te personave qe marin pjese ne muhabet apo me jeten e tij personale po nuk me duket normale qe te qash ne klub hallet apo kenaqesite e krevatit si per nje femer ashtu edhe per nje mashkull. Nese nje gje e tille ndodh atehere intimiteti apo jeta private merr fund dhe katandiset ne muhabet sokaku. Njerzit gjera te tilla mund qe flasin vetem me nje mik apo mike te ngushte po ju ku te munden. Tema me nje fjale nuk ka pike kuptimi dhe hapesi i saj nuk di se c;kerkon si nga anetaret e forumit ashtu edhe nga vajzat shqiptare qe jane te gjitha si florinj mbi mushama <img src="/pf/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> sidomos forumistet <img src="/pf/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
  Gjith te mirat pra [​IMG]
   
 18. fairy

  fairy Primus registratum

  Re: A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

  Albana flori je [​IMG]
   
 19. Erion Kotti

  Erion Kotti Primus registratum

  Re: A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

  Nuk e kuptoj pse nje bisedë rreth sexit mund të quhet banale ose anormale? Atëhere pse ta aplikojmë? Por është i domosdoshëm (i natyrshëm).
  Atëherë do të ishte tepër e natyrshme (njerëzore)nje bisedë rreth sex. Ashtu si per ç'do temë tjetër(sport,politik,art,shkencë etj etj)dhe për sexin mund të bisedosh fare hapur dhe pa asnjë lloj komplex midis një shoqërie shkolle,universiteti etj etj,jo vetem midis <<shokuτ>> ose <<shoqes>>tuaj se kjo do ishte si pa kuptim (do ishte si një film kinemaje që e ndoqët të dy bashkë në mbrëmje dhe në mëngjes ti tregonit subjektin njeri-tjetrit).(albana)
  Femrat shqiptare mendojne se kur një mashkull flet per sexin ai flet me tendencë por nuk është ashtu.Të flasësh hapur atë që mendon nuk është turp apo marrëzi kjo do të thotë liri e fjalës dhe e mendimit,liri që është tepër e ndrydhur tek femrat shqiptare kjo thjesht nga opinioni që ekziston atje. NATËN
   
 20. RAUL

  RAUL Primus registratum

  Re: A jeni dakort qe vajzat Shqiptare e shohin sex ndryshe

  creed,ta paskan mbledhur eeee? <img src="/pf/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
  per nga goja gocat shqiptare jan brisk fare. <img src="/pf/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

  sa per temen une mendoj se ka femra shqiptare qe flasin per sexyn pa pik turpi me cuna,por ama ato i gjen tek semafori.. <img src="/pf/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
   

Shpërndajeni këtë faqe