Ankesë Abuzime Nga Administratori Darksoul

Diskutime tek 'Dhoma #Shqiperia' filluar nga WORLD, 7 Jan 2018.

 1. WORLD

  WORLD Primus registratum

  Guest8516 has joined #Sherbimet
  • TOPIC #Sherbimet: Miresevini ne #SHERBIMET administrative te Rrjetit ! Pasi te merrni +v(voice) formuloni pyetjen tuaj. Ndalohet: Parkim Nickname, kerkesa per heqje banesh ne kanale, dhe cdo gje tjeter qe ska lidhje me Serverat. Moszbatimi i rregullave do te sjelli automatikisht largimin tuaj nga dhoma!!!
  = Sherbimet = [#sherbimet] Nese keni akill/gline dhe nuk ju pergjigjet ndonje IRCop, dergoni mail ne kline@albnetwork.net
  • MODE #Sherbimet: 324 Guest8516 #Sherbimet +mntrTVG
  DarKSouL sets mode #Sherbimet +v Guest8516
  <DarKSouL> Pershendetje º»| Guest8516 |«º Me Cfare Mund T'ju Ndihmoj?
  <Guest8516> DarKSouL pse suspend ne nick
  <Guest8516> ?
  <DarKSouL> reklama
  <Guest8516> cfar reklame bona
  <Guest8516> ?
  <DarKSouL> netedy
  <Guest8516> lol
  <Guest8516>www.netedy.tk
  <Guest8516> faqja ime
  <Guest8516> esht
  <DarKSouL> sesht hera e par
  <Guest8516> DarKSouL
  <Guest8516> ne dhomen time
  <Guest8516> isha
  <Guest8516> duke fol
  <Guest8516> nuk isha
  <Guest8516> duke
  <Guest8516> fol
  <Guest8516> ke #shqiperia
  <DarKSouL> Guest8516 ?
  <Guest8516> darksoul ke dhoma #shqiperia nuk po folja
  <Guest8516> ke dhoma #heaven
  <Guest8516> isha duke fol
  <DarKSouL> po ska lidhje, ishte dhe dikush tjeter aty
  <Guest8516> dhoma kryesore #shqiperia
  <DarKSouL> qe po i jepje linkun, i cili esht reklame
  <Guest8516> osht
  <DarKSouL> e di ca detyre ka ircopi ?
  <Guest8516> un se dij cfar detyre ka ircopi
  <Guest8516> rregullat duhet ti mbani
  <Guest8516> ke dhoma #shqiperia
  <DarKSouL> ja po ta them un, shikon te gjithe serverin per reklama te serverave te tjere, per flode, proxy etj
  <DarKSouL> ti bere reklama ne server, pak rendsi ka se tek cila dhome e bere
  <DarKSouL> dhe eshte e disata here qe ti vazhdon ta besh
  <Guest8516> DarKSouL dhoma kryesore #shqiperia
  <Guest8516> osht
  <Guest8516> duhet
  <Guest8516> te mbani
  <Guest8516> rregul
  <Guest8516> ke #shqiperia
  <Guest8516> ;)
  <DarKSouL> ok bo part
  <Guest8516> sa per webin
  <Guest8516> hyr
  <Guest8516> shiko
  <Guest8516> ku osht lidh
  <DarKSouL> sme intereson, sot e ke lidh ktu, neser e lidh diku tjeter
  <DarKSouL> esht 1 domain i cili eshte reklame i nje serveri tjeter
  <DarKSouL> dhe sduhet te lidhet fare ktu
  <DarKSouL> º»| Guest8516 |«º NQS E Moret Ndihmen, Ju Lutem Beni /part #Sherbimet !!
  <Guest8516> DarKSouL ate rregullon ku e
  <Guest8516> ke te shkrujtum
  <Guest8516> rregullin ku e ke te shkrujtum
  <Guest8516> ?
  <DarKSouL> !kb Guest8516 mos boj mo reklama hugo!
  Sherbimet has kicked Guest8516 mos boj mo reklama hugo!= NickServ = Walker is :
  = NickServ = Registered: Dec 24 12:08:45 2017 CET (14 days, 1 hour, 53 minutes ago)
  = NickServ = Last seen: Jan 07 13:50:26 2018 CET (11 minutes ago)
  = NickServ = Last quit message: Reklama!
  = NickServ = Expires: Mar 08 13:50:26 2018 CET (59 days, 23 hours, 48 minutes from now)
  = NickServ = Suspended: This nickname is suspended.
  = NickServ = Suspended by: DarKSouL
  = NickServ = Suspend reason: Reklama!
  = NickServ = Suspended on: Jan 07 13:50:35 2018 CET (11 minutes ago)
   
 2. WORLD

  WORLD Primus registratum

  = ChanServ = Information for channel #Heaven:
  = ChanServ = Founder: Cronus
  = ChanServ = Description: HEAVEN IRC NETWORK
  = ChanServ = Registered: Dec 16 22:58:55 2017 CET (21 days, 15 hours, 3 minutes ago)
  = ChanServ = Last used: Jan 07 13:48:23 2018 CET (14 minutes ago)
  = ChanServ = Options: Topic retention
  = ChanServ = Last topic: Miresevini ne kanalin #Heaven. Nje vend i bashkimit te virtualitetit dhe realitetit tone. Per cdo problem /join #Heaven_Ndihme Stafi [Heaven] Ju Uron Gezuar Vitin e Ri 2018 !!!
  = ChanServ = Topic set by: Walker
   
 3. WORLD

  WORLD Primus registratum

  @DarKSouL deri dje cdo njeri lidhte webin e vet ne albnetwork me dhomen e vet . Dhoma Kryesore Osht #Shqiperia ... E dyta here osht qe e beni kete pune , Ku egziston rregulli per te mbaj rregull ne kanal tjeter ?
   
 4. DarKSouL

  DarKSouL Forumium praecox

  Pershendetje,

  Te sqarova kur u fute tek #Sherbimet por megjithate po ta them dhe ketu. IRCOp-et kane per detyre te merren me mbarevajtjen e te gjithe serverit, duke filluar nga dhoma kryesore #Shqiperia e deri tek dhoma e fundit. Ne nuk nderhyjme ne asnje menyre apo rrethane pervecse kur behen reklama, floode, proxy dhe cdo gje tjeter qe eshte ne dem te serverit Albnetwork. Rasti yt ishte reklama te webit i cili nuk lejohet pasi ai domain ka 1 chat tjeter dhe eshte i lidhur andej. Dhe domaini yt nuk eshte i lejuar per t'u reklamuar ne serverin tone, pavaresisht se per momentin eshte i lidhur me serverin Albnetwork, por neser pasneser mund te lidhet me serverin tjeter apo me cdo server tjeter.
  Plus per t'u lidhur me serverin duhet te marresh paraprakisht miratimin nga admin/root e serverit (gje qe ti nuk e ke bere) dhe per te gjitha keto arsye, u moren masat suspend ne nick (per arsye se eshte e disata here qe ti ben reklama te serverave te tjere) dhe suspend ne dhome per arsyen se e perdor per te bere reklama personave te tjere.

  Faleminderit
   
 5. WORLD

  WORLD Primus registratum

  image.png @DarKSouL Rregulloren e themelojne Root Adminat & Network Adminat . Une domainin e lidha me deshiren time edhe te marr miratimin nga root admini Kur te me don qejfi mu mundem me e shkeput e njejta gjo osht ;) . Sa per abuzimin e pranoj qe e bona ne kanalin #heaven erdhe me kerkove llogari . Por ju si staff qe keni ber abuzim kush do jep llogari ? Ta marrim si shembull al3xi se ka qene nder personat qe e ka ofendu stafin edhe userat ai "tash nuk osht ne staff" , po administratori server si e mbushi dhomen #shkodra me usera ?Abuzime ju qe keni ber si staff kush do ju kerkon llogari ? image.png
   
 6. DarKSouL

  DarKSouL Forumium praecox

  Pershendetje,

  Ne Albnetwork nuk fu kaionon kur te do ty qefi, por ka rregulla dhe ne momentin qe i thyen, merren masat ndeshkimore.

  Ja ku e pranove dhe vete abuzimin e kryer kshuqe skam cfare te shtoj me per kete teme.

  Sa per Al3xin ai nuk eshte me pjese e stafit dhe ndaj tij jane marre po ashtu masat.

  Per sa i takon dhomes #shkodra qe permende, nuk ka asgje kundra rregullave te kete dhoma ne te cilat ka perdorues te nje numri te caktuar, eshte apo jo founderi, nqs ke ndonje ankese kundrejt saj me fakte qe behem reklama je i mirepritur, por deri atehere nuk ka asnje arsye per marrje masash.

  Ftoj adminin e forumit te mbylle temen.

  Faleminderit
   
 7. WORLD

  WORLD Primus registratum

  @DarKSouL Sa her kur i ka thyer al3xi rregullat e keni shtuar ju "koha nuk kthehet mbrapa" , sa per dhomen #shkodra ato visitoret si i ka fut Admini Server . Sipas llogarise te matematikes jemi ne baraz i dashur Admin DarkSoul ;) !
   
 8. KoRn

  KoRn Forumium praecox

  Ti je budalla me plot goje o denis
   
 9. WORLD

  WORLD Primus registratum

  @KoRn o pall mos ha mut me shkronja .
   
 10. KoRn

  KoRn Forumium praecox

  Ta ci majken mos llap kot :D
   

Shpërndajeni këtë faqe