Aforizma , thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj.

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga FALKO, 22 Nov 2002.

 1. HELENA

  HELENA Forumium praecox

  Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

  ZEMRA KA ARSYE QE ARSYEJA NUK I NJEF!!!!
   
 2. jimmy84

  jimmy84 Primus registratum

  Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

  Njeriu pa dashurine eshte si nje kufome e ardhur me leje REMARK
  Ka me shume prostituta mes grave qe nuk kane shkuar asnjehere me ndonje burre se mes atyre qe fitojne jetesen me kete profesion te veshtire
  REMARK
  Njeri mos i beso sentences "Njih veteveten".Sapo t`a njohesh veteveten do marresh arratine.
  M.TUEIN
  Sa me shume i njoh njerezit
  aq me shume i dua kafshet
  M.TUEIN
  ZOTI VDIQ
  NIÇE
   
  Xhesi Miler likes this.
 3. Darien

  Darien Primus registratum

  Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

  DIPLOMACI, emër

  Akti patriotik i gënjeshtrës për të mirën e vendit tënd.

  DISKUTIM, emër
  Një metodë për të përforcuar të tjerët në gabime.

  Ambrose Bierce, The Devil's Dictionary
   
 4. ermir celanji

  ermir celanji Primus registratum

  Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

  sa dote jem do te te dua
  sa do te dua do te jem.
   
 5. Darien

  Darien Primus registratum

  Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

  EGOIST, emër

  Person pa shije, të cilit i intereson më tepër vetja sesa unë.

  Ambrose Bierce, The Devil's Dictionary
   
 6. ezhderha

  ezhderha Primus registratum

  Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj


  njerezit ndahen ne dy kategori; ne kopuke dhe idiote. ata qe perpiqen t'i shmangen ketij percaktimi jane kopuke dhe idiote ne te njejten kohe - nga nji tekst i lashte kinez.
   
 7. rosela

  rosela Primus registratum

  Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

  1. gruaja eshte ajo qenie qe nuk di te luaje asnje loje po qe fiton gjithmone.
  2.sa me shume i njoh njerezit aq me shume i dua kafshet.
  3.vivi la vita come puoi perche come vuoi non puoi.
  4.jeta eshte nje rruge me kthesa nga materniteti ne varreza.


  e shume e shume te tjera....
   
 8. rosela

  rosela Primus registratum

  Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

  ah se harrova ate qe eshte edhe e preferuara ime......

  ME RUAJ KUR TE ME GJESH QE TE ME KESH KUR TE ME DUASH.

  /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 9. Darien

  Darien Primus registratum

  Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

  ELOQUENCE, noun

  The art of orally persuading fools that white is the color that it appears to be. It includes the gift of making any color appear white.

  Ambrose Bierce, The Devil's Dictionary
   
 10. ezhderha

  ezhderha Primus registratum

  Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

  Vlera e pranimit te se vertetes pergjysmohet kur ajo shfaqet - fjale e urte persiane
   
 11. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

  Femra eshte si nje motorr!
  Nderon lengje cdo muaj,
  Ndizet duke i vene gishtin,
  Me nje te mbushur mban 9 muaj. :lol:
   
 12. Darien

  Darien Primus registratum

  Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

  ENVELOPE, noun

  The coffin of a document; the scabbard of a bill; the husk of a remittance; the bed-gown of a love-letter.

  Ambrose Bierce, The Devil's Dictionary
   
 13. Darien

  Darien Primus registratum

  Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

  ETHNOLOGY, noun

  The science that treats of the various tribes of Man, as robbers, thieves, swindlers, dunces, lunatics, idiots and ethnologists.

  - Ambrose Bierce, The Devil's Dictionary
   
 14. BJONDINKA

  BJONDINKA Primus registratum

  Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

  ilirian:kjo teme nuk eshte per vulgaritete dhe thenie te uleta ...e ke parasysh ti qe je te "letersia " dhe jo te" barcaletat te ndyra"?
   
 15. Darien

  Darien Primus registratum

  Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

  EULOGY, noun

  Praise of a person who has either the advantages of wealth and power, or the consideration to be dead.

  - Ambrose Bierce, The Devil's Dictionary
   
 16. Hilari Klinton

  Hilari Klinton Primus registratum

  Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

  Heret ne jte mu desh te zgjidhja
  midis arrogances se ndershme dhe hipokrizise
  Zgjodha arrogancen e ndershme
  dhe nuk pata kohe per ta nderruar
   
 17. Darien

  Darien Primus registratum

  Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

  EXISTENCE, noun

  A transient, horrible, fantastic dream,
  Wherein is nothing yet all things do seem:
  From which we're wakened by a friendly nudge
  Of our bedfellow Death, and cry: "O fudge!"

  - Ambrose Bierce, The Devil's Dictionary
   
 18. Darien

  Darien Primus registratum

  Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

  IMMIGRANT, noun

  An unenlightened person who thinks one country better than another.

  - Ambrose Bierce, The Devil's Dictionary
   
 19. student81

  student81 Primus registratum

  Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

  A man without a woman is like a fish without bicycle.
   
 20. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj

  Me mire ta kesh kokën bosh!...

  Se sa ta kesh te mbushur,me teori dhe ide te gabuara!

  Ja e thashe dhe une nje shprehje ,si njeri i madh qe jam... /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/wink.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe