Agimi i Arte, partia e fshehte greke

Diskutime tek 'Tema e ditës (vendet shqipfolëse)' filluar nga Iliro Dardan, 7 May 2012.

 1. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  [​IMG]Alarmohet Gjermania dhe Franca per shkak te nje partie te re grege neo-naziste e formuar nga ultra-nacjonalistet grege per nje Greqi pa te huaj dhe per nje Greqi ''Naziste''.Sipas gazetat amerikane,rreth 45 organizata neo-naziste dhe 3 mije neo-naziste kane shkuar ne Greqi gjate 48 oreve te fundit.Ambasadori gjerman ne Greqi ka shprehur se nese nuk merren masa per kete parti neo-naziste,do te prishen marrdheniet diplomatike midis grego-gjermane.Per afersisht te njejtat fjale kane thene ambasadoret franceze,angleze dhe italine ne Greqi.
  Gjithashtu nese nuk ndalohet kjo parti,do te ndalohen te gjitha kredite qe BE do ti jape Greqise,si dhe nese kjo parti merr ndonje pjese te ''forte'' ne qeveri,atehere Greqia do te perjashtohet nga BE,NATO DHE OKB---ka thene Ban Ki Moon.
   
  scadarsko, Shkrimtari and The decatur like this.
 2. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  Nga ana tjeter,Rusia ka shprehur se kjo parti nuk perben ndonje kercenim serioz pasi kjo parti eshte e formuar nga fermere,gjenerale ushtrie,oficere ushtrie dhe punetore te thjeshte.Por Ambasadori amerikan ne Greqi ka thene se kjo parti ka si anetare 2 ish-gjenerale ushtrie qe kane qene gjenerale ne kohen e diktatures ne Greqi.
   
  Shkrimtari, Sonia007 and Romantik like this.
 3. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  Gjithashtu analistet politike evropiane kane thene se kjo parti po ben nje propogande shume te fuqishme sic ka bere Adolf Hitleri dhe dite pas dite popullariteti i kesaj partie po shtohet dhe ky perben nje kercenim te madh per te gjithe emigrantet qe ndodhen ne Greqi.Kjo parti po shfrytezon gjendjen e veshtire ekonomike ne Greqi.Ministri i jashtem turk ka thene ne nje konference shtypi ne daten 6 maj se nese rritet rreziku do te kete nderhyrje nga shteti turk.
   
  Shkrimtari and Romantik like this.
 4. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  Organizatat kunder neo-nazisteve ne Evrope dhe mbare boten kane vendosur ne te bejne 4 protesta ne tere Globin,ku mendohet se e pare do behet ne Strasburg,e dyta do behet ne Moske,e treta ne New Yourk dhe e 4 ne Uashington.
  Te gjitha mediat botrore kane shprehur se kjo parti Agimi i Arte duhet mbyllur menjehere.
  Japonia,Kina,India dhe Izraeli jane shprehur se do nderpresin marrdheniet tregtare me GReqine cka do te sjelli nje krize te rende ekonomike.
  Anglia,Irlanda,Islanda,Danimarka,Hollanda,Gjermani,Italia,FRanca, Turqia,Australia,SHBA,Meksika,Vendet Arabe dhe Kandaja kane thene se do nderpresin marrdheniet diplomatike me Greqine nese partia ''Agimi i Arte'' nuk lejohet te fuqizohet ne Greqi.
  Maqedonia,Shqiperia dhe Kosova kane qendruar asnjanes ndaj kesaj partie.
   
  Shkrimtari and Romantik like this.
 5. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  Partia ''Agimi i Arte'' ka ne programin e saj burgosjen e politikaneve kryesore grege,perzimin e gjithe emigranteve ne GReqi si dhe ndertimin e nje perandorie grege naziste me territore qe perfshijne shtetin shqiptar,shteti maqedonas dhe Kosoven jugore.Gjithashtu kane edhe parime te tjera kjo parti,por nuk jane thene te gjitha.
   
  Shkrimtari and Romantik like this.
 6. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  [​IMG]Ne kete foto kemi proteste te anetareve te kesaj partie.
   
  Romantik likes this.
 7. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  Ne shqiptaret jemi te urte.Nuk flasim fare.Nuk e shprehim opinionin tone sepse kemi frike nga gregu.Poshte Greqia e te shkareve.
  Kjo parti agimi i arte duhet te zhduket pernjehere.
  Bashkohuni o shqiptare kunder gregeve.
   
 8. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  Ne shqiptaret i therim ata neo-nazistat,i shkaterrojme fare.Ata nuk na vijne as te maja e thoit.
  Le te krijojme edhe ne o anetare te albforumit nje organizate ne internet kunder ketyreve nazistave hitleriane.
   
 9. Andon Kazaqi

  Andon Kazaqi Forumium praecox

  per te gjith ata qe nuk na njofin dhe mendojn se po lozim lojra...
  se din se per cdo gje qe themi jemi t'gacem per pasoja!
   
 10. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  Aman nuk e dija se keta greget na qenkan nazista sepse ne fakt greget kane qene kundrra nazisteve dhe i urrejne shume.
  Po erdhi ne pushtet ajo partia n e GReqi,Shqiperine dhe Maqedonine do ta marre lumi.
   
  Shkrimtari and Romantik like this.
 11. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Nje parti e tille nuk e demton Shqiperine fare :) Le te forcohet ca. Ne castin qe do arrije te therrase per lufte e do beje budalliqe... do ia hane koken!
   
  Sonia007 and Iliro Dardan like this.
 12. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  ashtu qofte ishalla.
   
  Shkrimtari and Romantik like this.
 13. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  Duhet te krijohet nje komitet kombetar per mbrotjen e Shqiperise nga greget dhe duhet ti zhdukim greget qe jetojne ne shqiperi.
   
 14. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  ajo ka qeverine ne dore tani,se gjithe politikanet e tjere u dorezuan.
   
  Shkrimtari and Romantik like this.
 15. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Te gjithe shqiptaret duhet te distancohen nga te tilla deklarata qe kercenojne jeten e dikujt.
  Ato pak minoritare qe jetojne ketu, jane te mirepritur te jetojne si cdo njeri dhe askush nuk ka te drejte te kercenojne ekzistencen e tyre.
   
 16. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  Pse nuk bejne rrezik keta greget ne shqiperi???
   
  Shkrimtari and Romantik like this.
 17. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  greget duhen zhdukur nga shqiperia.
  sidomos duhen djegur me benzine fare.(sa e tmerrshme).
   
 18. Hank

  Hank Valoris scriptorum

  Djalosh a ke kaluar pragun e shtepise tende!? Edhe greket njerez jane. Ka te mire e ka te keqinj. Ka me mend ne koke e injorante. Mos ia fut kot duke kercenu me vrasje, por shih si te shkollohesh qe te behesh me i mire se ata nese i ke inat.
   
 19. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  hej ky romantiku ka te drejte sepse jave per jave ,shqiptaret rrifen prej gregerve ne greqi por duket qe qenke nga ata fashiste te ndryre pro nazismit.
   
 20. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  hej behu ndonje cik patriot ndaj vendit tend.
   

Shpërndajeni këtë faqe