Alban Skenderaj

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Nobis, 18 Apr 2005.

 1. Nobis

  Nobis Primus registratum

  Alban Skenderaj

  He njehere ju pelqen ajo kenga "Vetem ty" a dicka e tille se sme kujtohet emri /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Ku mund ta gjej mp3 ? /pf/images/graemlins/frown.gif
   
 2. Blendi

  Blendi Primus registratum

  Re: Alban Skenderaj

  http://www.top-channel.tv/program/topfest/jorida.mp3 - Jorida - Kerkoje
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/duda.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Duchi.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Sabian.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Vedat.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Rozi.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Burn.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/diti.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/SweetCompany.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/ink.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/ciljeta.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/E.N.E.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/No trust.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Tingujt.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Tingujt.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/13) A.P.G.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/7me7.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/kthjellu.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Alban Skenderaj.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Monny.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/supernova.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/rovena stefa.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Blero.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/nida.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Sfinks.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/systems bng konkuruese.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/arjela.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/3FISH PLATIN.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/king link.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Elita Reci.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/lucky.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/master.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/angel.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/alba loxha.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Mesiti.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/MR ELVIS.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/frensis.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/ingrid gjoni.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/north side.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/otr.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/ernis.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/bleri.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/arlind beqir----realitet i cthurur.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/jola---pse.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/ANDI KONGO - TOP FEST.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/XHILI - TOP FEST.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/afer - top fest.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/drin causholli .mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/jeta faqolli -- me vjen keq.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/agenda --- bota jone.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/djx ---- feat oriada.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/i panjohuri.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/evansi konkuruese-- eshte von.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/adhurim demiri konkuruese.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/ardit stafaj ---konkuruese.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Dorina - Dua.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/a p g feat fatjoni.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/XXL FEAT ENI.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/viagra feat mc mimo.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/orient ekspres mey.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/henki mos me provoko.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/GMCD - GJETHE HASHASHI.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/ermal fejzullahu konkuruese.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/eir tamam.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/burn feat sweed company.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/big mama konkuruese tamam.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/J 2 l & flokshat - Hip hop n' rock.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/ada hoxha.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/revolt klan-----konkuruese.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/mc ash.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/nora nistrefi--- konkuruese.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/igli---- konkuruese.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/odietamo.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/driloni.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/jushi-abazi.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/altinmyftaraj.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Denada - Perla.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/fatjoni.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/ata - maske e dashurise.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/skillz - krejt i kom.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/big pin.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/bessi.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/marcela.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/babeta.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/misterioz - misterioze.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/bubulina krasniqi - mjaft me.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/eli - harrese kujtimesh.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/silvana.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/rrufeja - pimp i rruges.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Teuta Blaka - nate e qete.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Nevila+Febi - Kujtimet.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/MJJELO - Jam si jam.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Nerta Veliu - Engjulli e djalli.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Markelian Zaka - Dashuri e varrosur.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Eleminimi feat Experti - Une pa ty.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Altini - Je e vetme.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Leonora Bahiti - Ti Dashurine Lendove.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/J.B. - Puci puci part 2.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Nik Firsti.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Anjeza - Buzekuqi.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Ueida El Sajed.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Te vert8et - Jemi gati.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Erion Korini - Te dashuruar.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Gressa - Dashuria Kic.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Erisa Dragoshi - Endrra ime.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/A.d.x - Virusi adx.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/2000 - Qeni.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Votra - Kur te kam prane.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Valoni - Cast dobesie.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Valbona peraj - Te dua ty.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Sapsulati - Durimet.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Gresa gjoceraj - Idem.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Crossbones - Perseri.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Besmiri - Vetem ti.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Bertan - Akoma te dua.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Aurora - Pse.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Albana mesuli - Ti ke faj.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Linda - Eja sonte.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/L r c - Dridhu pak.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Julian - Edhe 1 here.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Kastro zizo - Komplet komplot.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/J mc - Degjo dhe mos harro.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Ice boy - Kataklizma.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Dj Cimi.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Hermon.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Shamsah - Per ty.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Rikthimi - Per ty shoku im.mp3
  http://www.top-channel.tv/program/topfest/Marin janco - Mbas erresires.mp3
   
 3. Guest

  Re: Alban Skenderaj

  Vetem ty

  Me mire te isha,une nje Shkemb
  dhe Dallget te rrinin,
  ne koken,qe s´me dhemb..
  Mbase me mire, do te ishte
  te isha, une nje Mal,
  Dielli me rrezet, t´me griste,
  kemishen e bardhe...

  Edhe me mire,do te ishte,
  te isha une nje Peme,
  me Fruta e Gjethe te blerta,
  qe kur te mos bjene..
  Me mire akoma, do te ishte
  te isha une nje Kenge,
  qe Tinguj e Nota te mbillja,
  une ne cdo vend..

  Por une e di,
  e dashur,kam nje detyrim,
  gjithmone me ty ne lindje,perendim,
  jo s´mund te jem...
  As Kenge,as Mal,as Peme..
  Thjesht nje Njeri,
  per ty,une do te jem..

  Se ti je Motiv,i jetes sime,
  vec per ty,do te jetoj...
  Ti me ben te fle, pa mendime,
  vetem ty,une enderroj...

  Jeee /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Sikur te isha une,
  nje cope Qiell i ftohte,
  ne zemren tende do t´vija
  une te lundroja ngrohte..
  Edhe nje Yll te isha,
  me Diellin tim ne sy..
  Driten time,
  T´gjithen do ta falja ty..

  Ref..
  Ty vetem ty,
  ty vetem ty,
  ty gjithmone ty,
  ty vetem ty..

  Por une e di,
  tani cdo gje,ka nje kuptim..
  Eshte thjeshte nje ndjenje,
  pa fund,pa perendim..
  Tani po mund te jem
  dhe Shkemb dhe Mal dhe Peme,
  gjithcka per ty,per ty une do te jem..

  Se ti je motiv..(perseritje)
   
 4. Nobis

  Nobis Primus registratum

  Re: Alban Skenderaj

  Rrofsh Blendi dhe Fantazia.
  Jeni njisha! - Suksese !!!
   
 5. Ardi18

  Ardi18 Primus registratum

  Re: Alban Skenderaj

  Bledi te lumte lal, qenke mesuar me Copy & Paste.
  Pse nuk tregon nga i ke marre kenget?

  Shiko ketu

  Ja prej ku i ke marre dhe bile bile ske bere asnje ndryshim?Si mor lal, nuk respekton pak punen e dikujt tjeter?

  Nejse, jepi gishtin te marrin doren i thon kesaj pune.

  Radhen tjeter beje marre nga ky apo ai forum. /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 6. Gorillaa

  Gorillaa Primus registratum

  Re: Alban Skenderaj

  Po a e ka diskush tablaturen e tij
  e "Vetem Ty" Te Alban Skenderaj
  nese ka dicka le ta bjere
  Arsimi
   
 7. SienA_alb

  SienA_alb Primus registratum

  Re: Alban Skenderaj

  Javen e kaluar kam pasur fatin ta degjoj duke kenduar...kam bere dhe foto...ihihihi...nejse,kengen e ka me te vertete te bukur!
   
 8. Gorillaa

  Gorillaa Primus registratum

  Re: Alban Skenderaj

  me te vertete eshte kenge shume e bukur
  dicka kam per ta mar se shpejti
  nese mundem sigurisht
  Faleminderit
   
 9. Diezar Varg

  Diezar Varg Primus registratum

 10. dorieta

  dorieta Primus registratum

  Re: Alban Skenderaj

  ky albani mi acaron nervat. e urrej ne maksimum.
   
 11. alide hida

  alide hida Primus registratum

  Re: Alban Skenderaj

  arsim, qfar bon more? ku je mër?
  si jeni atje në ladrisht edhe në strug?

  e-maili im alide@sms.at :wave: /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 12. albanian_girl

  albanian_girl Primus registratum

  Re: Alban Skenderaj

  foto alban skenderaj

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 13. EB

  EB Primus registratum

  Re: Alban Skenderaj

  E di si tha dhelpra kur s'e kapi dot rrushin?
  Eshte i tharte.

  Keshtu dhe puna jote. S'po te imponon njeri ta pelqesh Alban Skenderaj, por dhe ta urresh sikur kerkon shume me teper energji sesa te jesh indiferente ndaj tij apo muzikes se tij.
  Ne shqiptaret me pa nje tjeter me te mire se vetja, na shkurtohet jeta.
  E po zoti na rujt thuaj...
   
 14. Princesha

  Princesha Primus registratum

  Re: Alban Skenderaj

  Mu me ka pelqy alban skenderaj qysh heren e pare qe e kam pare tek top channel dhe shpresoja te fitonte noj cmim, edhe ai me te vertete e fitoi, e meritonte komplet. Nuk e dija qe ishte edhe simpatik, sepse kur e pash ne tv, nuk me la noj pershtypje. Pres te degjoj albumin e tij, ma merr menja qe do t'jet i bukur.
   
 15. renald

  renald Primus registratum

  Re: Alban Skenderaj

  Ne fillim na doli perendi fare por tani edhte bere boze. Nuk e marr ve sh se si e pelqejne keto femrat tona.
   
 16. Re: Alban Skenderaj

  /pf/images/graemlins/laugh.gif Ka lezet boza tani ne vere...
  Kengen e fundit se kishte gje..
   
 17. Eduina

  Eduina Primus registratum

  Re: Alban Skenderaj

  Ngjoni juve se si ai rrushi nuk ka. Pse ju mos jeni me te mire.
   
 18. epiphany

  epiphany Primus registratum

  Re: Alban Skenderaj

  kengen e fundit?!pse ke kenge ka pas te hajrit ai?
   
 19. S6T6N6

  S6T6N6 Forumium maestatis

  Re: Alban Skenderaj

  perfundimisht mendoj se ky robi ktu (skenderaj)nuk di me knu hic!

  isha ne karaoke para disa javesh dhe qelloi qe ky tipi ishte atje dhe rrembeu mikrofonin gjith pordhe dhe filloi te kendonte nje kenge te skorpionsave... ju besohet qe stonoi si dreq, aq sa kakofonia qe shkaktoi me shremnoj tamponin e veshit :mad:
   
 20. fairy

  fairy Primus registratum

  Re: Alban Skenderaj

  Keta me emrin Alban nuk dine me knu jo, edhe Albanon madje e kane zevendesu te karaokja, ka dale version i permiresuar i Albanos /pf/images/graemlins/laugh.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe