Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

Diskutime tek 'Historia Shqiptare' filluar nga gentilushi, 17 Jan 2005.

 1. gentilushi

  gentilushi Primus registratum

  Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

  Mendova te hap nje teme ku mund te postojme fotografi te figurave tona te shquara ne shekuj.

  po e filloj une i pari /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 2. gentilushi

  gentilushi Primus registratum

  Re: Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

  [​IMG]

  Mreteresha ilire Teuta - Katerina e MAdhe e Ilirise

  [​IMG]

  Bato - spartaku ilir

  [​IMG]

  Diokleciani - Pernadori me i madh ilir

  [​IMG]

  Konstandini i Madh - I dha historise se botes nje rrjedhim tjeter duke pranuar kristianizmin

  [​IMG]

  Justiniani I - Kodifikoi i Pari ligjet ne te ashtuquajturin Kodi i Justinianit

  [​IMG]

  "Shqiponja" - Pirro i Epirit
   
 3. sweeet

  sweeet Primus registratum

  Re: Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

  GJERGJ FISHTA
  (1871-1940)

  [​IMG]
   
 4. gentilushi

  gentilushi Primus registratum

  Re: Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

  [​IMG]

  Nuk kam cfare te shtoj per te /pf/images/graemlins/smile.gif

  [​IMG]

  [​IMG]

  ja edhe keta lart krenaria jone letrare

  [​IMG]

  Nena e te gjithe te varferve /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 5. OROSHI

  OROSHI Primus registratum

  Re: Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

  Shum e goditur si teme,dhe shum e nevojshme ne ditet e sotme per ne shqiptaret :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
   
 6. gentilushi

  gentilushi Primus registratum

  Re: Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

  kam akoma /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 7. gentilushi

  gentilushi Primus registratum

  Re: Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

  [​IMG]

  Asdreni - himni i Flamurit kuqezi

  [​IMG]

  Andon Zako Cajupi

  [​IMG]

  Martin Camaj

  [​IMG]

  Jeronim de Rada

  [​IMG]

  Naim Frasheri

  [​IMG]

  Migjeni

  [​IMG]

  Ndre Mjeda

  [​IMG]
   
 8. gentilushi

  gentilushi Primus registratum

  Re: Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

  [​IMG]

  aleksandri ne rolin e hamletit

  [​IMG]

  llazo gusho /pf/images/graemlins/laugh.gif

  [​IMG]

  rexhep qosja

  [​IMG]

  zef serembe

  [​IMG]

  filip shiroka

  [​IMG]

  jul variboba

  [​IMG]

  pashko vasa
   
 9. Dritan Luan Gjoni

  Dritan Luan Gjoni Primus registratum

  Re: Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

  web page
   
 10. OROSHI

  OROSHI Primus registratum

  Re: Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

  Disa lloje tradhetoresh e kane shume te nevojshme te "perballen" me keto figura te shquara te kombit tone,ndoshta nderrojne mendim pastaj dhe nuk merren me me perbaltjen e tyre!!
   
 11. gentilushi

  gentilushi Primus registratum

  Re: Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

  [​IMG]

  Ja edhe Heroi tjeter shqiptar
   
 12. gentilushi

  gentilushi Primus registratum

  Re: Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

  [​IMG]

  Azem dhe Shote Galica
   
 13. gentilushi

  gentilushi Primus registratum

  Re: Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

  [​IMG]

  Isa Boletini
   
 14. gentilushi

  gentilushi Primus registratum

  Re: Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

  [​IMG]

  Mikel Koliqi - Kardinali me i vjeter i Vatikanit ne 94 vjec
   
 15. gentilushi

  gentilushi Primus registratum

  Re: Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

  [​IMG]

  Ismail Kadare
   
 16. gentilushi

  gentilushi Primus registratum

  Re: Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

  [​IMG]

  Bekim Fehmiu - (ky nuk e di cfare vendi ka ne kete album,tradhtar apo ka frike)
   
 17. gentilushi

  gentilushi Primus registratum

  Re: Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

  [​IMG]

  Bajram Curri

  [​IMG]

  Adem Demaci

  [​IMG]

  Luigj Gurakuqi

  [​IMG]

  Rexhep Mitrovica

  [​IMG]

  Avni Rustemi
   
 18. gentilushi

  gentilushi Primus registratum

  Re: Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

  [​IMG]

  Dede Gjo Luli

  [​IMG]

  Hasan Prishtina

  [​IMG]

  Faik Konica
   
 19. OROSHI

  OROSHI Primus registratum

  Re: Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

  Preng Pash Mirdita.
  Lleshi i Zi.
  Gjon Mark Gjonmarku.
  Mark Gjonmarku.
  Abat Preng Doci.

  Jane figura qe ne momente te caktuara kane lujt nje rol kryesore ne historine e Shqipnis!!
   
 20. gentilushi

  gentilushi Primus registratum

  Re: Albumi i Figurave Te Shquara Te Kombit Tone ! ! !

  Tema eshte e bukur mos e prishni ju lutem!
   

Shpërndajeni këtë faqe