All this Jazz !!!

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Turing, 3 Mar 2004.

 1. renata

  renata Forumium praecox

  Re: All this Jazz !!!

  Ne Rome ne "Palma Club" ne data 10-11 nentor u zhvillua koncerti i Joseph Malik,solistit te black and soul,i cilesuar si kengetari me i mire britanik i vitit 2004.
  Ishte i shoqeruar nga kitaristi David Donnelly e vokalistja Philippa Burnett...
  Nje artist tanime i afirmuar i levizjes "nu soul"i karakterizuar nga origjinaliteti dhe finesa e tingujve jazz and soul.Nje mbremje e magjishme per tu mbajtur mend...
   
 2. we_dont_play

  we_dont_play Primus registratum

  Re: All this Jazz !!!

  nice lale degjim te kendeshem
   
 3. we_dont_play

  we_dont_play Primus registratum

  Re: All this Jazz !!!

  tamon chill out haha
   
 4. ^Res-Cogitans^

  ^Res-Cogitans^ Primus registratum

  Re: All this Jazz !!!

  Mua me pelqen SHUM * Gershwin..(ishalla shkruhet kshu,lol) :"Rhapsody in blue" , klasike,kryeveper vertet.

  *Billie Holiday ,"God Bless the Child" nje nga me t'njohurat.

  *Janis Joplin , "Piece of my heart" [...] kam nje best of t'ksaj drruqes.

  *Bessie Smith ... ka ca keng t'bukra qe s'ja maj men titllat.

  -esht dhe njera qe kendoi afer M.L King...s'ja mbaj mend emrin , kam par nje vidjo dhe me beri shum pershtypje muzika&atmosfera e çastit ; shum rrenqethse vertet.

  * Miles Davis: Kind Of Blue ... no comment!

  Ca kitarrista qe m'pelqejn too too vduq /pf/images/graemlins/laugh.gif:
  -Al Garçia
  -Eddie Durham
  -Rowe

  Jan shum fantastik si "fusion" , degjojini ! /pf/images/graemlins/winkwink.gif
   
 5. ssssssss

  ssssssss Primus registratum

  Re: All this Jazz !!!

  Dave Brubeck eshte 1 ne piano /pf/images/graemlins/wink.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe