Antoine de Saint Exupéry - Princi i vogel

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga katsune, 30 Aug 2015.

 1. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Kjo eshte nje nder klasiket me te bukura ne letersine boterore, broken_smile. Nje nga ato histori qe e lexon ne momente te ndryshme te jetes - ne mosha te ndryshme: femije, adoleshent, i rritur, i moshuar - dhe te duket sikur i zbulon nje kuptim te ri qe nuk e kishe dalluar me pare.
   
  katsune likes this.
 2. katsune

  katsune cherry blossom

  e vertete. tashme kam humbur numerimin e hereve qe e kam rilexuar kete liber :)
   
 3. katsune

  katsune cherry blossom

  ka dale edhe filmi mbi Princin e vogel, shume i bukur. edhe pse e njoh permendesh historine tashme, eshte gjithmone aq prekese sa me beri te qaj edhe kete radhe... :)   
  Solaris and gurax like this.

Shpërndajeni këtë faqe