Arsyeja e cila u beri te hynit ne forum sot?

Diskutime tek 'Thashetheme, etj. etj.' filluar nga BeRaTsi_MiZeRje, 24 Sep 2014.

 1. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  Ku jan cokollat moree t mar dhe un ?
  Un e due cokollat t zeze me lajthi e rrush t that.flm!.
  HahahAhaha
   
 2. POKER

  POKER Forumium maestatis

  Po ja mbase kapim nai Dathnore
   
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  me doli malli, dmth [mendim], po te flas me, bie fjala, hermetica, dhe zihemi per ca kohe, e sigurt qe prape ndahemi edhe pas ca kohesh qe do merrem, psh, me broken, me hyn prape, malli :)
   
 4. katsune

  katsune cherry blossom

  love is in the air per joetisti. cute :)
   
  Airbourne likes this.
 5. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  Me ju than pushime t mara!
  Se une i mora t miat..
  #plazhperqeftash!
   
  gurax likes this.
 6. BeRaTsi_MiZeRje

  BeRaTsi_MiZeRje Aktivist i AlbForumi

  ku po i kalon pushimet?
   
 7. agim40

  agim40 Valoris scriptorum

  Ashtu kot...Erdha nga qyteti dhe desha te shoh se ku jane zhdukur forumistat....
   
  joetisti_ likes this.
 8. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Per te mesuar ndonje te re! Keto selfie,cfare ke veshur sot,qbere pardje,cfare do hash per pushime,sa shoke ke,cfare do beje buze lumit kur ka vranesira..... e te tjera, i kam lexuar diku tjeter!Jo kush e di se cfar.....
   
 9. VaPa

  VaPa Primus registratum

  Po kërkoja kuptimin e fjalës turke "rahmet" të cilën e përdorim shpesh nē shqip dhe u hap forumi shipēria.com, ku Visi Elbasani kishte hapur një temë interesante për pastrimin e gjuhës shqipe nga turqizmat, apo barbarizmat në përgjithësi, siç e quante dikush tjetêr, që në vitin 2003.
  Disa prej shkruesve me dashamirësi shtonin fjalë të reja, apo jepnin mendime për origjinën e tyre dhe disa tē tjerë për çudi e panë këtë forum si valvul çlirimi të një mllefi të tejskajshëm e të pakuptimtë !?

  Fjala e keqe e thënë është një gjê, ndërsa fjala e keqe e shkruar është krejt tjetër. Sipas proverbit Latin :" Fjala e thënë fluturon, e shkruar MBETET". Për fat të keq MBETET për të dëshmuar rrugaçërinë, në vënd të dashurisë e urtësisë: Ligji Universal I Gjithësisë, Ligji I Atraksionit spjegohet shkurt e bukur me anë të mënçurisë popullore "Çdo të mbjellësh do të korrësh"! Mjaft për sot.
  VaPa
   
 10. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  Hau bre..
  Paske hi me yrish t madh..
  Hahaha
   
 11. guestman

  guestman Forumium maestatis

  Fjala 'rahmet' vjen nga Arabishtja dhe eshte turqizuar me kohe dmth.
  'Rahmet' dmth Mèshirë ne shqip.
  Shembuj; rahmetliu = i meshiruari.
  Nje prej emrave te bukur te Zotit ne arabisht eshte pikerisht Mëshirues (Err-Rrahmæn ne latinishten e shqiptarizuar) (ArRahmaan anglisht)
   
  joetisti_ likes this.
 12. VaPa

  VaPa Primus registratum

  Faleminderit Guestman! Spjegimi juaj është I plotë dhe bindës, ndonëse shaku I angazhimit tim kishte tjetër synim; përse duhet të jemi kaq të vrazhdë mes nesh? E dimë apo nuk e dimë saktë diçka nuk do të thotë të hidhemi me sharje ndaj tjetrit, siç ishin disa nga komentet e bëra për " Turqizmat".
  Për shëmbull aty përmendej fjala "kalldrëm" si fjalë shqipe,që më solli në mendje njē diskutim të hershëm me mikun tim K.Dh. dhe ky togfjalëshi po të ndahet në "kallos" + "dromos" që në gjuhën greke do të thotë " rrugë e mirë" duket se e jep kuptimin, krahasuar me rrugët e lashta me truall të ngjeshur
   
 13. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Si kot pa ndonje ide ... vec per te pa ndonje gje interesante ... por spaska asgje qe ja vlen ....
   
 14. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  hyra mos "gjuaj" ndonjeren, por ketu paska rene flama :p (shaka)
  nje 'miresejugjej', djemve, dhe nje 'puthjefaqeve', vajzave !
   
 15. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  Hektor12 and Hope like this.
 16. Hope

  Hope dans ton coeur

  Pushim sot !
   
 17. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Koha pushimit tani.
   
 18. Linux

  Linux think different

  Me pa grun
   
 19. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Kot kisha kohe pa hy
   
 20. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Pushim sot :)
   
  Hope likes this.

Shpërndajeni këtë faqe