Art, jo fjale.

Diskutime tek 'Fotografia dhe Piktura - Artet Figurative' filluar nga Seyfert, 14 Feb 2016.

 1. Seyfert

  Seyfert Valoris scriptorum

 2. Seyfert

  Seyfert Valoris scriptorum

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  xarcus, exit and Dreamer like this.
 3. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  a1090249641_10.jpg
   
  exit and Seyfert like this.
 4. Seyfert

  Seyfert Valoris scriptorum

  [​IMG]
   
  xarcus, exit and Dreamer like this.
 5. Seyfert

  Seyfert Valoris scriptorum

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  xarcus, exit and Dreamer like this.
 6. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  [​IMG]
   
  exit and Jamie like this.
 7. Johana

  Johana Forumium praecox

  Mesuesja u paraqit nje tabllo pikture nxenesve te saj. Tablloja ishte tabula rase. Thjesht bardhesi. Ajo i pyet nxenesit cfare shikonin dhe detyra e pasdites ishte te emeronin pikturen dhe te shpjegonin ate.

  Nxenesi qe mori noten me te larte e emeroi pikturen Lopa dhe Bari. Ai tha se ne pikture kishte qene nje livadh me bar, lopa erdhi, hengri barin dhe pastaj iku.

  JC
   

Shpërndajeni këtë faqe