Artisti i momentit per ju!

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga mozaiku, 23 Aug 2007.

 1. Anabell

  Anabell Forumium maestatis

  The weekend ... nje nga me te spikaturit per kohen ///

   
  TinkerBell likes this.
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Po lexoj do hulumtime dhe po DEGJOJ...njekohesisht!!!

  Eksplorimin e trojeve ja u lekajve te tjereve...
  Tash gjume dhe MUSIC NON STOP.
  Agreeeeeeeeeeeeeeeee.
  wunderskatz-the-miracle-of-silver-halides.jpg
   
 3. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Ne malesi benin....lufta

  ne jug....tregetira.
   
 5. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Nuk e dija qe POPULLI SLLOVEN ne kohen e titos paska pasur ....BRILIANTE ARTISTA.

  Jam shume kurioz per albumin e fundit...

  Keshtu foli Zarathutra.
  Absolut GRANDIOZ.
  laitwit.jpg laibach-162881.jpg
   
 6. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  VETEM me 1 TINGULL te SHESESH 120 MILION DISQE eshte ....REKORD.
  Per 22 vjet te besh 6.5 MILION KILOMETRA(dhe jo metra) REKORD.
  Te japesh 5.500 shows,spectakel apo shfaqje REKORD.
  24 MILION SHIKUES REKORD.
  Qe mos ta zgjas(im) shume.....BOOGIE ROCK.

  Apropo....Prinz Albert=Outstanding Contribution To The Rock Industry.
  RIP.
  PROD-Rick-Parfitt-as-a-child.jpg nintchdbpict000248589368.jpg 15697203_1390984514253558_7030719127079375763_n.jpg
   
 7. Airbourne

  Airbourne Papirus rex


  FEMER.....ALIENE.

  Ehhh.

  GRANDE.
   
 8. Moonlight85

  Moonlight85 Forumium maestatis

  Artist i te gjithave Kohrave dihet se Michael Jackson dhe Paul McCartney
   
 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  dikur shihnim te gjithe te njejten gje, ne tv, dhe natyrisht ishte e lehte te te binte ne sy dikush qe do te ishte njekohesisht per te gjithe i njohur. Tani... ke njeh njeri/njeri s'e njeh tjetri/tjetra.
   
 10. Airbourne

  Airbourne Papirus rex  GREATE.
  Naten e mire.
  image-1168225-galleryV9-eamx-1168225.jpg

  RIP
   
  Anabell and TinkerBell like this.
 11. n00b

  n00b Forumium maestatis

 12. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  16-te PLEHRA nuk e dine se cfar QUHET....MUZIKE.Jane mesuar dhe infektuar me TALLAVA.

  MONUMENT KULTURE.
   
 13. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

 14. Airbourne

  Airbourne Papirus rex


  BRILIANT.
  Fund jave te mbare zonja,Zonjushe dhe bura.
  Download.jpg
   
 15. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Hallelujah......MAN.

  MAGIC MUSIC
  FEELING....PUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUR
  MEISTERWERK.
  RESPECKT.
  deep-amp-dark-progressive-11september-2017----w512_h512_q70_m1486055796----cropped_1486055786.jpg
  PS: tungi .
   
 16. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  KY...meqe u ndodhem.


  Arnaud D started his career at age 11 in a dj shop in Lyon, France (planète disque). He discovered electronic music.
  Rocked by the electronic, dance, soul, jazz sounds, he felt in love with viny and mixing. From there he began his own productions inspired by louis vega, Timmy Regisford, Quentin Harris. First his music was heading to very electronic sounds and with time it sounds evolve towards more melodic sound, more jazzie more afro.
  He then met manoo and the Embassy club in Lyon ; which allowed him to build even better these productions drawing on the dance floor of the embassy.
  Arnaud draws the best sounds from around the world to get a refined and original music
  His music is broadcast in Europe in usa, South Africa and almost everywhere in the world. he was carried out on labels as TRIBE records (Zepherin saint) nulu (vega) Makin moves
  His dj career has now launched . His goals are to discover on the dancefloor a deep and SOUFUL AFRICAN MUSIC.........ALL in........ HARMONY.

  GRANDE.
  arnaudd.jpg

  Apropo....

  the-slogan-liberte-egalite-fraternite-on-wall-of-a-building-paris-ARERND.jpg
   
 17. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  GEZUAR DATELINDJEN...BABY.

  EPILOG: Mein Respekt Godfather des Psychedelic Rock .
   
 18. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Eshte GEN me prejardhje FAMILIARE.Me pelqen(NATYRISHT) ose jo,juve, ata ose ato.

  Ske CBO.

  RIP....VIRTUOS.
   
 19. Airbourne

  Airbourne Papirus rex


  BIG ROCK.
   
 20. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Ky ose kjo,ai apo ajo, leri me ata ose ato....eshte gay,trans,homo ose lesbe,sic emertohen NJEREZIT me orientime te ndryshme seksuale.

  Dhe me NJEREZ te tille Airbourne se ka aspak te veshtire te kuptohet ose ben perpjekje......me e pakta.Por 100.000 here me mire te tille,se sa ata qe jane kryeTHI ne tru dhe me pennis tere diten ne....... hand.
  EKSTRAvagand BRILIANT.
  HUT AB apo RESPEKT.
  offer5b.jpg
   

  Attached Files:

Shpërndajeni këtë faqe