AT&T Inc lanson projektin “Bug Bounty” ne HackerOne

Diskutime tek 'Te reja dhe njoftime teknologjike' filluar nga ad ifixit, 6 Aug 2019.

 1. ad ifixit

  ad ifixit Primus registratum

  AT&T Inc. është një kompani amerikane që ndodhet me selinë në Whitacre Tower në qendër të Dallasit, Është ndërmarrja më e madhe telekomunikuese në botë, ofruesi më i madh i shërbimeve telefonike celular dhe ofruesi më i madh i shërbimeve telefonike fikse në Shtetet e Bashkuara.

  Së fundmi ne muajin Korrik AT&T lansoi projektin BugBounty në HackerOne, pas shumë dobësive qe kishte në teknologjinë e saj.Kompania kishte ftuar 100-150 studiues që ata kanë punuar me të në të kaluarën në AP&T Developer API.Që atëherë ky programi ka pranuar 49 raporte të paraqitura të gabimeve me një vlerë prej 8,150 $ . Pagesa mesatare e paguar aktualisht është 150 dollarë, ku më e larta e tyre është 750 dollarë.........

  Për me shumë kliko ne https://kosova.live/att-inc-lanson-projektin-bug-bounty-ne-hackerone/
   

Shpërndajeni këtë faqe