ATP Indian Wells, Eliminohet Murray

Diskutime tek 'Sporte te tjera - Basketboll- Atletike- Shah' filluar nga Agjenti_007, 15 Mar 2016.

 1. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit

  1458041971murri.jpg

  Turneu Masters i Indian Wells ka dhuruar surprizën e parë. U eliminua nga ky aktivitet numri 2 i renditjes botërore, Andy Murray.

  Ai që e shkaktoi këtë befasi ishte argjentinasi Federiko Delbonis që e mposhti britanikun me rezultatin 2-1.

  Delbonis arriti të fitojë setin e parë 6-4, por Murray iu kundërqërgjigj në të dytin të cilin e fitoi po 6-4. Në setin final Delbonis e ruajti përqendrimin dhe e fitoi atë 7-6 për t'u kualifikuar në raundin tjetër të Indian Wells

  Stanislav Vavrinka nuk gaboi në raundin e tretë të Indian Wells. Zvicerani, numri 3 i botës fitoi pa shumë probleme ndaj rusit Andrej Kuznetsov me rezultatin 2-0.

  Setin e parë Vavrinka e mbylli 6-4, ndërsa të dytin 7-6. Në raundin e katërt, Vavrinka do të përballet me belgun David Gofën që mundi argjentinasin Guido Peja në 3 sete 2-1.
   
  Dreamer likes this.
 2. Kambeet

  Kambeet Primus registratum

  I thought playing Miami was confirmed?
  Or do you think he might skip it now that he went deep in Indian Wells. If hes not injured he should definitely play. Lots of points to be added there especially as Ferrer drops 600 points and Murray 1000
   

Shpërndajeni këtë faqe