Azilkërkuesit Në Gjermani, Schmidt: Nuk Kanë Asnjë Mundësi, Mund Të Kthehen Vizat

Diskutime tek 'Tema e ditës (vendet shqipfolëse)' filluar nga Agjenti_007, 20 Sep 2015.

 1. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Ose kush nuk ja del dot e behet parazit kerkon AZIL :D
  Dhe dicka jo te gjithe ata qe kthehen ne AL...Se mua me pelqen ti theme ashtu si ty,SHQIPERI ne fakt me pelqen :),Jo se nuk e perballojne jeten atje por atje vertet ka shume mundesi e kete ska nevoje ta themi as une e as ti se jane gjera te dukshme,ama ne AL..Kthehet njeriu per arsye nga me te ndryshmet por me beso kur them qe jo se nuk e perballojne ATJE..
  Por vertet eshte mire te shkollohesh diku ATJE ee te kontribosh ketu ne AL,,;)
   
 2. h3o

  h3o Papirus rex

  @Lisa uaaa ku ke qene? Qa ke pare?
  Une edhe ne qytet me hyre me duhen letra. :(
   
 3. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Per cfare qyteti flet?:)
   
 4. h3o

  h3o Papirus rex

  Babrru:)
   
 5. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  E di qe eshte qesharake por po vazhdoj dhe pak... Tani qe po flasim, po pi dhe kafen ne fakt po pres re me vij kamioni ujit te shpija per te mbushur depon :), qesharake e

  Ka lloje lloje njerzish, ka nga ata qe ikin ne azil per te mar ca qindarka, ka nga ata qe regjistrohen qe mos te jene ilegal azili ne vetvete kete te mire ka se per ato qindarka sme ben bileta per ta bler pavarsisht se thone qe sdo ja u japin leje qendrimin...

  Se di cpune ben ti por ketu dhe te kesh nje rroge normale nuk ja vlen me, velesh, neveritesh :)
   
 6. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Qesharake vertet..Kur lexoj shkrime te tilla nga nje person qe 'NUK I MUNGONTE ASGJE' ketu ne Al :D
  Pikerishte ndaj sdo behemi njerez ne,,Se ne dhe halene duhet te vije kryemistri te na e zhbllokoje ;)
  Me kupton besoj?:)
   
 7. h3o

  h3o Papirus rex

  Ncuq:(
   
 8. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Ne babrru jeton ti?:p
  Qenkemi ne nje lagje :p
   
 9. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  Mua sme mungon gje kur vjen puna per ekonomi apo kushte jetese qe kam mundesi tja plotesoj vetes por kjo sdo te thote qe un te furnizoj dhe lagjen time me uj (dje skishim drita nja 7 ore) se sjam as administrator zone dhe as ujsjelles, mos te behemi hipokrite :)
   
  h3o likes this.
 10. h3o

  h3o Papirus rex

  Ncuq...edhe per te hyre ne Babrru me duhet letrat. Kete po them. :)
   
 11. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Me fal po ku jeton ti mo ??
  Kam te pakten 10muaj qe jam kethyer ne AL...E sme kane munguar as drita e as uje!!:)
   
 12. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  Brenda ne qytet jetoj, as mua sme kane ikur me pare por ja qe iken dje po spo qan njeri per dritat se na bejn nostalgjik po ujin? E kupton sa patetike dukej fushata e kryetarit te bashkise te luftojme zhulin e tiranes ku un 10m me tutje, po e njejta bashki ble ujin me depozita ne mes te veres per mos mbajtur ere zhuli?
   
 13. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Ahe..mos ti hyjme politikes tani.:)
  Por por ne si popull duhet te ndergjegjsohemi vete ne rradhe te pare..E filloi mire ai me gjoba qe nga hedhja e plehrave e deri tek 'shurrimi' ne ambjente publike :p
   
  Balahk likes this.
 14. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  Moda fillon nga shtresa e larte e cila duhet te frymezohet ndonjehere nga shtresa e ulet. Per aq kohe sa kemi dembela dhe hajduta siper, te njejtin shembull do ndjekin dhe ata poshte.
   
  h3o likes this.
 15. Balahk

  Balahk Locus omnem

  jo nuk mund ta kuptosh pa e shkruar. Tani kam kohe dhe po te pergjigjem.Nje person duhet te niset azilant kur eshte i komunitetit gay,kur eshte ne gjak,kur ndihet i diskriminuar me nje fjale.dhe jo kur shqiperia nuk ka asnje lufte civile,dhe askujt nuk i mohohen te drejtat civile.akush,por askush nuk do qendroj nese nuk ploteson kerkesat e azilantit.nese nje personi nuk i mungon logjika e te kuptuarit,asesi nuk do kerkoj azil.por ndjek rruge te tjera,psh kontrate pune,etj etj.keshtu qe i them kusheririt tim,kthehu,mos rri se je i pa shpres:D
   
 16. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Po mire pra..Po cme kalon dege me dege tani??/:)
  Ishime tek azili e tek kushtet qe na ofrohen atje,..:D
  Sikur nuk e di une se cfare behet ne AL ..:p
   
 17. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  Opo rrofsh, si se dinim kete ne? :D
  Na ke dhen nje info perle :D
   
 18. Balahk

  Balahk Locus omnem

  ka qe nuk i dine;) do i futen ne pune:D pastaj kisha merakun e kusherit,se mbeti kampeve,jo tendin:D
   
 19. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  Ky kushuriri lexon ketu? :D
   
 20. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Ow...sa i zgjuar njeri :p
   

Shpërndajeni këtë faqe