Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejushme!!

Diskutime tek 'Humor, Video e foto per te qeshur' filluar nga Sorbonieri, 5 May 2004.

 1. Klement

  Klement Primus registratum

  Re: Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejushme!!

  How to Cook a Turkey?
  How to Cook a Turkey

  Step 1: Go buy a turkey
  Step 2: Take a drink of whiskey (scotch)
  Step 3: Put turkey in oven
  Step 4: Take another 2 drinks of whiskey
  Step 5: Set the degree at 375 ovens
  Step 6: Take 3 more whiskeys of drink
  Step 7: Turn oven the on
  Step 8: Take 4 whisks of drinky
  Step 9: Turk the bastey
  Step 10: Whiskey another bottle of get
  Step 11: Stick a turkey in the thermometer
  Step 12: Glass yourself a pour of whiskey
  Step 13: Bake the whiskey for 4 hours
  Step 14: Take the oven out of the turkey
  Step 15: Take the oven out of the turkey
  Step 16: Floor the turkey up off of the pick
  Step 17: Turk the carvey
  Step 18: Get yourself another scottle of botch
  Step 19: Tet the sable and pour yourself a glass of turkey
  Step 20: Bless the saying, pass and eat out
   
 2. Klement

  Klement Primus registratum

  Re: Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejushme!!

  A woman rubbed a bottle and out popped a genie. The amazed woman asked if she got three wishes.

  The genie said, "Nope, sorry, three-wish genies are a storybook myth. I'm a one-wish genie. So...what'll it be?"

  The woman did not hesitate. She said, "I want peace in the Middle East. See this map? I want these countries to stop fighting with each other and I want all the Arabs to love the Jews and Americans and vice-versa. It will bring about world peace and harmony."

  The genie looked at the map and exclaimed, "Lady, be reasonable. These countries have been at war for thousands of years. I'm out of shape after being in a bottle for five hundred years... I'm good but not THAT good! I don't think it can be done. Make another wish and please be reasonable."

  The woman thought for a minute and said, "Well, I've never been able find the right man. You know - one that's considerate and fun, likes to cook and help with the house cleaning, is great in bed, and gets along with my family, doesn't watch sports all the time, and is faithful. That is what I wish for...a good man."

  The genie let out a sigh and said, "Let me see the f-u-c-k-i-n-g map again."
   
 3. Erind

  Erind Forumium maestatis

  Re: Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejushme!!

  Kjo me erdhe me e-mail.

  - ROSAKU

  Nje rosak del nga foleja dhe, me pak mesime marre nga prinderit e vet,
  fillon te shetise boten.
  Takon nje qen dhe e pyet:
  "ti kush je?"
  dhe qeni:
  "jam qeni ujk"
  "S'ka mundesi ! Robi, o eshte qen, o eshte ujk".
  Qeni , me shume durim i spjegon
  "ime me ishte ulkonje, ndersa babai im ishte qen,
  bene dashuri dhe linda une, qeni ujk".
  Rosaku, duke ecur me tej, ndalon prane nje pellgu per te pire uje dhe sheh nje peshk.
  "po ti kush je?"
  dhe peshku
  "jame trofte salmoni"
  "s'ka mundesi, robi,o eshte trofte o salmon"
  dhe trofta:
  "ime me ishte trofte, babai salmon,bene dashuri dhe linda une"
  Rosaku i habitur kthehet dhe sheh nje insekt
  "po ti kush je?"
  dhe
  insekti:
  "jam mushkonja tiger.........."
  dhe rosaku: !!!
  " Ik ore pirdhu........."
   
 4. Daniel H

  Daniel H Primus registratum

  Re: Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejushme!!

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 5. MUST

  MUST Primus registratum

  Re: Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejus

  Djalli i kerkon Zotit qe ta beje engjell me krahe dhe ta zbrese ne toke me aftesine qe te pije gjak ne pafundesi.Dhe Zoti ia plotesoi deshiren Djallit,e beri LINES
   
 6. antip

  antip Primus registratum

  Re: Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejus

  Ishte njoni e po kerkonte nuuuuuse /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Mire po ke pare ti qe e donte nusen te virgjer e te nderçme. Per ta kuptuar kete gje pasi njihte femra te ndryshme u bente nga nje test interesant. I qiste pallën dhe i pyeste: "Çfar eshte ky?"
  Ato qe pergjigjeshin "K*r" i quante buçe dhe i hiqte nga lista. Ato qe thoshin "Rrush" kishin mundesi per tu bere nuset e tija.
  Pyet te paren: "Çfar eshte ky?"
  "K*r" i pergjigjet kjo
  Pyet te dyten: "Çfar eshte ky?"
  *K*r" - i thote ne kjo
  ..............
  ............
  e keshtu me rradhe te gjitha i pergjigjeshin "k*r"
  Nji dite ia qit njones me fytyre shume te embel, engjellore, qe dukej totalisht e pafajshme
  "Çfar eshte ky?" - i thote
  "Bibilush" - i thote kjo

  Ky tipi mallengjehet qe me ne fund kishte gjetur nje vajze te ndershme dhe i thote: "Bravo! Ti je me e ndershmja nga te gjitha vajzat qe kam takuar! Gjithe te tjerat kur ja kam treguar jane pergjigjur "k*r"..."

  "Jooooooo" - i thote vajza e ndershme - "Ai nuk eshte K*R, se k*r kishte Rryp Dauti, qe ma futi deri sa me doli m*ti..."

  shenim : Postuesi nuk mban pergjegjesi per permbajtjen banale apo perverse te kesaj barsalete. Eshte ndjekur praktika e njohur copy-paste... /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 7. ujku81

  ujku81 Primus registratum

  Re: Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejus

  Dukesh qe nga firma ti. E kishim nga batutat e preferuara kur ishim ne 8 vjecare. /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 8. pinkparadise

  pinkparadise Forumium maestatis

  Re: Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejus

  qe 8 vjec dmth kjo pune /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 9. antip

  antip Primus registratum

  Re: Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejus

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Dukesh qe nga firma ti. E kishim nga batutat e preferuara kur ishim ne 8 vjecare. /pf/images/graemlins/laugh.gif

  [/ QUOTE ]

  Interesant, po ku qendron lidhja ketu me dukjen time...

  Pastaj... /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Fole per firme ti... /pf/images/graemlins/lol.gif

  Ate filmin me firmen tate e kena pas pa kur kena qenë 2 vjeç /pf/images/graemlins/lol.gif
  Irrilevante miku im!
  Irrilevante... /pf/images/graemlins/smirk.gif
   
 10. ujku81

  ujku81 Primus registratum

  Re: Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejus

  Dukesh mo qe je cun qe di me bo copy paste /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/devil.gif /pf/images/graemlins/wave.gif
   
 11. vieux_et_moche

  vieux_et_moche Primus registratum

  Re: Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejus

  1 ITALIAN 1 GJERMAN 1 SHQIPTAR NE FINALEN PER TE FITUAR 1 MILION DOLLARE....
  JURIA E KONKURSIT JU DHA 3 PROVA QE TI ARRIN ME SUKSES QE TE FITONIN CMIMIN
  1 TE HANE NJE TENXHERE 20 KILE ME MAKARONA
  2 TE BEJNE SEX ME NJE ZEZAKE
  3 TE FUTEN NE KAFAZIN E LUANESHES DHE TI JEPNIN DOREN
  FILLOI ITALIANI I PARI BAM E BAM I HONGRI MAKARONAT U FUT KE DHOMA TJETER BERI SEX ME ZEZAKEN DHE U FUT NE KAFAZ PER TI DHEN DOREN LUANESHES PO LUANESHA E CAU NE FYT

  PAS TIJ U FUT GJERMANI ... I HENGRI DHE AI MAKARONAT PAK ME SFORCO PO I HENGRI U FUT KE DHOMA E ZEZAKES DHE DOLI EDHE THA -UNE DOREZOHEM E LASHE LOJEN SE PERZIEJ RRACEN .

  ERDHI RADHA SHQIPTARIT KY ME VRAP HYR NJE DERE DEL NJE TJETER LART E POSHT RRETH 30 MINUTA EDHE ERDHI KE JURIA JU TH ME JEPNI PARET SE FITOVA.
  -PSE FITOVE TI PO TI CA BERE ??
  -BERA ATE QE ME THATE JU TE BEJ PER TE FITUAR 1 MILIONSHIN PRA .
  MAKARONAT I HENGRA ZEZAKES JA DHASHE DOREN DHE I BERA SEX LUANESHES...........
   
 12. Alanis

  Alanis Primus registratum

  Re: Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejus

  Pse cifutet e kane hunden e madhe?
  - Se ajri eshte falas...


  Pse cifutet u sollen ne shkretetire per shume vjet me rradhe deri sa krijuan shtetin e tyre?
  - Sepse u hap fjala qe dikush kishte humbur nje 5 centsh ne rere
   
 13. SR_City

  SR_City Primus registratum

  Re: Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejus

  2 shoke nje peshkatar dhe nje gjuhetar ishin ulur dhe po pinin ne nje lokal. (si e kane keta kush te mashtroje me shume) flet i pari i thot shokut e di cme ka ndodh nje dit ku isha per peshk? He i thot shoku car? Po ja hodha grepin dhe kur te shoh qe kisha kap nje peshk nja 40 kg. Jo ore o thot ki tjetri! po po kjo nuk eshte gje i thot ai kur e hodha prap cte shikoje kisha kap nje peshk nja 100 kg. Po kjo seshte gje i thot shoku para asaj qe me ka ndodh mua. he i thot ai car te ka ndodh? po ja dola nje dit per gjuheti dhe pash ne nje ferre qe dicka po levizte i drejtova ciften dhe gjuajta, kur u afrova pash qe kisha vrar nje njeri. Mos ore i thot shoku. po i kthehet ai po kjo s'eshte gje eca sa eca dola ne rruge atje ishte nje autoboz me turist nxorra kundratankun dhe ja drejtova autobuzit ( dhe i kthehet shokut e i thot: do i ulesh kilet e peshkut apo ta hedh autobuzin ne ere?) /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 14. cacol

  cacol Forumium maestatis

  Re: Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejus

  /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif


  U kenaqa /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 15. SR_City

  SR_City Primus registratum

  Re: Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejus

  Nje xhaje dhe nje cun i ri duke peshkuar. Sheh ki cuni xhajen qe po mbante nje gure te madh nje ne dore, dhe u be kurioz dhe e pieti o xhaxha po kete gurin pse e mba ne dore? dhe xhaja i thot po sma le nje bithen nuk ta them. Jo i thot cuni sta le. po deshe i thot xhaja dhe vazhdon te peshkoje. cunin se zuri gjumi gjith naten. vete te nesermen ne liqen dhe e piet prap xhajen. ore do ma thuash ti apo jo pse e mba ate dreq guri ne dore? kushtin e di i tha xhaja po deshe ta dish ma le bithen. ki prap jo ore sta le i thot. Prap ki tere naten pa gjume po pose ta mbaje ate gur ne dore? dhe vete prap te xhaja dhe i thot o xhaxha do ta le bithen po ma the pse e mba ate gur ne dore. mir i thot xhaja mbaron pune i fut k@rin&gt;. dhe cuni kurioz e piet he pse e mba ate gurin ne dore? po ja i thot xhaja e mba kete ne dore sepse kap skam peshk te pakten nganje budallai si puna jote ja fus k@rin.:D:D:D:D:D:D:D:D
   
 16. S.D.R.

  S.D.R. Primus registratum

  Re: Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejus

  Nje vajze hiqej si shejt e mundohet ti shpjegoje djalit qe eshte "e pafajshme",qe nuk ka njohur shume,qe nuk din shume gjera etj.Djali e shikon te logjikeshme te beje sikur e beson per te pas favoret qe deshiron,megjithese ndihej keq qe nuk thoshte te verteten.Nje dite ajo filloi ti pomponte ate mikun teper mjeshterisht e djali gjeti menyren te thoshte ate qe mendonte per te"Fryji moj,fryji se me hini çarçafi mbrapa"
   
 17. ALTIN

  ALTIN Primus registratum

  Re: Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejus

  Nano dhe Berisha

  Ne Ferr(!?)

  Pas vdekjes (lar qofte), Nano dhe Berisha paraqiten para Shen Pjetrit. Pasi I kqyri me vemendje dhe studioi "Dosjen" e secilit, sebashku me shenimet e "te derguarve" te tij ne toke, I dergon te dy neFerr(!?). Thone se atje Nano u denua, qe te jetoje me nje grua te shemtuar, perjetesisht!Gruaja, nje plake shtrige, ia nxiu kaq shume jeten, sa Nano u detyrua ti kerkoje takim Shen Pjetrit. Po, perpara ketij takimi, u ndal nje cope here ne vendin, ku ishte I detyruar te qendronte Berisha. Ishte kurioz te dinte, se me cfare shtrige e kishin denuar kundershtarin e tij politik, por sa e pa, zgurdulloi syte:Berisha ishte mbyllur ne nje qeli me Klaudia Shiferin!?

  Kuptohet, pas ketij hetimi, nxitoi per ne takimin e kerkuar tek Shen Pjetri.

  -Shoku Pjeter,-iu drejtua ai, -nuk e kuptoj, perse ky dallim?Ju e dini, qe une kam qene ne burg edhe ne toke

  -Pse, cdallim ka ketu?

  -Po ja, dallimi ne mes meje dhe Berishes: Ndersa une jam I denuar te jetoj perjetesisht me nje plake shtrige e te shemtuar, kurse Berisha me Klaudia Shiferin A nuk eshte padrejtesi kjo?

  -Seshte e vertete, - ia ktheu Shen Pjetri,- je keqkuptuar

  -Po une e pashe me syte e mi, qe ishte ne krahet e Klaudia Shiferit.

  -Ashtu vertet. Por,ne kete rast, une kam denuar Klaudian dhe jo Berishen.

  Konkurs nderkombetar

  Per korrupsionin

  Keto dite, u zhvillua Konkursi Nderkombetar i Korrupsionit, ku mori pjese edhe nje delegacion I nivelit te larte nga vendi yne.

  Kryetari i jurise, nje kryetar fisi indianesh te Amerikes, percaktoi rregullat e konkurimit:Cdo pjesemarres do te ecte ne nje rruge, te ndertuar enkas per kete pune dhe, sipas shkalles se zhytjes ne balte, do te dilte edhhe niveli i korrupsionit ne vendin perkates. I pari e kaloi rrugen Bushi. Kembet iu zhyten ne balte deri te kerciri.Pastaj eci ne kete rruge Toni Bler. Balta i vajti deri afer gjurit.Ndersa Putini i Rusise u zhyt deri tek kofshet

  Pastaj radha e kryeministrit shqiptar, Fatos Nano. Ai eci ne rruge kryularte dhe me hap rreshtor. Balta I zuri vetem takat e kepuceve(?) Kjo shkaktoi habine e te pranishmeve, dy prej te cileve (Drejtori te FMN-se dhe atij te BERZH-it) u ra te fiket ne vend.Qindra e qindra gazetare, nga te gjitha anet e botes, u mblodhen perreth kryeministrit tone dhe e bombarduan me pyetje. Vete Bushi dhe Bleri, jo me pak te cuditur se te tjeret, donin te dinin me shume, rreth ketij fenomeni; madje Presidenti i Amerikes nxori menjehere urdhrin e shkarkimit per kryetarin e CIA-s dhe per nepunesit e Shtepise se Bardhe, qe mbulonin Shqiperine se ata i kishin thene, qe "Shqiperia eshte vendi me i korruptuar ne bote"(!)

  Nano po u pergjigjej pyetjeve te shumta, me nje nervozizem, qe vihej re (?) Dhe, kur pa, se pyetjet skishin te mbaruar, iu kthye gazetareve:

  Ju lutem, pak shpejt, se jam mbi supet e Metes(!)

  Fatos Nano tek berberi

  Sapo u ul Fatosi, per tu qethur, berberi menjehere e pyet, se si duket Sali Berisha (?)

  Fatosi nuk i pergjigjet, por vetem i hedh nje veshtrim zhbirues. Nderkohe, berberi vazhdon ta qethe dhe perseri e pyet, se cdo te behet me Sali Berishen (?) Klienti i rendesishem e sheh vengër dhe nenqesh lehtePo per cudine e tij, berberi kerkon te dije, se a mund te vije Berisha, ndonjehere, ne pushtet(?)Fatosi e degjon, por nuk i kthen pergjigje

  Berberi e perseriti edhe here te tjera pyetjen, derisa mbaroi se qethuri dhe nisi te shkunde qimet.Ne keto caste, Fatosit nuk iu durua dhe i kthehet berberit:

  - Me cave koken, gjithe kohen, me Berishen! Cfare doje te dije?

  - Asgje.- i thote qete-qete berberi, - Thjeshte pyesja, per te te qethur me mire.

  - Si do me qethje me mire, me pyetje te tilla idiote?

  E po, kur te permendja Berishen, ty te ngriheshin qimet perpjete dhe une e kisha me kollaj per ti kapur me gershere(!)  Politikane paciente tek psikiatri (!?)

  Ne Tirane mberriti, per vizite, nje psikolog i famshem amerikan - Drejtor i Institutit te Terapise Mendore. Si cdo amerikan, ai u prit menjehere nga kryeministri, kryetari i Parlamentit, Presidenti i Republikes, kryetari i Opozites

  Ne fund, ministri Solis e ftoi per te vizituar disa paciente ne Spitalin Psikiatrik.

  - Pse, - u habir psikiatri i famshem,- nuk ishin paciente ata, qe kam takuar deri tani?

  Solis, i prekur e i shqetesuar nga nje konstatim i tille, i shpjegoi, se ata ishin drejtuesit e ketij vendi, politikanet me te larte(!)

  Me falni,- tha psikologu i famshem, - Duhen grisur urgjent kartelat klinike dhe recetat, qe kam pergatitur

  Me falni  Deputeti dhe pasqyra (?)

  Nje deputet i Parlamentit tone vizitonte nje ekspozite pikture. Si ndalet, ne nje qoshe te galerise, therret piktorin dhe e pyet:

  - Perse e keni zgjedhur per te pikturuar, kete fytyre idioti?

  - Zoteri i nderuar, - ia ktheu piktori, - nuk eshte pikture por pasqyre(?)  Nano, Berisha e Meta ne anijen kozmike

  Ne Amerike u vendos, qe edhe nje politikan shqiptar te nisej per ne hapesire, me anije kozmike(!) Dhe kur vendos Amerika, nuk ka as diskutim e as kundershtim.

  Po, kishte dhe nje kusht tjeter ne kete "histori": Ne anije do te hipte vetem njeri dhe ai nuk do te kthehej me kurre ne toke(!) Ndaj, specialistet e NASA-s moren ne intervista politikanet shqiptare:

  I pari u pyet Berisha:

  - Sa para do, qe te nisesh ne kete anije?

  - Nje milione dollare, - ia ktheu Berisha, - Sepse, te gjitha keto para, do tua dhuroj shqiptareve te varfer dhe te papuneve te shumte, qe la kjo Qeveri-hajdute(!)

  I dyti u intervistua Ilir Meta:

  - Dua dy milione dollare, - iu pergjigj pyetjes se specialisteve te NASA-s kryeministri yne, - Njerin tua ndaj ministrave te varfer, qe te mos bejne korrupsion dhe tjetrin per te shtruar rrugen, nga Kryeministria deri tek shtepia ime(!)

  Pas tij, u pyet Fatos Nano, i cili kerkoi menjhere, tre milion dollare(!)

  - Pse kaq shume ?!- habiten specialistet amerikane.

  Po te me jepni tre milione, nje do ta mbaj per vete, nje do tua ndaj anetareve te Komitetit Drejtues per ti pasur me vete dhe tjetrin, do tia jap Berishes, per te hipur ne anijen kozmike(!) Se, aq kerkoi ai, nje milion, apo jo ?!  Berisha dhe femijet

  Duke ecur mbi nje ure, Berisha rreshqet dhe bie ne uje(!)

  Tre femije, qe ishin duke notuar, u zhyten dhe e nxoren ate ne breg

  - Bravo çuna! Tani qe me nxoret, kerkoni çfare te doni

  - Une dua te gjitha lodrat e botes, - tha femija i pare.

  - Une dua nje shtepi te madhe, qe te mos zihen më mami me babin,- kerkoi i dyti.

  - Ndersa une,- u hodh i treti, - dua nje karroce invalidi, me nje magnetofon te madh

  - Ce do karrocen,- u habit Berisha,- ti nuk je invalid ?!

  - E po, do te behem, sa ta marre vesh babai, se te shpetova ty nga mbytja(!)  Kulmi i zhvillimit dhe Shqiperia

  -Nje amerikan, nje gjerman, nje japonez dhe nje shqiptar perpara zotit-


  Amerikani:- O Zot, me thuaj, kur do te arrijne ne kulmin e zhvillimit ?

  Zoti:- Ju te zhvilluar jeni, por do tu duhen dhe 30 vjet, qe te arrini kulmin e zhvillimit(!)

  Amerikani i merzitur nxjerr pistolen dhe i bie vetes

  I vjen radha gjermanit. Edhe atij Zoti i pergjigjet, se do tu duhen edhe disa dhjetra vjet per te arritur kulmin e zhvillimit(!) Te njejten pergjigje i jep Zoti edhe japonezit(?)

  Ata, duke pare, se nuk mund te rronin, aq sa ti shihnin vendet e tyre ne kulmin e zhvillimit, vrasin veten

  i vjen rradha shqiptarit:

  Shqiptari:- O Zot, po ne, kur do ta arrijme kulmin e zhvillimit?

  Po, pa mbaruar mire fjalen shqiptari, degjohen dy krisma

  (?) Kishte vrare veten Zoti(!) /pf/images/graemlins/grin.gif
   
 18. ALTIN

  ALTIN Primus registratum

  Re: Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejus

  Amerikanet

  Nje grup turistesh amerikane jane ne ekskursion ne vullkanin Etna. Njeri prej tyre i afrohet kraterit plot tym dhe llave dhe thote: - me kujton ferrin

  Guida thote me vete "keta amerikanet skane lene vend pa shkelur"

  Ndihma

  Nje adoleshent therret me telefon ndihmen e shpejte:

  -Ndihme, ndihme, kam gelltitur celsin e shtepise,cte bej?

  -Hyr nga dritarja.

  Moda

  Fatorinoja qytetarit:

  -Aboneja juaj eshte e vitit te kaluar.

  -Ska problem, sjam nga ata qe ndjek moden.

  Figurat

  Qytetari i drejtohet lypesit.

  -Ti sje i verber sic shkruan kartela qe ke ne qafe,te pashe duke lexuar gazeten.

  -Gabohesh, une po shihja vetem figurat.

  Kulmi i kulmeve

  I thote nje memec nje shurdhi: Nje qorr po na vrojton!

  Kulmi i kulmeve

  Kulmi i shpejtesise eshte ta rrotullosh aq shpejt koken sa te arrish te kapesh veshin me dhembe..

  Nuk e dija

  Gjykatesi: Pra ti pranon se i kalove viktimes me nje kamion te ngarkuar?

  Shoferi: Po, zoti gjykates.

  Gjykatesi:Dhe cke per te thene per tu mbrojtur?

  Shoferi: Se dija qe ishte i ngarkuar.

  Ne tren

  Nje burre hyri me nxitim ne nje kabine treni dhe tha:

  -Ne kabinen ngjitur nje zonje I ra te fiket.

  Mos ka ndonje uiski?

  Menjehere disa faqore u zgjaten drejt tij.

  Ai mori njeren e piu gati komplet dhe tha:

  -Faleminderit.

  Gjithmone behem keq kur shoh nje zonje qe humb ndjenjat.

  Gjirokastriti

  Nje gjirokastrit i thote babait: "Kam gjetur nje goxha vajze nga Tirana do ta marr". Dhe babai: "Mire, mire, po rrugen kush e paguan" ?

  Zvogelimi

  -Qyqja, more burre, cfare me ka gjetur! - i thote gruaja te shoqit.

  -Cka, moj?

  -I kam lare djalit teshat dhe jane zvogeluar e si bejne me!

  -Laje dhe djalin

  Kercimtari

  - Ti do te ishe nje kercimtar i mire, por te mungojne dy gjera.

  - Cilat?

  - Dy kembet e tua.

  Teshtima

  Markezja po i ofron caj nje gjenerali plak qe e ka gjoksin plot me medalje.

  Hyn sherbetori dhe thote:

  - Zonje, mos i re gje ziles?

  - Jo, ishte gjenerali qe teshtiu.

  Suksesi

  - Ti shet dere me dere, kujt ja dedikon suksesin tend?

  - Ketyre fjaleve qe them kur nje vajze me hap deren "Zonjushe, a je vetem ne shtepi?"

  Engjelli

  Nje tip gjendet papritur ne parajse dhe i thote Shen Pjetrit:

  - Cudi si arrita ketu? Mua me kujtohet vetem se po i jepja makines

  - Po, dhe ne nje moment gruaja jote te tha "Po me le ti jap makines je nje engjell."

  - Dhe ja ku je tani.

  Klienti i bezdisshem

  Midis shitesish:

  - Cfare klienti i bezdisshem. Donte dy kepuce qe te vrisnin ne te njejtin vend.

  Dhoma te ndara

  Pas marteses se merzitshme, te dy bashkeshortet(ai bukurosh pa asnje dysh, ajo e pasur por shume e shemtuar), nisen per muaj mjalti. Mberrijne ne nje hotel. Recepsionisti shikon gruan, pastaj pyet burrin:

  - Dhoma te ndara?

  Fund i lumtur

  - A pati drama nje fund te lumtur?

  - Po. Te gjithe u kenaqen qe ajo mbaroi.

  Gruaja ime

  Anija ndalon ne nje port dhe te gjithe marinaret vershojne ne toke me perjashtim te njerit. Kapiteni e pyet:

  - Po ti, ske nje grua ne kete port?

  - Kam, si skam, por eshte gruaja ime.

  Basti

  Tha klienti:

  - Ah, jo, nuk do te porosit kerpudha.

  - Ato gati sa sme helmuan javen qe shkoi. Kamarieri u perul me kofidence mbi tavoline dhe iu pergjigj:

  - Me gjithe mend?

  Atehere e fitova bastin me guzhunierin.

  Ne Paris

  Dy tipa takohen ne bar.

  Thote njeri:

  - Javen tjeter do te shkoj ne Paris per here te pare, dhe do te rri plot nje muaj.

  - Po gruan, sdo ta marresh?

  - Pse, ti kur shkon per ski a e merr boren me vete?

  Biznesmeni

  Nje biznesmen i pasur qyteti po qendronte ne nje hotel fshati. Nje mengjez, ndersa po hynte ne dhomen e ngrenies se hotelit, I vetmi qiraxhi I ulur ne nje tavoline, u ngrit ne kembe.

  Atij iu be qejfi dhe i tha: - Ulu,ulu.

  Qiraxhiu u cudit:

  - Pse, a smund te marr marmallaten nga tavolina tjeter?

  Katani ne plazh

  Nje cift kishte shkuar ne plazh. Gruaja shkoi te lahej ne det, ndersa burri po

  rrinte shtrire mbi reren e nxehte. Ne kete cast gruaja del e trembur nga deti,

  duke bertitur:

  - Katani, katani, me kapi nga kembet(e kishte fjalen per oktapodin)

  Amazona

  Nje eksplorator humb ne pyjet e pafund te Amazones. Pas tre dite bredhjesh me ne fund sheh nje njeri qe del pas nje kacubeje.

  I thote:

  - O zot, shpetova, kam tre dite i humbur dhe me ne fund gjeta nje njeri. Se imagjinon dot se sa i lumtur qe jam.

  - Ske perse te jesh fare i lumtur. Une kam 10 vjet qe kam humbur.

  Dashuria

  - Petrit, jam cmendur pas teje.

  - Mire, mire, por rri larg babait tim.

  - Pse, eshte i ashper me vajzat qe te vijne rrotull?

  - Jo, por eshte drejtor i spitalit psikiatrik.

  Arancata

  Nje tip hyn ne nje bar dhe porosit nje arancate. Barmeni ia jep, ai e pi me nje fryme dhe ben te dale. Barmeni e ndalon:

  - Nje moment, ti spagove.

  - Me fal per kuriozitetin, por ju e keni paguar nje here arancaten.

  - Po.

  - Atehere skuptoj perse duhet ta paguaj dhe une  Ne avion
  Zoterinj, komandanti i aeroplanit ju paralajmeron,se avioni po rrezohet, dhe i lutet zoterinjve pasagjere qe ti mbajne pasaportat me dhembe, duke evituar kaosin e zakonshem qe ndodh per njohjen e kufomave.

  Ato nuk ndizen
  Dua te le duhanin, por nuk di si ti t'ja bej.
  E ke provuar me karamele?
  Po por ato nuk ndizen!...

  Burri
  - Im shoq s'me kupton me.
  - Ç'fare do ndonje grua tjeter?!
  - Jo, jo eshte shurdhuar.

  Humbas pensionin
  - Do te te jap nje ilaç qe do te te rinoje 20 vjet, megjithese je 65 vjeçar.
  - Mos se humbas pensionin...

  Dy here me shume
  - Tani vjershat e mija i lexojne dy here me shume njerez.
  - Urime, nuk e dija qe je martuar...

  Aspirinat
  U zgjova kete mengjes dhe u ndjeva shume keq, i thote nje tip nje shoku dhe vendosa te vras veten duke marre 1000 aspirina.
  - Po pastaj?
  - Pasi piva 2 dhe e ndjeva veten me mire.

  E shkelqyeshme
  - Si t'u duk dreka e dashur?
  - E shkelqyeshme, me qe ra fjala, çfare kishim per dreke?

  Mamaja
  Nje fshatar po kthehej ne shtepi nga pazari, por kishte ndjesine sikur kishte harruar diçka , por nuk po e kujtonte se çfare.
  Ndersa po i afrohej shtepise, kjo bindje ju be kaq e forte saqe ai ndali kuajt dy a tre here., krruajti koken i turbulluar dhe perpiqej te rikujtonte çfare kishte harruar, por me kot. Me ne fund arriti ne shtepi, takoi te bijen, e cila duke e pare me çudi thirri: "Baba, ku e le mamin?!"...

  Muratori
  - Kush jane 21 mjetet e nje muratori?
  - 20 shishe birre dhe nje gazete e vjeter.

  Fjalekryqi
  Brixhilda po mbush nje fjalekryq:
  - Ç eshte fundi i jetes? Me shtate shkronja!
  - Martesa -pergjigjet babai.

  Floket

  Nje zoteri shkon ne polici dhe deklaron se gruaja e tij eshte zhdukur.

  - Si i ka floket? - pyet polici.

  - Bjonde, geshtenje ose te kuq.

  - Mos kujton se po bej shaka?

  - Aspak - tha burri - gruaja mu zhduk kur po shkonte ne parukieri.

  Shenja te vecanta

  Ne zyren e pasaportave.

  - Pra ti je 1.8 m i gjate, me sy gri, floke geshtenje.

  - Ke ndonje shenje te vecante?

  - Po, leviz dhe veshet

  Ankandi

  Nje dyqan kafshesh falimenton dhe kafshet nxirren ne ankand. Midis tyre eshte dhe nje papagall qe nje zoteri do ta bleje. Por gjithmone del dikush qe e kalon oferten e tij.

  Por me ne fund ai e fiton.Del nga dyqani i kenaqur por fillon e bren dyshimi se mos papagalli nuk flet. Pyet shitesin:

  - A flet ky papagalli?

  Atehere flet papagalli:

  - E kush sipas teje i beri gjithe ato kontro-oferta?

  Te dentisti

  Nje burre shkoi tek dentisti. Ai filloi ti gerryente dhemballen dhe pas dy ore pune e pyet pacientin!

  - Mos e kishit mbushur me pare kete dhemballe?

  - Jo - i pergjigjet pacienti.

  Dentisti vazhdoi punen perseri me tryele. Pas nje ore I beri te njejten pyetje, dhe mori te njejten pergjigje nga pacienti. Pas nje ore tjeter e pyeti:

  - Me falni qe po ju bezdis, mos e keni mbushur me pare kete dhemballe?

  - Jo - tha pacienti i cuditur - perse me pyesni,

  - Po ja, ne turjele me kane mbetur ca copa te vogla ari.

  - Aha, tani e kuptova - tha pacienti - paske arritur me turjele deri te kapsja e kravates.
   
 19. ana karenina

  ana karenina Primus registratum

  Re: Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejus

  An elderly couple showed up at the doctor's office together one day. The doctor asked, "What can I do for you?" The man said, "We'd like you to watch us have sex, and make sure everything's all right." The doctor looked puzzled, but agreed. When the couple finished, the doctor said, "There's nothing wrong with the way you have sex, everything's fine." He charged them $50 and they went on their way. The next week, they showed up again, with the same request, and the next week, and several weeks in a row. The couple would make an appointment, have sex with no problems, pay the doctor, and leave. Finally the doctor asked, "Just exactly what are you trying to find out?" The old man said, "We're not trying to find out anything. She's married and we can't go to her house. I'm married and we can't go to my house. The Holiday Inn charges $90. The Hilton charges $109. We do it here for $50, and I get $43 back from Medicare!!!"
   
 20. acuarius

  acuarius Primus registratum

  Re: Barcaleta...Nga te gjitha llojet jane te lejushme!!

  je i modh mistic_river
   

Shpërndajeni këtë faqe