Berat, arrestohet polici që kultivoi mbi 11 mijë rrënjë kanabis

Diskutime tek 'Tema e ditës (vendet shqipfolëse)' filluar nga Universal, 10 Nov 2015.

 1. Universal

  Universal AnonymouS

  Mesditën e së hënës, Shërbimi i
  Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave
  në MPB, në bashkëpunim me Policinë e
  Beratit kanë agjësuar mbi 11 mijë rrënjë
  kanabis si dhe kanë arrestuar një
  punonjës policie.
  I ndaluari është Ilir Jaho, 34-vjeç, banues
  në Lapardha, me detyrë trupë shërbimi
  pranë sektrotit të qarkullimit rrugor në
  Berat. Po ashtu, janë shpallur në kërkim
  edhe dy shtetas të tjerë, J.J dhe K.J, të dy
  banues në Lapardha.
  Këta të tre dyshohet se në bashkëpunim me
  njëri-tjetrin kanë kultivuar mbi 11 mijë
  rrënjë bimë narkotike Cannabis Sattiva.
  Bimët u zbuluan në fshatin Lapardha 2, të
  kultivuara në katër sera. Hetimet po vijojnë
  për të kuptuar nëse ka persona të tjerë të
  përfshirë në këtë aktivitet kriminal.
  / Top Channel
   
 2. Universal

  Universal AnonymouS

  Uroj te kapin Tahirin radhes tjeter se ai do kete mbjelle me shume...
   

Shpërndajeni këtë faqe