Best Band Ever????

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga kind_of_magic, 10 Apr 2007.

 1. kind_of_magic

  kind_of_magic Primus registratum

  Best Band Ever????

  Eshte nje pyetje qe eshte bere me qindra here dhe pergjigjet kane qene me qindra, por si mendojne anetaret e ketij forumi per pyetjen se kush eshte grupi me i madh i te gjitha koherave.
  Une do ta filloj duke thene se numri 1 eshte Queen. absolutisht.
   
 2. VoGeLuShI

  VoGeLuShI Primus registratum

  Re: Best Band Ever????

  metallica pastaj vijne culture club dhe wham
   
 3. kind_of_magic

  kind_of_magic Primus registratum

  Re: Best Band Ever????

  Them Queen per muziken, tekstet, dhe Freddie Mercury. Nuk eshte rastesi qe kenga me e famshme e shekullit te XX-te eshte "We are the champions" apo kenge e votuar si me e mira e te gjitha koherave eshte "Bohemian Rhapsody". Kur flasim per Queen nuk flasim thjesht per 3-4-5 kenge qe jane hite por per 30-40.
   
 4. ^Res-Cogitans^

  ^Res-Cogitans^ Primus registratum

  Re: Best Band Ever????

  ( Me kujton me kte titull albumin e Frank Zappa's - THE BEST BAND NEVER HEARD. )

  Gjithsesi une adhuroj Led Zeppelin totally,
  kitarra e J.Page me ushqen ç'do dite:
  do veçoja edhe...
  The WHO
  Sly and the Family Stone
  Beach Boys
  Rush
  Grateful Dead
  Emerson,Lake & Palmer(&Powell me von)
  Black Sabbath
  [...] ...1 emer,ti pren gishtat ne tastjer :p .

  ...Beatles & Rolling Stones , historikisht!
   
 5. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  Re: Best Band Ever????

  Pink Floyd mengjes, dreke, darke, para buke, pas buke edhe naten po te jete e mundur...per mua eshte muzike hyjnore...vjen nga qielli...nga yjet, nga galaksite, kitara e tyre eshte e magjishme... te pavdekshem te paharrueshem...them se kjo e ben nje grup qe te jete i madh...te kaloje neper breza...ti rezistoje kohes...ok kam dhe te tjere...te dashur

  The Doors
  Prince
  Radiohead
  RHCHP
   
 6. Erjon rapper

  Erjon rapper Forumium praecox

  Re: Best Band Ever????

  Pink Floyd
  Dire Straits
  Venom
   
 7. Mortal

  Mortal Guest

  Re: Best Band Ever????

  The Beatles
  The Rolling Stones
  U-2
  Three days Grace- I hate everything about you
  Led Zeppelin
  Pink Floyd
  Ramones
  Bob Marley and the Wailers
  The Doors
  David Bowie
  The Eagles
  Nirvana
  Black Sabbath
  Bruce Springsteen
  Prince
  Beach Boys
  Jimmy Hendrix
  AC/DC
  Metallica
  KISS
  Alice Cooper- Poison (Kenga me e bukur deri me sot)
  Deep Purple
  Pearl Jam
  Red Hot Chili Peppers
  Sex Pistols
  Bon Jovi
  Marylin Manson
  Frank Zappa
  Van Morrison
  Billy Joel
  Sly and Family Stone
  Aerosmith
  Meatloaf
  The Clash
  The Who
  Van Halen
  Dire Straight
  Journey
  Gun's n' Roses
  Foreigner
  Genesis
  Neal Young
  Opeth
  Our lady peace
  Theory of e dead man- I'm sorry
  12 Stones
  Fuel


  E kaq kam ne ne playlist per momentin. Lista shume e gjate por sma bente zemra te lija ndonje (lol) edhe pse do e kem harruar me patjeter.
   
 8. juxhoxhjaj

  juxhoxhjaj Primus registratum

  Re: Best Band Ever????

  TRIX dhe FISNIKET
   
 9. SunnyGirl

  SunnyGirl Primus registratum

  Re: Best Band Ever????

  Queen
  Metallica
  ABBA
  Five
   
 10. TheWanderer

  TheWanderer Primus registratum

  Re: Best Band Ever????

  Backstreet boys!
   

Shpërndajeni këtë faqe