Best love songs ever !

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga ^mary^, 9 Aug 2005.

 1. ^mary^

  ^mary^ Primus registratum

  Best love songs ever !

  1. Stevie wonder - I just called to say I love you !
  2. Frankie Vallie - I love you baby
  3. Eagles - Love will keep us alive
  4. Lionel Richie - Hello
  5. Albert West - Sealed with a kiss
  6. Meatloaf - Anything for love
  7. Eric Clapton - Wonderful tonight
  8. The Righteous Brothers - Unchained melody
  9. The Cure - Lovesong
  10. Will to Power - Baby I love your way

  Cilat jane kenget me te bukura kushtuar dashurise sipas mendimit tuaj ?
   
 2. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: Best love songs ever !

  Me leje : lexo icik kto poshte dhe pastaj rimendo listen tate !

  Nga fshatrat e Prespes ...

  Kemi motmot, o moj, që kemi dashur,
  nënja me babanë s'na kanë, moj, pikasur,
  Oj të thirri bandili, ti dolle, moj, zbathur,
  po s'i mbathe eckat, o moj, po më dolle zbathur?
  - Oj Shkallët prej mermeri, s'kisha ngaj të ngjitem,
  do të vij natën, moj, ta dij se do vritem!
  Kam krevetnë e ngushtë, moj, s'kam nga të vërtitem,
  do të vij natën, moj, ta dij se do vritem!


  Te me beje zoti mua
  Nje bilbil e tieter zdua

  Nje bilbil e tieter zdua
  Te kendoj per mbi limua

  Te kendoj per mbi limua
  Moj leshverdhe sa te dua

  Moj leshverdhe sa te dua
  Pse rritesh benesh per mua

  *****

  Ne dyqan i Tomit se q'u pojcme bashke
  Mbaj te mbajme mend dashurine e pare

  Djali me te mengjert cupa me te djathte
  Mos harro zotrote dashurine e pare

  Djali mban bozukne cupa tamburane
  Mbaj te mbajme mend dashurine e pare

  Kur shkonin 'n sokak te dyja kunata
  Kur shkonin 'n sokak dal nga dal si pata
  Mos harro zotrote dashurine e pare

  ****

  Nje dite ne mes te veres
  Dolla nga liqen i Prespes

  Atije syte se q'me pane
  Presparen duke lare

  Ku me je ti oh moj Prespare
  Zemren tende ce sma Fale

  Une zemren ty ta dhashe
  Por babait nuk i thashe

  Babane do ta genjeme
  Me raki dhe me mezene

  Ne mos dashte me raki mezene
  Vajze do te marr me te rembere.:I
   
 3. ^mary^

  ^mary^ Primus registratum

  Re: Best love songs ever !

  E rimendova ... anji nga kongt e tuja nuk hyjn ke lista ime /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: Best love songs ever !

  ... ska mundesi ! I ke lexu me shpejtesi : su ke dhene vemendjen qe duhet !

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 5. ^mary^

  ^mary^ Primus registratum

  Re: Best love songs ever !

  U pa puna do e bej lemsh dhe temen time /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Titujt e kengeve nuk i mbaj mend ...

  S'kam çe dua pasurinë
  Po s'ma deshi zemra sot
  Nuk e blej dot dashurinë
  Me të holla është e kotë

  Shumica kur dinë se ka shumë frikë
  E marrin-ë vajzën të jetë dhe shtrigë
  Të ketë dhe mjekër, mustaqet një pash
  Se syri u erret u bëhet kokëbash.

  Harrojnë se parja harxhohet fët fët
  Dhe zonjën e tyre e marrin për zët
  Po ajo mbetet, malli nuk bëhet tallaz
  Se lahen mëkatet që kur jemi gjallë

  Shumica kur dinë se ka methelik
  Vijnë arat e saja, pa ka dhe çiflig
  Kërkojnë te bëhen dhëndurë me zor
  Atje ku s'i qasin aspak në oborr

  Pranojnë të gjorët të bëhen therror
  Kur dinë se paja u vjen me vapor
  Por shpirti s'kënaqet dhe zemra nuk do
  Verdhushkat e shtyjnë i thonë: U marto

  *********************************

  Syzezë vetulla-llaja
  Ç'të kishte zili dynjaja.

  Ç'të kishte zili dynjaja,
  Plasën djemtë moj nga sefdaja.

  Plase djemtë moj nga sevdaja,
  Lum ç'kishte rritur mamaja.

  Ç'i bëra fshatit të shkretë
  Se shkoi poshtë dhe përpjetë

  Ç'bela kanë me mua djemtë
  Unë do marr kë dua vetë

  Unë do marr kë dua vete
  Bilbilin o me zë gerrnetë

  ******************************

  Ato gërsheta
  Ke tash kush ti mësojë
  Eh rri të lutem
  Se s'mundem ti duroj

  Këto dy fjalë që po ti them
  Ti them për të mirën tënde
  Të lutem syrin mos e mbyll
  Se të tërë i çmënde

  Mbushma goten me raki
  S'të dija beqare
  Se jam djalë jabanxhi
  Do të marr për fare

  Eh tërë me rradhë
  Eh rrugës kur kalon
  Plagën që më ke hapur ti
  Sa vjen e ma zmadhon
   
 6. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: Best love songs ever !

  Unë do marr kë dua vete
  Bilbilin o me zë gerrnetë


  Perfytyroni icik zerin stil gerrnete :lol: ...
   
 7. beshbossi

  beshbossi Primus registratum

  Re: Best love songs ever !

  Whitney Houston- I will always Love you!

  PS: Mary... Forca Lezha /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 8. Ana Luarasi

  Ana Luarasi Primus registratum

  Re: Best love songs ever !

  Ndoshta nuk jane kenget me te bukura, sepse bukuria per kedo varet nga ajo/ai, por jane kenge qe ja vlen te degjohen (ndoshta pak demode e te vjetra per disa bashkeforumas:)):

  I Put a spell on you - Nina Simone apo kushdo tjeter
  Something - George Harrison
  Yesterday - Beatles
  He stopped loving her today - George Jones
  Don't let me be misunderstood - Nga te gjithe qe e kane kenduar
  First Song (for Ruth) - Kenny Barron & Stan Getz
  Parla piu piano - Gianni Morandi
  Don't think twice - Bob Dylan
  Suzanne - Leonard Cohen
  Tombe la niege - Salvador Adamo
  Ne me quite pas - Jacques Brel
  Kathy's song - Simon & Garfunkel
  Smoke gets in your eyes - Platters
  Always a woman - Billy Joel
  Cry me a river - Etta James
  I heard it through the grapevine - Marvin Gaye
  Ain't no sunshine - Billy Withers
  Fields of gold - Sting
  Dreams - Fleetwood Mac
  You're just to good to be true - Frankie Valli $ 4 Seasons
  As time goes by - Jimmy Durante
  Your song - Elton John
  Rhiannon - Fleetwood Mac
  Dream a little dream - Doris Day

  etj. etj.
   
 9. William Wallas

  William Wallas Forumium maestatis

  Re: Best love songs ever !

  Take my Brathe Away !!!
   
 10. Pipi

  Pipi Primus registratum

  Re: Best love songs ever !

  Not The Same Dreams Anymore - Oscar Benton
   
 11. William Wallas

  William Wallas Forumium maestatis

  Re: Best love songs ever !

  BELLA ... Nga Notre Dame de Paris !!!
   
 12. shine*

  shine* Primus registratum

  Re: Best love songs ever !

  Coldplay - Green eyes
   

Shpërndajeni këtë faqe