Blues

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Boby, 15 Aug 2003.

  1. Boby

    Boby Primus registratum

    Blues

    Blues per mendimin tim eshte nje nga rrymat e muzikes me te bukura.Une vete degjoj shume lloj muzikrash por kur degjoj Blues ngrej volumin mbyll syte dhe uaaaaaaaaaauuuu,muzika deperton ne te gjithe trupin tim.Me ra ne mendje te hap kete teme pasi tani po degjoj blues,Koko Taylor me Hey Bartender.Para kesaj po degjoja nje nga mrekullite e kesaj rryme,Three O'clock Blues nga te medhenje B.B.King dhe Eric Clapton
    :cool: :cool: :cool:
    Do doja te ftoja te gjithe funsat e muzikes blues te shkruajn ne kete teme dhe keshtu mund te marr dhe ndonje kenge qe se kam degjuar deri tani.
     
  2. Boby

    Boby Primus registratum

    Re: Blues

    [​IMG] [​IMG] I madhi B.B KING & his Lover LUCILLE
     

Shpërndajeni këtë faqe