Bodybuilding.

Diskutime tek 'Futbolli - Football - Fußball - Calcio' filluar nga Rangers, 6 Jun 2003.

 1. Rangers

  Rangers Primus registratum

  Bodybuilding.

  Hi,cuna goca a eshte njeri i interesuar ne bodybuilding ne kete forum.
  http--www.ifbb.com-images-IFBB_logo.jpg
   
 2. the_teacher

  the_teacher Primus registratum

  Re: Bodybuilding.

  mmmmmmmmmmm ke qef te shofesh tere ata trrupa me muskuj dhe me lekure cokollate :rockband:
  Mua me pelqen si fushe po se besoj te kem aq vullnet te bej trupin tere muskuj pastaj femrat sngjane aq bukur sa meshkujt /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 3. jim_albanian_morrison

  jim_albanian_morrison Primus registratum

  Re: Bodybuilding.

  jo e yll pse je kaq pesimiste seksi me muskuj do te jesh e rralle
   
 4. irvan

  irvan Primus registratum

  Re: Bodybuilding.

  o arrogante po edhe meshkujt nuk ngjajne shume bukur.per mua eshte ekzagjerim ta besh trupin me gjithe ato muskuj.mjaftojne pak muskuj dhe nje trup i gjate.
   
 5. Rangers

  Rangers Primus registratum

  Re: Bodybuilding.

  /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gifMe thene te drejten vajzat qe praktikojne bodybuiding nuk ngjajne aq mire,duken si meshkuj qe konkurojne ne peshat e lehta.
  Por te gjithe njerzit mendojne ndryshe disa i kane qejf vajzat me muskuj e disa jo,e njejta fjali shkon eshe per meshkujt disa e pelqejne trupin me muskuj disa jo.
   
 6. bengu

  bengu Primus registratum

 7. bengu

  bengu Primus registratum

  Re: Bodybuilding.

  Kevin Levrone

  [​IMG]
   
 8. Rangers

  Rangers Primus registratum

  Re: Bodybuilding.

  Duhet shume pune dhe stervitje per ate pune Beng.
  P.S. mos harro steroidet pastaj.
   
 9. bengu

  bengu Primus registratum

  Re: Bodybuilding.

  Ky eshte i tepert, por trup te bukur mund te besh edhe pa steroide.
   
 10. Blendi

  Blendi Primus registratum

  Re: Bodybuilding.

  Steroidet eshte 100% e sigurte se zvogelojne ne mase penisin dhe demi i bere nuk rikuperohet, pra nuk te rritet me edhe po ti nderpresesh steroidet. Gjithashtu, shkaktojne impotence. Njerzit per te cilet jeta seksuale eshte e rendesishme duhet te mos u shkoje as mendja per steroide.
  Une merrem me bodybuilding, por pervec proteines me shumice ne pije dhe ushqime nuk perdor asnje stimulant. Kjo do te thote qe nuk behesh dot aq i madh sa ata te tjeret, por kjo nuk ka asnje rendesi per mua se as nuk kam deshire te arrij ndonje ekstrem.
   
 11. Rangers

  Rangers Primus registratum

  Re: Bodybuilding.

  --------------------------------------------------
  Steroidet eshte 100% e sigurte se zvogelojne ne mase penisin dhe demi i bere nuk rikuperohet, pra nuk te rritet me edhe po ti nderpresesh steroidet. Gjithashtu, shkaktojne impotence. Njerzit per te cilet jeta seksuale eshte e rendesishme duhet te mos u shkoje as mendja per steroide.
  Une merrem me bodybuilding, por pervec proteines me shumice ne pije dhe ushqime nuk perdor asnje stimulant. Kjo do te thote qe nuk behesh dot aq i madh sa ata te tjeret, por kjo nuk ka asnje rendesi per mua se as nuk kam deshire te arrij ndonje ekstrem.
  --------------------------------------------------
  Captain Jack edhe une bashkohem me mendimin tend se trup te bukur mund te besh edhe pa steroide.
  Por nuk bashkohem me mendimin se steroided te zvogelojne penisin 100% dhe te bejne impotent.
  Kur perdor steroide duhet te dish si ti perdoresh ne "cycle" dhe varet se cfare perdor,dhe se si reagojne steroidet ne trupin tuaj.
  Steroidet dihet qe bejne keq per shendetin por vetem kur e kalon masen dhe nuk je nen kontrollin e mjekut.
  ne shkrimin tend lexova se ju merreni me bodybuilding dhe se te vetmet proteina ju i merrni nga pijet e ndryshme dhe nga ushqimi??
  N.Q.S. merresh me te vertete me bodybuilding dhe je ne gym dy ore ne dite dhe pese here ne jave dhe stervitesh seriozish nuk ka mundesi ta mbash trupin vetem me proteina nga ushqimet dhe pijet.
   
 12. Rangers

  Rangers Primus registratum

  Re: Bodybuilding.

  s
   
 13. olti

  olti Neo

  Re: Bodybuilding.

  Nese do e marrim si sport, atehere per mua eshte kot fare, sepse nuk ka asnje kuptim te kesh nje trup te tille sikur je mbushur me tulla brenda. Por nese do e marrim fjale per fjale, pra "ndertim trupi", atehere dhe per mua eshte shume i rendesishem. Nje trup i bukur eshte ku ka harmoni dhe bukuri per te pare dhe jo masa pa fund muskujsh. Nese edhe kujdesja per trupin dhe berja e ushtrimeve quhet budybuilding, atehere dhe une merrem me dicka te ngjashme. /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 14. Rangers

  Rangers Primus registratum

  Re: Bodybuilding.

  -------------------------------------------------
  Nese do e marrim si sport, atehere per mua eshte kot fare, sepse nuk ka asnje kuptim te kesh nje trup te tille sikur je mbushur me tulla brenda. Por nese do e marrim fjale per fjale, pra "ndertim trupi", atehere dhe per mua eshte shume i rendesishem. Nje trup i bukur eshte ku ka harmoni dhe bukuri per te pare dhe jo masa pa fund muskujsh. Nese edhe kujdesja per trupin dhe berja e ushtrimeve quhet budybuilding, atehere dhe une merrem me dicka te ngjashme.

  -------------------------------------------------
  Neo po te vraposh per 90 min mbas nje topi te rrumbullaket cfare kuptimi ka????
  Ne bote ka shume sporte dhe jo te gjithe duhet ti pelqejne,por po te futesh me shume ne boten e bodybuilding do te shikosh qe eshte me shume se te dukesh si nje trup me tulla.

  Kujdesja dhe berja e disa ushtrimeve mund ti afrohet fitnesit por jo "ndertimit te trupit"
   
 15. Rangers

  Rangers Primus registratum

  Re: Bodybuilding.

  [​IMG] Ky quhet trup qe duket sikur eshte i ndertuar me tulla.
   
 16. Blendi

  Blendi Primus registratum

  Re: Bodybuilding.

  Kur thash "proteine ne pije dhe ushqime" desha te thoja "Protein shakes" (Pije proteinike), me keto duhet te jesh i familjarizuar, duhet patjeter nje e tille pas stervitjes ne menyre qe te rikuperosh muskujt dhe te arrish te perfitosh maksimimin nga puna e kryer. Pervec kesaj ushqime te pasura me proteine, peshk, pule, veze, etj etj.

  Dieta ime eshte (pervec fundjaves) Proteine e larte, Karbohidrate ne nivele mesatare, Yndyre e ulet. Me kete lloj diete optimizon rezultatet, plus mund te hash thuajse c'te duash me pak kujdes. Eshte gjithmone mire te pergatisesh ushqimet e tua vete, ne kete menyre ke kontroll te plote mbi ato qe fut ne organizem.

  Kam gjetur nje marke toni te konservuar (Richmond Tuna Fish)qe ka gjithsej vetem 68 kalori dhe 30 grame proteine.
  BumbleBee ka 160 kalori dhe 24 grame proteine.

  Me vone nuk do flas me per ushqimin por per ushtrime te ndryshme, dhe menyra per tu stervitur te cilat do mundohem ti ilustroj me figura.

  Personalisht jam per nje trup qe ruan akoma format natyrale dhe nuk kam aspak qellim qe te behem si ai robi me lart, me duket deformim dhe aspak gje e kendshme per syrin.
   
 17. bengu

  bengu Primus registratum

  Re: Bodybuilding.

  Pullover

  [​IMG]
   
 18. Blendi

  Blendi Primus registratum

  Re: Bodybuilding.

  Ca ushtrime te vjetra por qe japin rezultat:

  1: Gjoksi. Me gira.
  [​IMG] [​IMG]
  Robi ne figure po perdor pesha te renda, secili mund te perdori sipas takatit. Eshte e rendesishme qe vidhet dhe shpina lart te mbeten ne kontakt me stolin gjithmone. Kembet pak hapur ngulen ne toke dhe sherbejne per tu shtyre dhe per balancim. Ne pozicionin ulur, ulini krahet deri ne fund ne menyre qe gjoksi te terhiqet, hapet. Ngrijin krahet lart, por pa i drejtuar berrylat plotesisht, mbajin pakez perthyer. 3 sete me nga 8-12 perseritje secila. Nese pesha eshte teper e rende, perdorni me te lehta, forma e sakte e ushtrimit eshte me e rendesishme se pesha.
   
 19. Blendi

  Blendi Primus registratum

  Re: Bodybuilding.

  Po ju ve adresen e ketij siti. Ne te majte te faqes qe hapet mund te zgjidhni pjeset e ndryshme te trupit qe doni te ushtroni. ZDuke klikuar mbi, le te themi krahet, hapet nej menu me nje mori ushtrimesh per krahet e keshtu me rradhe per secilen gjymtyre. Jene te gjitha te ilustruara dhe te spjeguara me detaje.
  Paci fat.

  USHTRIME PALESTRE PER TE GJITHA PJESET E TRUPIT
   
 20. Rangers

  Rangers Primus registratum

  Re: Bodybuilding.

  Hi Jack Thank you for the website.
  Ishte site i lezetshem nuk e kisha pare ndonjehere.Kur Shkruajte se merrje proteina nga ushqimi dhe pijet nuk e kuptova shakes,anyway .
  Varet se per cfare trupi behet fjale.
  Un eTani jam 230 ppounds,keshtu qe te mbaj kete peshe un pi te pakten 2-3 protein shakes ne dite,plus creatine,gjithmone varet se ku do te arrish dhe pastaj behet perzgjedhja e ushtrimeve.
  Une jam me shume per nje trup me mase dhe prandaj tani po praktikoj the HIT rootine.
  N.q.s ti ke qejf te jesh elegant te sugjeroj te besh sa me shume Calisthenics they really work.
  Mos ma merr per keq n.q.s te sugjeroj dicka .
  Faleminderrit.
   

Shpërndajeni këtë faqe