Botërori 2014: Shqipëria në një grup të lehtë

Diskutime tek 'Sporti Shqiptar - Futboll, Atletike etj' filluar nga Hank, 31 Jul 2011.

 1. Hank

  Hank Valoris scriptorum

  Kualifikueset e botërorit 2014
  Përbërja e grupeve për zonën UEFA
  Grupi A
  KROACI
  SERBI
  BELGJIKE
  SKOCI
  MAQEDONI
  UELLS

  Grupi B
  ITALI
  DANIMARKE
  ÇEKI
  BULLGARI
  ARMENI
  MALTE

  Grupi C
  GJERMANI
  SUEDI
  IRLANDE
  AUSTRI
  ISHUJT FAROE
  KAZAKISTAN

  Grupi D
  HOLANDE
  TURQI
  HUNGARI
  RUMANI
  ESTONI
  ANDORRA

  Grupi E
  NORVEGJI
  SLLOVENI
  ZVICER
  SHQIPERI
  QIPRO
  ISLANDE

  Grupi F

  PORTUGALI
  RUSI
  IZRAEL
  IRLANDE V.
  AZERBAJXHAN
  LUKSEMBURG

  Grupi G
  GREQI
  SLLOVAKI
  BOSNJE
  LITUANI
  LETONI
  LIHTENSHTAIN

  Grupi H
  ANGLI
  MAL I ZI
  UKRAINE
  POLONI
  MOLDAVI
  SAN MARINO
  Grupi I
  SPANJE
  FRANCE
  BJELLORUSI
  GJEORGJI
  FINLANDE
   
  Sweety el likes this.
 2. hareid

  hareid Papirus rex

  Grupi E
  NORVEGJI
  SLLOVENI
  ZVICER
  SHQIPERI
  QIPRO
  ISLANDE

  Edhe mendimi im eshte qe Shqiperia luan ne nje grupe, ku gjasar per kualifikimin ne boterorin 2014 nuk jane edhe aq re keqia. Luajme kunder skuadrave te cilat mundemi t'i fitojme ne shtepi dhe se pakti mundemi te marrim nje barazim jashte. Nese te gjithe lojtaret tone kane nje vetebesim te plote ne veti dhe nese jane te bindur ne kualifikimin e boterorit 2014, atehere nuk ka se kush e nderpret kete enderr aq te bukur. Te shpresojme se bashku dhe t'a perkrahim kombetaren tone deri ne maksimum qe me ne fund se bashku te e realizojme enderren qe deri me tani ka qene large cdo realiteti.
  Forca kuq e zinje
   
 3. Hank

  Hank Valoris scriptorum

  Problemi eshte qe ne luajme me mire ndaj skuadrave te forta e me keq ndaj ketyre qe mund ti cilesojme te dobeta.
  Megjithate Sllovenise dhe Zvicres mund t'i marrim rezultat kur te duam. I vetmi problem qe shoh me kombetaren shqiptare eshte dobesia e te finalizuarit
   
  Sweety el likes this.
 4. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  shpresat per te arritur ne grup vendin e pare jane te medha-por shansi i “arte’duhet shfrytezuar.me nje loje “alla barcelonase”- si ajo kunder bjellorusise -mund te sjelle me prane ‘endrren”e paarritur deri me sot.mundesite dhe potencialet jane.mbeten vetem “zemra ne fushe-dhe golat e arte”.dhe kete here besimi eshte i palekundur.shqiperia do te beje gjithshka dhe do te arrije majen”olimp”.fat dhe fitore ne cdo takim shqiperia jone.
   
  Hank likes this.
 5. Hank

  Hank Valoris scriptorum

  Ja nje tifoze e vertete :)
  Problemi eshte qe nuk kemi sulmues te mire njehere, se per mbrojtje nuk kemi qene kurre keq. Kete kemi ditur te bejme gjithmone xhanem.
  Te luash Alla-Barcelone do nje mesfushe teper teknike (qe edhe mund ta krijojme) dhe nje sulm qe di te beje punen e tij.
   
  Sweety el likes this.
 6. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  ia vlen te jesh tifoze per shtetin shqiptar.kot nuk themi jemi krenar qe jemi shqiptar apo jo?????
   

Shpërndajeni këtë faqe