Botërori 2014: Shqipëria në një grup të lehtë

Diskutime tek 'Sporti Shqiptar - Futboll, Atletike etj' filluar nga Hank, 31 Jul 2011.

  1. Hank

    Hank Anëtar i vlerësuar

    Kualifikueset e botërorit 2014
    Përbërja e grupeve për zonën UEFA
    Grupi A
    KROACI
    SERBI
    BELGJIKE
    SKOCI
    MAQEDONI
    UELLS

    Grupi B
    ITALI
    DANIMARKE
    ÇEKI
    BULLGARI
    ARMENI
    MALTE

    Grupi C
    GJERMANI
    SUEDI
    IRLANDE
    AUSTRI
    ISHUJT FAROE
    KAZAKISTAN

    Grupi D
    HOLANDE
    TURQI
    HUNGARI
    RUMANI
    ESTONI
    ANDORRA

    Grupi E
    NORVEGJI
    SLLOVENI
    ZVICER
    SHQIPERI
    QIPRO
    ISLANDE

    Grupi F

    PORTUGALI
    RUSI
    IZRAEL
    IRLANDE V.
    AZERBAJXHAN
    LUKSEMBURG

    Grupi G
    GREQI
    SLLOVAKI
    BOSNJE
    LITUANI
    LETONI
    LIHTENSHTAIN

    Grupi H
    ANGLI
    MAL I ZI
    UKRAINE
    POLONI
    MOLDAVI
    SAN MARINO
    Grupi I
    SPANJE
    FRANCE
    BJELLORUSI
    GJEORGJI
    FINLANDE
     
    Sweety el likes this.
  2. hareid

    hareid Anëtar i vlerësuar

    Grupi E
    NORVEGJI
    SLLOVENI
    ZVICER
    SHQIPERI
    QIPRO
    ISLANDE

    Edhe mendimi im eshte qe Shqiperia luan ne nje grupe, ku gjasar per kualifikimin ne boterorin 2014 nuk jane edhe aq re keqia. Luajme kunder skuadrave te cilat mundemi t'i fitojme ne shtepi dhe se pakti mundemi te marrim nje barazim jashte. Nese te gjithe lojtaret tone kane nje vetebesim te plote ne veti dhe nese jane te bindur ne kualifikimin e boterorit 2014, atehere nuk ka se kush e nderpret kete enderr aq te bukur. Te shpresojme se bashku dhe t'a perkrahim kombetaren tone deri ne maksimum qe me ne fund se bashku te e realizojme enderren qe deri me tani ka qene large cdo realiteti.
    Forca kuq e zinje
     
  3. Hank

    Hank Anëtar i vlerësuar

    Problemi eshte qe ne luajme me mire ndaj skuadrave te forta e me keq ndaj ketyre qe mund ti cilesojme te dobeta.
    Megjithate Sllovenise dhe Zvicres mund t'i marrim rezultat kur te duam. I vetmi problem qe shoh me kombetaren shqiptare eshte dobesia e te finalizuarit
     
    Sweety el likes this.
  4. Sweety el

    Sweety el AF Rockstar

    shpresat per te arritur ne grup vendin e pare jane te medha-por shansi i “arte’duhet shfrytezuar.me nje loje “alla barcelonase”- si ajo kunder bjellorusise -mund te sjelle me prane ‘endrren”e paarritur deri me sot.mundesite dhe potencialet jane.mbeten vetem “zemra ne fushe-dhe golat e arte”.dhe kete here besimi eshte i palekundur.shqiperia do te beje gjithshka dhe do te arrije majen”olimp”.fat dhe fitore ne cdo takim shqiperia jone.
     
    Hank likes this.
  5. Hank

    Hank Anëtar i vlerësuar

    Ja nje tifoze e vertete :)
    Problemi eshte qe nuk kemi sulmues te mire njehere, se per mbrojtje nuk kemi qene kurre keq. Kete kemi ditur te bejme gjithmone xhanem.
    Te luash Alla-Barcelone do nje mesfushe teper teknike (qe edhe mund ta krijojme) dhe nje sulm qe di te beje punen e tij.
     
    Sweety el likes this.
  6. Sweety el

    Sweety el AF Rockstar

    ia vlen te jesh tifoze per shtetin shqiptar.kot nuk themi jemi krenar qe jemi shqiptar apo jo?????
     

Shpërndajeni këtë faqe