"BRAND NEW" - the band

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga dirty vegas, 16 Sep 2003.

 1. dirty vegas

  dirty vegas Primus registratum

  "BRAND NEW" - the band

  [​IMG]

  Po bohet gati nja 1 vit qe nigjoj Brand New ..dhe per mendimin tim jan nga grupet e reja me te mira. Tashi sa kan qit albumin e dyte, "Deja Entendu" dhe eshte fantastik -- s'ka i kong qe e kaloj pa e nigju.

  Per t'u njoft icik me kenget e tyre, klikoni kete lidhjen ktu poshte dhe ka nja 5-6 kong. Tekstet i kan qamet t'bukura.

  Ca kenge nga Brand New!!!

  Gjithashtu, revista Rolling Stone ka bere nje artikull per Brand New ku mund ta lexoni ketu:

  When is emo worth a million dollars? When it's made by these guys!

  ....meqe po flasim per ket tem, per mendimin tim, kenget me te bukura qe kan jan:

  "The boy who blocked his own shot"
  "Seventy times seven"
  "I believe you, but my Tommy gun don't"
  "The quiet things that noone ever knows"
   
 2. champaign girl

  champaign girl Primus registratum

  Re: "BRAND NEW" - the band

  i have to add "Jaws Theme Swimming" to the list /pf/images/graemlins/laugh.gif !!!
   
 3. dirty vegas

  dirty vegas Primus registratum

  Re: "BRAND NEW" - the band

  ..harrove

  Jude Law and a semester abroad!

  "...I hope the next boy that you kiss,
  has something terrible contageous on his lips...

  ...and even if her plane crashes tonight
  she'll find a way to dissapoint me,
  by not burning in the rackage,
  ..or sinking at the bottom of the sea!..."
   

Shpërndajeni këtë faqe