ca menyra me te zone gjumi shpejt.

Diskutime tek 'Trupi dhe Shëndeti' filluar nga personazh, 8 Nov 2002.

 1. personazh

  personazh Valoris scriptorum

  ca menyra me te zone gjumi shpejt.

  ....meqense personalisht kam fillu em e bo çarçafin gershet mas kembes nga perpelitja e tepert ne krevat,do m'pelqete shume me dit ca menyra jo shume te sikletshme me ja rras gjumit.

  mu m'kan thone nji me perfytyrim delesh,e me numurimin e tyre derisa te te zere gjumi.sinqerisht mu duk e veshtire,se dreqin i du delet e larmishme se perndryshe nuk me terheqin si fenomen.po une arrita te perfytyroj te bardha,te zeza e pullalie (ça pullash te shemtuta ka perfytyru)....bardhe zi me i llaf.
   
 2. Cruel_Intentions

  Cruel_Intentions Primus registratum

  Re: ca menyra me te zone gjumi shpejt.

  hap gazin tek soba....ene fut hundet /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 3. Albanian_Hottie

  Albanian_Hottie Primus registratum

  Re: ca menyra me te zone gjumi shpejt.

  bar miu, bar miu me pikatore...degjon e?? (p-176)
   
 4. NYC_GUY

  NYC_GUY Primus registratum

  Re: ca menyra me te zone gjumi shpejt.

  40-50 pompa parra se te shtihesh .
   
 5. NYC_GUY

  NYC_GUY Primus registratum

  Re: ca menyra me te zone gjumi shpejt.

  shtrihesh
   
 6. AnaBlue

  AnaBlue Forumium maestatis

  Re: ca menyra me te zone gjumi shpejt.

  Eshte mire qe te mos kesh aktivitet sportiv para se te flesh sepse te rrit shpejtesine e qarkullimit te gjakut dhe te ben esell. Gjithashtu mos pi pije alkolike ose kafe 5-6 ore para gjumit. Pi nje caj kamomil se te ndihmon shume. Po te kesh stress per punen ose shkollen, ulu dhe shkruaj ne nje cope leter se cfare te mundon, apo cfare duhet te besh neser. Kjo te qeteson trurin. Mundohu te flesh gjithmone ne te njejten ore. Mua me ndihmon shume dhe kur bej nje banje 1-2 ore para se te fle.

  Keshillat qe mi kane dhene ti thashe, po te jesh si une... zbaton vetem gjysmat! /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 7. Guest

  Re: ca menyra me te zone gjumi shpejt.

  lexo!
  sa te hapesh faqen e pare do te zere gjumi /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 8. TEDI

  TEDI Valoris scriptorum

  Re: ca menyra me te zone gjumi shpejt.

  NAzhuko Futi ca birra per qejf tat ose raki ene e di si te ze gjumi . Se ke idene direkt top . Per ndihme coje me nai kanal televiziv qe ka muzike ne sfond dhe per 10 min je ne gjumin e 3 ondra e katert ... :cool:
   
 9. ezhderha

  ezhderha Primus registratum

  Re: ca menyra me te zone gjumi shpejt.

  qe nji formule qe e kam pase mesu qysh i vogel;

  - ka thane frati shko te shtrati, mos t'marrte gjumi t'pushon shtati.
   
 10. ^SHIU^

  ^SHIU^ Primus registratum

  Re: ca menyra me te zone gjumi shpejt.

  he mer ju mos u tallni nazhi ka hall.
  nazho degjo se dhe un e kam patur kete problem,
  1.mos ha shume ne darke
  2.shiko pak tv shtrire
  3.rregullo jastikun(boje te shkrifet)
  4.rregullohu me ambientin(mos te kesh vape ose ftohte)
  5.degjo pak muzike me ze te ulet
  6.mos u mendo(se ngele pa gjume pastaj)
  7.enderro
  po qe se kjo rruga nuk funksionon kam nje te shurter fare:pi valium
  hajt naten e mire
   
 11. gjekec

  gjekec Primus registratum

  Re: ca menyra me te zone gjumi shpejt.

  6.mos u mendo(se ngele pa gjume pastaj)

  edhe un kte bej zakonisht. Mundohem te mos mendoj asnje lloj mendimi banal apo serioz.. asgje fare.
   
 12. doktoresha

  doktoresha Primus registratum

  Re: ca menyra me te zone gjumi shpejt.

  thjesht lodhu perpara se te flesh...nje dush dhe opa...gjume te embel...
   
 13. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: ca menyra me te zone gjumi shpejt.

  Nazho, mos i ngjo kto car thon se rrejn! Vetem valiumi te bo dermon, futi i koker ne darke ne masnej fle top. Kujdes mos moresh noji grusht se nuk cohesh mo masnej, ne kush ri e posto ne ven tat ke grupi hotpisqollave masnej.

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 14. tirana

  tirana Primus registratum

  Re: ca menyra me te zone gjumi shpejt.

  Nazho, po s'na the se ka te vje pagjumesia!??
   
 15. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: ca menyra me te zone gjumi shpejt.

  Atij pagjumsia i vje nga mungesa gjumit!

  /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Une habitem i her pse do me flejt, a thu se nuk ka si e hum kohen nryshe.

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 16. assassino26

  assassino26 Primus registratum

  Re: ca menyra me te zone gjumi shpejt.

  Naten kur flija me tha shpirti pi
  ne gjume e ne varr ska lumturi
  ngrehu sa rron zbras kupa e puth cupa
  ke shekuj te flesh ne qetesi

  kshuqe plako mo e vrit trunin fare po ste ze gjumi dil e bej si thot omar khajami
   
 17. lidi

  lidi Primus registratum

  Re: ca menyra me te zone gjumi shpejt.

  MERR NONJO E TE KENDOJE NINA-NANA....
  NESE NUK PUNON AJO, PLAN B......
  TE PERKUNDIN NE NDONJE DJEP... :smash: :smash:
   
 18. SyZeza

  SyZeza Grupi i të moçmëve!

  Re: ca menyra me te zone gjumi shpejt.

  Bej dashuri ...... /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

  ene t'ze gjumi top fare......
  pa numero dele, me lara ...pa lara /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 19. tirana

  tirana Primus registratum

  Re: ca menyra me te zone gjumi shpejt.

  Ate e dinte Nazhi, po i mungon lenda e pare! Ke noi keshill alternative po qe te japi te njejtin sensacion dhe te shkaktoje te njejtin efekt???
   
 20. LEA

  LEA Primus registratum

  Re: ca menyra me te zone gjumi shpejt.

  po sex o nazhuku dhe ti sex!

  tani, do te thuash ti, "po seksin me ke ta bej une?"
  eeeeeeeeee, aty ste ndihmoj dot. ose hap ate city guide dhe gje ndonje adrese te kendshme. /pf/images/graemlins/laugh.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe