Can You Freestyle...

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga RediRock, 4 Apr 2003.

 1. li

  li Forumium praecox

  Re: Can You Freestyle...

  guess who's back
  back again
  in this place with
  his refrain

  na ishte 1here dhe do te jete pergjithmone
  tema jone e larmishme, again vazhdon
  vazhdon per ne, vazhdon dhe per ju
  nese doni rap shqiptari, e gjeni vec ketu
  dhe ja perseri, baltimor i pari
  i vij nga pas, ai eshte nismetari
  pooor, si une eshte dhe nje tjeter
  nickun e ka A1, dhe s'eshte as i vjeter
  ka qene krenar dhe vazhdon me nder
  ej A1, dil dhe ketej ndo1her
  merr dhe fantazine, e do behemi kater
  te vijne te gjithe, ne nuk mbajme me hater
  si shume kohe me pare ashtu dhe tani
  te krijojme rima, Made In SHQIPERI
  okey shoke, ky eshte mendimi im
  te vazhdoje rrepi, histori pa mbarim
   
 2. Guest

  Re: Can You Freestyle...

  Ding-dong ding-dong

  Ne vesh kumbuan zera, degjova t´me therresin
  tingujt s´ mund te shuhen, por vetem te presin
  se deti nuk shteron, ashtu rimat e mia
  ne ndodhte e kunderta, do ishte cudia
  Kush nuk eshte prekur, B-more kur ka lexuar
  AF s´eshte me i pari, shume gjera kane ndryshuar
  Por heshtur s´mund te rrime, se heshtja shpesh te vret
  hidh diku nje fjale, ne tjetren del e pret
  Miresetegjej o Li, qe nickun s´ma ke harruar
  Fantazi me thone dhe shpesh jam e terbuar
  Bota eshte e lehte, rrotullohet ne vend s´rri
  ashtu sic duam bejm, levizja eshte liri
  Qesh sepse se di, e vertete eshte kjo qe them
  por ti vetem degjo, as vete nuk ia di psen´
  U ktheva ti bashkohem dhe un´ ritmit te vjeter
  te jesh medis jush, duhen rima pa tjeter
  Me fraza te thjeshta, do mundohem te shprehem
  por me tingull dashuruar, ndryshe nuk defrehem
  Ne djall vafte pesimizimi e kush e ka krijuar
  mbush goten e deshires, por jo per te harruar
  Deshire per te percuar, nje ender te mjergullt
  deshire per te prekur, nje zemer te hekurt
  Fundi i nje mengjesi te pergjumur, eshte gdhire
  degjo ritmin qe do dhe do ndihesh me mire...

  /pf/images/graemlins/wave.gif
   
 3. Guest

  Post deleted by alinos
   
 4. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: Can You Freestyle...

  this is just pure bull, i wrote a 30 line rhyme
  and than this dumb as$ place, took away what's mine,
  what you mean invalid form, it's the one you gave me,
  i don't get this crap, fellows please forgive me,
  i put my heart on that one, and now all that is lost,
  i'm sorry that you missed it, but i will suffer the most...
   
 5. li

  li Forumium praecox

  Re: Can You Freestyle...

  nje dy , nje dy tre
  tash e diele. kush do pije kaffe
  ej fantazi
  mire se erdhe perseri
  gaz e hare, keshtu te uroj perhere
  nice girl, e tipit raper
  ok. baltimore, ask 4 more
  fillo e shkruaj, thjesht orator
  tani, eshte dhe nje i ri me duket
  me nick churchill, thua nuk zhduket
  nejse, kjo gje pak rendesi ka
  erdhi fantazia, a1, akoma se kam pa
  thua nuk do t'ia dije me
  apo apo, thjesht nuk ka ze
  se per fjale, jo nuk e ve ne dyshim
  burim rapi, histori pa mbarim
  dhe ti bee.eff. mos u rreezo kaq shume
  c'mon, back in this forum
  bej rremuje , bej pak zhurm
  te kurdiset rrepi, te shprehet me bum
  mos qendro kaq poshte, vella je shqipetar
  do s'do ti, origjina na ben krenar.

  ika, boll bera palle
  me kismet, shihemi verdalle
   
 6. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: Can You Freestyle...

  ok miku im li, te qarte ma bere ftesen,
  ndaj nga pasiviteti, 180 grade po ta bej kthesen,
  a doni qe te flasim, dhe fjalet ti rimojme,
  a sikur tju kisha prane, nje rap bashke ta kendojme,
  nejse crendesi ka, me mire larg se te panjohur,
  me mire respekte virtuale, sesa fizikisht te ftohur,
  li me thuaj pak, cdrejtim ka marre shqiperia,
  cfare behet me rinine, sa e pasur eshte varferia,
  kazino pashe ishte hapur, intelektualet skane leke per buke,
  pashe hummera ne tirane, dhe alabake neper kolltuke,
  njerez qe shesin helm, dhe drejtojne te ardhmen tone,
  kur do te marrim drejtim, me mire heret se vone,
  por heret ka kaluar, dhe vec vone na ka ngelur,
  kembet e shqiperise, kokat e vendit i kane shkelur,
  nga ramizi tek sala, nga sala tek fatosi,
  nga fatosi tek sala, luajne maloku dhe kodoshi,
  2300 punonjes, qeveria behet gati per te hequr,
  cfare do hajne keto familje, apo kane lekuren e regjur,
  deklarohen pasurite, tosi paska nevoje per leke hua,
  por si bejne ligjet per keto kerma, i bejne per ty dhe mua,
  o li cfare ben vaki, kush valle na mallkoi,
  kur u ndanin keto fate, pjesa jone ku na shkoi,
  viti 2005, tirana ka dritat me orar,
  leri rrethet e tjera, ku pisllik nuk ka kandar,
  si mund te rregullohet ekonomia, kur 70% na zoteron greku,
  kur cdo lloj paraje ka force, vetem ska pamje leku,
  si mundet te perparojme, kur borxh marrim dhe dritat,
  20 ore ne erresire, po 100 mije vine tarifat,
  a me kupton or li, a me kupton pse nuk shkruaj,
  sepse zymtesira te tilla, shpirtin ma bejne te vuaj,
  sa shume do te doja, tu ktheja dhe te ndihmoj,
  por po nuk njoha njeri, dhimbjen time kush do ta degjoje,
  nuk vleresojne se cfare di, vleresojne se ke njeh,
  nuk me vleresojne masterin, as dy bacelorat nuk mi sheh,
  por po njoha alabakun, qe vodhi gjithshka dhe tani ka fuqi,
  li po ta thote vellai, une mund te behem i pari tek ajo shqiperi,
  po qe ashtu se dua, se cfare seshte e imja nuk me perket,
  por malli per tironen, shume shpesh kete zemer ma nget,
  e lashe 17, 24 jam tani qe te flas,
  dua te vi por kam frike, se nga marazi do te plas,
  ne menyre figurative kuptohet, por zemra qenka e cuditshme,
  ju trashka dhe asaj lekure, me dhimbjet e perditshme,
  li or mik vellai, ku je, cme thote shqiperia,
  ku jane vlerat dhe moralet, se na mbyti krenaria,
  ku eshte respekti per familjen, martesen, intelektin,
  ku eshte demokracia, se nuk po ja shoh efektin,
  ku eshte liria li, ku jane shanset per sukses,
  i mblodhem te gjitha bashke, dhe i rrasem ne nje thes,
  thesit i lidhem litarin, ne fund nje gur te rende,
  e lidhem fort e fort, nyjen ja beme me dhembe,
  e zvarritem per kaq vjet, derisa arritem tek lumi,
  e hodhem pa kuptuar, por neve na morri lumi,
  mos me keqkupto, dhe kete rime lexoje mire,
  sepse per suksesin tone, une dhe ti kemi shume deshire,
  por deshira dhe realiteti, jane me larg se cne mendojme,
  ndaj ngelim te deshiruar, qe nje realitet te ri te jetojme,
  li jam une baltimora, po te shkruaj me zemer ne dore,
  lexoje kete rime, se tjeter gje skam ne dore,
  pervecse te shpreh ndjenjat, te respektoj dhe te reciprokohem,
  Li naten e mire, se merzia po me zemerohet...
   
 7. manasquan

  manasquan Forumium praecox

  Re: Can You Freestyle...

  kristofer in the house,hello Baltimore Li everyone,hey Uji gjithashtu

  rimat nuk vdesin te nje mendje qe per momentin nuk punon kthjellet
  vertiten vjen momenti godasin qeverin,2005 pa drita,nga mendimi te ze te vjellet
  freestyle eshte fushe ku perball emocionet ekspiriencen problemet ne forme gare
  nano berish,kishe xhami,ne betej me mua ketu,do ju piqja qe te katerve si byftek zgare
  nejse lexova,doja vetem te pershendetja Li Baltimore dhe cban freestyle si kolektiv
  imtimiteti vetem per veten,smund ta servir si me pare,prej tipit impulsiv
  eshte me kohe me dite dhe te vazhdosh me humor vetem gallat e gallat
  si mund te hapen ne af 1000 tema ne dite, e per dritat e shqipris asnje te mos bej shamat
  si?si?si?telefoni bie,keni drita?si ja kaloni?festuat festat?a blet bredh?
  jane bere njerzit ti futin duart telave te vdesin,por ska korent qe ti dredh
  berish,qeveri,opozit,kurva ngelet dyerve te belgjikes,nuk ju duan,pastaj doni shkas
  njerzit aq fukarenj,nga blloku deri te tajvani i k***T "era europ"tani do e beni vegas?
  nuk ju duan se jeni kurva,nuk doni njeri tjetrin,JO kazino JO,dritat nyje
  jepju 24/7 drita,nuk me ruhet se si,se ku,se sa,thatesir,shi,bresher,ti je ne krye
  vend k*** ,nuk eshte vetem qeveria,tegjith kemi pergjegjesi te madhe tq ndajm me pesha
  te bejm me te miren,por kanibalet analfabetet per 5 mije lek shkojn e plagosin 3 murgesha
  vend qe jeta eshte e varur tek nje fije peri,vend qe ta marin jeten cdo njeri te vret
  i shpeton vdekjes ai qe duhet te vritej,nje qe eshte ne "autobus" e ze plumbi rikoshet
  vend qe mbeshtet suksesin e ritjes ekonomike,ne ata qe i detyron jeta te marin rrezik
  te q** me mafiet e tjera,te punoj grate motrat se e ardhmja ne ate vend as 1 cik
  femijet riten me frymen qe impresionohen nga te qenit te forte,te qenit gango
  mbase jemi rac qe nuk ndryshojm dot kurre,13 vjec i fut thiken tjetrit qe ka ne bango
  jemi ne qe mbashtetim kriminelin,dhe kur ne kurriz ka 1 thes me vrasje,avokati ne pyetje provokus
  avokat!te q***familje fis,gjykates mos abuzo,ROBT,ja ujku ti gjurmet,krimineli per ju akoma dyshus?
  jemi ne qe kerkesat normale ne ate vend f*ckin akoma mesjete,te nxehin te urresh
  pse nacionaliste vetem me grekun?sepse koruptoset ne shqipri nuk te bejn me asgje te mburesh
  ngrihet gjith media, gjith nacionalistet e k***t vetem kur ka problen ne kakavij dhe kapshtic
  o popull kerko te drejtat ne fillim aty,mos i lesho pe ne qeveri berish kriminel e polic

  kthehem prap kur te kem kohe
   
 8. johnnyflex

  johnnyflex Primus registratum

  Re: Can You Freestyle...

  what up what up,

  i'll go straight to it cuz "aint nothin to it but to do it"
  so i'll make this drop fluid so you can see thru it
  fourteen years with no return and have only learned
  you cant walk the streets without a bullet being burned
  is that how it is? aight... soon enough it'll be my turn
  to give back to the 'culture' that made me who i am
  so i stand as a man always proud to say i'm an Albani-AN
  true to the nature of a clan i adapt where i can
  get money, power, knowledge to execute this simple plan:

  use the adopted land to rise through the ranks
  hustle any way to make bank and run the money tank
  money yields power i've come to understand
  power yields influence with people at your command
  and when the time is right i'll lend my hand to the land
  as a man, a builder, a developer, a doctor, a politician, a partner, an investor, an educator, an industrialist, an advisor, and maybe even as a citizen instead of a tourist
  so now you know where i took this.

  Take the Albanian youth outside of Albania who haven't been infected with this bitterness and cynicism, who have prospered and made names for themselves and imagine if they returned their money, power, knowledge and influence back to Albania. That's my plan at least.


  hape mendjen dhe thith mundesit.
   
 9. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: Can You Freestyle...

  first off, .............hats off,
  to kristofer and johnny, thanks for popping it off,
  now let me speak my mind, let you know how i feel,
  let you know what i see, i guess this is the deal,
  albania has no future, if the past keeps ruling it,
  they will poison our minds, that's the end of it,
  a wolf can't be a sheep, it can only borrow the skin,
  all i see is politics, skin changes so they can win,
  that country needs its youth, but its youth is gone away,
  nothing but controversy, different hour but the same day,
  i agree with kristofer, and i agree with johnny,
  but the reality disagrees, i put my money on it,
  i'm proud of my country, but my country doesn't like me,
  it doesn't me offer a future, and that's easy to see,
  all i see is the old people, playing musical chair,
  while we run far away, running away to where...,
  money gives you power, yeah that saying is right,
  but they have the money and the power, so what's fair in this fight,
  the only way you will make it, you must be part of their clan,
  you must be well corrupted, a devil in the shape of a man,
  you must not hate drugs, just know how to benefit,
  make money of others suffer, that's the formula, that's it,
  i don't want that money, and i don't want that power,
  if it was for that, i go back to selling powder,
  go back to killing for nothing, go back to being a thug,
  go back to my future death, in my coffin getting hugged,
  i guess i'm an idealist, but it's a lot of function in me,
  cause i won't just complain, sooner or later i will be,
  the one too make a change, if not for all at least for some,
  hopefully they'll do the same, try to fix issues one by one,
  it's all about clarity, about planning and execution,
  about sticking to your path, staying away from confusion,
  we've been confused for a while, and these b!tches are loving it,
  but time has come for us, to scream out loud "THAT'S IT"...
   
 10. manasquan

  manasquan Forumium praecox

  Re: Can You Freestyle...

  koha ka ardhur me kohe balrimore,15 vjet po na pret u lodh,vecse duke pritur ngeli
  shqiptari nuk eshte revolucionari por dembeli,eshte ai qe pret ti bien te mirat nga qielli
  une ti johnny,pikturo per 1 moment te jetosh aty,thell,thel ne shpirt jam skeptik
  ata qe DUHET te kerkojn te drejtat berishes te paret,ata luten t'fitojn lloton t'vijn n'amerik
  ata qe DUHET t'hapin gojen mos e mbyllin para ministris,ata qe pa patur 24/7 mos bejne kompromis
  ata rrezik gezohen kur ju ikin,mbidhen rreth qiriut si fis,ja fillojn kembekryq recitimit e historis
  une ti johnny ngrem zerin,ta imagjinosh e papranushme,ta jetosh moment prekes
  por mundohu tju mbushesh mendjen t"nenshtruarve",qe nuk prishin as dhe 1 dite gjumin e drekes
  n'fushat elektorale si kerpudhat 1000 parti,qeveria po i kthen pronat zogut t'k****t Be
  plus qe i vodhi,i q** n'b***,ju tregoj targen,kandiduset e presin krahe hapur sikr u kthye 1 Skenderbe
  hipokrizia na ate vend ska te mbaruar,Skenderbeu luftoi per identitet luftoi per kristianizem
  "turqit"dalin nga xhamia,ecin 10 meter pershendetin bustin,ai bust qe luftoi ate xhami per patriotizem
  aty bejn mizen buall,shkojn e zihen e zihen dhe k***t qe i ndjekin nga brapa,te ndryshojn 2 data
  28 apo 29,29 apo 28,regullo drita uje vende pune ekonomi krim dogan,e veje 100 nentor se sna ruhen ato trapa
  aty na riti ai vend dhe vazhdon te rite,mentalitetin "pse me shikon",fuck it me pe te pashe haroje fale
  por kanuni i k***t nuk i meson per mire,por ti marin jeten njeri tjetrit per kshu motivesh banale
  rrenje shume thelle mbeturinat ska burr ti shkul,me sharje jane mesuar,si fut dot ne seder,nuk fyen si ul
  parlament qeveri klase politike 2005 pa drita per ju ne regull,ju q***sha ate STATUS per 15 vjet ju ngeli PEZULL
   
 11. Loveparad

  Loveparad Primus registratum

  Re: Can You Freestyle...

  Ne zemren tende ai jeton, dhe çdo dite ti e mendon,
  por jeta i dashur vazhdon, ske perse vajton,
  sado te gerthasesh, te ulerasesh,
  sado armiqt ti godasesh,
  tani eshte teper vone, asgje nuk ndryshon,
  momenti i gabuar ne vendin e gabuar
  dhe me ate shum gjera perfunduan.
  hej sot gjerat kan ndryshuar,
  dhe s'eshte kjo bota qe ke enderruar,
  dhuna zevendesoi dashurin,
  vdekja mori miqesin,
  armiqte ndan vllazerin.
  kudo dhune dhe tradheti,
  ske besim ne asnjeri,
  korrupsjoni ka marre dhenë
  populli ka humbur fenë.
  s'beson kush me ne ket zotë
  se shum padrejtesira ka ne ket botë.
  por ti i dashur mos derdh lot,
  se lotet e gjith botes nuk e sjellin dot.
  dhe jeta vazhdon,kujtimi mbijeton
  dhe zemra serisht vajton.
  por ty ste shkon trishtimi, as hidherimi
  sepse mbijetove dhe të rregji luftimi,
  çfare ste vrau te beri me te fort,
  por zemren askush sta njeh ne kete bot.  me shum miqesi per ty kristofer.
   
 12. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: Can You Freestyle...

  lexoj jashte mase dhimbje, dhe pasterti tek loveparada,
  kohe per seriozitet, per ndjenja te ndershme dhe jo estrada,
  te kujtosh njerezit e humbur, kurrgje tjeter ata nuk duan,
  po ti mbajme gjalle ne memorje, me kenaqesi thone "me kujtuan",
  gjate dites kur zihemi, kur merzitemi, ulerasim,
  sikur te mendonim, per ata qe iken dhe me smund te flasin,
  smund te na ndihmojne me, me mendimet apo vendimet,
  na lane te vetem, ty me tenden, mua me timen,
  humbja te vret, te brengos, te nxin shume gjera,
  ska mjaft bytes albforumi, per mua ti shkruaj te tera,
  por nje mesim shume te shpejte nga humbja morra,
  vlereso cdo dite, qe hap syte, te leviz kemba e dora,
  e jetojme jeten, sikur e nesermja eshte e garantuar,
  por nuk kuptojme, se e ardhmja eshte thjesht supozim i gabuar,
  kjo jete ska garanci, sot te vjen, neser iken,
  keto "gangsterat" fallco, i shpetojne plumbit por s'shohin thiken,
  ndaj cmund te them tjeter, pervec jeto cdo dite sikur te jete e fundit,
  meso nga e kaluara, ndryshe e ardhmja eshte e humbur...
   
 13. Loveparad

  Loveparad Primus registratum

  Re: Can You Freestyle...

  Jeta na ka futur ne dallgen e vet
  dhe ndonjhere ne te humbet,
  por ajo i ka keto ulje-ngritje
  dhe shpeshe here edhe zvarritje,
  kam humbur ne mes te turmes
  tretem ne kete bote si dashuria mes dhunes,
  harrova kush jam dhe nga vij
  ndonjehere me duket sikurse qiriri po shkrij,
  perse valle gjerat ndryshuan,
  edhe kaq shume nuk e kisha menduar,
  sot jemi neser sjemi
  dhe shpeshe here gjerat nuk i themi,
  harroj te te them TE DUA
  rendesin qe ti ke per mua,
  harroj te buzeqesh me embelsi
  gjithandej shoh veç tradheti,
  me jan bere njerzit si hije
  edhe miqte me duken si shkije,
  ti mendon se jeta eshte e bukur???
  por realiteti ste ka keputur,
  e sheh boten akoma roze
  kujton se realiteti eshte nje proze????
  mendon te jetosh pergjithmon
  por vdekja te gjen heret a von.
  ok, vazhdo jeto edhe mbijeto
  por mos harro nje dite gjithshka perfundo.
   
 14. Guest

  Re: Can You Freestyle...

  ...korigjoi se kaluares, gabimet qe jane bere
  ndryshe shkon ne djall, nje e ardhme e tere,
  harreses rriji larg, semundjes se mallkuar,
  ah popull i mjere, nen "dhimje" torturuar,
  s´jane dritat dhe uji, shkaku ku calon
  "fantazme" e ndyre, at´ vend po e rrenon´
  e sheh kushdo nga ne, e s´ka me force te flase,
  ndiejme krahet te na keputen, zemren te ulerase,
  cdo dite qe kalon, cdo ore kapercyer,
  do ish´ mbase shkendije, per at´ vend te vyer,
  ne i kthehemi rimes, e c´mund te bejme tjeter
  pesimizmin tone, hedhim ne cope leter,
  vit qe fluturon, nga nje i ri i ndjekur,
  vit qe pak ndryshoi, aneve i perpjekur,
  shqiptar i pergjumur, ne krevat gozhduar,
  mos prit me nga bota, do by**e per te ndryshuar,
  garanci s´ka jeta , sic erdhi fluturon, (B.More´s)
  por pa lene gjurme, s´besoj qe po na shkon,
  ky eshte dhe qellimi, te thuash kam jetuar
  te thone dhe per ty, vertete ke ekzistuar...
   
 15. VA_Finest_Mamis

  VA_Finest_Mamis Primus registratum

  Re: Can You Freestyle...

  Wasup y'all...

  We heard about this site and decided to check it out
  People told us "Ladies, you will like it no doubt."
  We came straight home and logged on this sh*t,
  first thing came to mind
  "yo where is B-More's Finest this cat we have to find"
  so we finally got in and went back in time and
  read all of your words, stories, and rhymes.
  Yo you got flow, that's right no lie
  but we tryna get to know you Redi really and try
  and begin a friendship that's true to the eye
  no complications, no bullsh*t with us
  cuz straight up we ain't about that
  with us you can trust that regardless the struggle
  the what, where, when, and who
  we can be friends that will help see you through
  we will not be far just waitin for your reply
  and just want you to know you are the apple of our eye...  ...holla back homie this is the end of our track!

  /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 16. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: Can You Freestyle...

  okakakakay....

  VA_Finest_Mamis, named like a girl, rhymes like a man,
  it seems to be picture perfect, that you know who i am,
  i appreciate the compliment, even more the rhyme you wrote,
  caught me by surprise, i read it and thought "WHAT???",
  so how are you, how you doing, what has life brought on your door,
  how are your holidays going, is your soul in peace or war,
  it's good for me to know, that im your eye's apple,
  to know that i got friends, who in their opinions are stable,
  why don't you tell me some more, like who, when, and where,
  tell me some more about yourself, have i met you over there,
  your words are too kind, and your friendship is direct,
  so let me know what's up, i would love to connect,
  anyways albforumi, i'm getting out of here,
  much love to VA Mamis, heren tjeter dhe me mire...
   
 17. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: Can You Freestyle...

  grab your gunz when you see B-more,
  show your titz when you see B-more,
  cause i'm here for good my people,
  with more ammunition than before,
  i see it has become my duty, to keep this theme going,
  i see it's my second nature, to keep my rhymes flowing,
  same as i do the juices, of the ones i like,
  same as i do the blood, of the ones that wanna fight,
  albforumi where you at, wake the f*ck up,
  get off your a$s post a rhyme, let me know what's up,
  i hate feeling alone, when i know you are around,
  it's worse than a gun jamming, but it still has another round,
  why am i talking this violent bull, what happened to being deep,
  well i'm just venting people, so my sanity i can keep,
  i've been real bored lately, b-more is slowing me down,
  same sh!t different day, same people different town,
  same poverty different roaches, same issues different approach,
  same sex different girls, same time different watch,
  funny how easy, to play with words it is,
  but if you force the issue, it's more like hit and miss,
  i love flowing although it's been a while,
  7 days in every week but i do miss the 8 mile,
  i've started to feel different, wear different gear,
  but don't worry alborumi, the streets disciple wont dissapear,
  i love this place, it's my public hideout,
  where nobody knows me, but they know what i am about,
  they know my likes and dislikes, my issues and solutions,
  they know my Neo and my Zion, they know my Matrix Revolutions,
  i ain't tom cruise, but i witnessed the war of the worlds,
  neither i am Nasir, but i won the war of the words,
  but i wasn't battling Jay so i guess mine doesn't count,
  and i guess some others left, another place they found,
  that was never my intent, i was just having pure clean fun,
  plus it was unfair, they pulling out knives and i had a gun,
  anyways enough, the past is gone and over,
  the rest of yo all rappers, WHEN WILL THE SILENCE BE OVER???
   
 18. a1

  a1 Primus registratum

  Re: Can You Freestyle...

  YOOOOOOOOO YO

  26 vite deshmimtar ne te njejten filozofi , e ne zemer vec kuq e zi
  Edhe pse vitet e veshtira qe kam kaluar nuk i kam harruar
  Te ardhmen tani kam fillur me te ndertur
  edhe pse shpesh here vdekjen kerkova qe te me merrte e te me perqafonte
  tani nuk mundem te fle me , as marijuana nuk me qeteson , dashuria eshte ajo qe buzeqeshje me dhuron e me lumturon
  te kaluaren dua tani qe te luftoj se jam i gjalle e jo i sakatosur
  ne p*th te nenes ata qe me donin te varrosur
  nuk jam legjend por i gjalle dhe egzistoj
  koken larte pres erresiren qe te me mbuloj , e me hijen time rruget te pushtoj
  nuk shai kur pi raki mor budall as hip hop'in ne gjak e kam
  te kaluaren kurr nuk e harrova edhe ty bi*ch shpesh here te kujtova
  Nuk me degjon !?
  ularas , berrtas e koken ne mur po perplas
  gishtin e mezit perendis tja tregoj e ty te ofendoj
  Gjithashtu edhe ju te tjereve me radhe
  Muthafu*kers 2DIE , G.BANI dhe ty o mam q*r qe prezantohesh si MC
  kesaj radhe jam i shpejt si shqiponje me te ardhmen tende mbi kembe
  E di e di nuk linda per argetimi e per tu droguar
  Po motren ta argetova e familjen ta degjenerova
  Isha babai juaj deri sa albumin e dyte perfunduat
  Shume shpejt me harruat , megjithse nuk ka problem si historia kesaj radhe me nderon mua
  Para meje ishit gjithmon te gjynjezuar e tani ma luani miljonera
  E repista te djallezuar
  Ti per mu je nje mi pa stragjedi E UNE PER TY HIJA QE DO TE NDJEK DERI NE VARRE
  ne endrren tende perseri do te vije me nje stilt te egersuar
  nuk kam vdek edhe pse shpesh here ma urove
  jam energjetik e teper i gjalle
  hidhrimin tim mbi ty do ta le qe te kuptosh se cfare do te thot pabesi
  e si ndihesh kur ke armik a1
  ngadal ngadal rima krijoj e shume degjoj , nuk qelloj ,kritikoj
  me urre qe te me forcosh , me qello qe te me zgjosh po mos harro qe sistemin tende e kontrolloj
  nuk ndalohem kur me sulmon , e as frikesohem kur me qellon edhe pse ti je luani e une njeri i vogel me nje te kaluar te deshtuar
  u lodha duke te degjuar , se shume e ke tepruar
  nuk po ta luaj bad boy , as ndonjerin gjykoj
  edhe pse ka nga ata p*tha nenesh qe me shume duan te keqen time se sa te miren e vetes
  koha kalon por historia nuk ndyshon , tragjedia shqiptare vazhdon
  nga koha qe Jezus Krishti ne kryq gozhduan e deri ne momentet qe jam duke shkruar
  vellezer e motra nuk po merren vesh nuk po kuptohen
  a e ke pyetur ndonjehere vetes se perse albforumi dhe zeri yt nuk perqafohen
  Disa thon qe kur flet Muhameti drithet toka
  e te tjeret qe Jezus kujdeset per ne ne cdo moment
  bullsh*t…………..
  boll se po me dhembe koka
  zoti kurr nuk foli shqip e as do te shqipertarizohet
  dhe e kaluara nuk harrohet

  Pershendetje shoqeria [​IMG]
   
 19. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: Can You Freestyle...

  a1 wassup homeboy, it's good to see you back,
  what's up with all the beef, who's trying to get whacked...
  the last rhyme that you posted, all this issues weren't there,
  so talk to me hommie, what's up, how, when and where???
   
 20. a1

  a1 Primus registratum

  Re: Can You Freestyle...

  B-More's Finest edhe pse nuk postoja temen e lexoja
  edhe pse nuk duartrokisja nga 3-4 here ne dite e kontrolloja
  me ty si dirigjent e LI si instrument tema perparonte
  a1 ishte i zen , megjithate vezhgonte
  kan prish dhe disa postime ! po c'ja q* nenen se do ti bej me vone nje telefonat policis /pf/images/graemlins/lol.gif
  Edhe kasaj radhe real , rikthehem me pak banal e me nje stil me te rralle
  Oooh yeah
  Koha qe me pelqente vetem nata tani ka perfunduar , a1 rikthehet ne jete e jo me si i deshtuar
  E deshira per te par sy te lotuar ishte nje motiv i cili shume shpejt eshte shuar
  Edhe rrezet e djellit po ndricojne edhe mbi mua
  Tani me i forte se kurr gabimet e te kaluares po kerkoj , e vdekjen e disave kam per ti uruar
  E te falenderoj te gjithe ata qe erdhen ne diten e funeralit tim
  Dhe ata qe me ngulen thiken ne shpin do ta marrin me vone nje shperblim
  Ooooh yeah shoqeria ishte ajo qe me krijoj e ne historin time ndihmoj
  Dhe me pabesit e saj nga gjumi me zgjoj
  I shenderruar ne BG fola me vetveten e kerkova te verteten
  Qe perse zoti me ka mallkuar
  Dhe pse te gjithe pabesit e botes se degjeneruar ran mbi mua
  Akoma nuk i kam plotesuar ditet qe te hyje ne ate arkivol zi
  Edhe pse engjulli i vdekjes shume here kerkoj takim me mua duke me kercenuar
  beri falje , leshime por kurr nuk me la pa me lendime e vajtime
  Edhe pse me gjysem zemra se pjesen tjeter ma hengri kurbeti
  vazhdoj me koken lart per ti mesuar gjuhen poezis
  Mbase jam dhe vet m*t e negativ por kurr nuk me friksoj e veshtira
  Ketu eshte Athin bi*ches e jo Tiran apo Prishtin
  Ketu kalojne testimet e cdo kanibali , ketu flet zemra e cdo Shqiptari
  E jo si e nje duet ku kendojne Unikkatil me Adelina Ismajlin
  Ketu vdiqen endrrat e cdo Shqiptari , ketu ku lindi demokracia u shkelen te drejtat e cdo endrrimtari
  P*that kan harruar qe duke na sulmuar shume na kan forcuar
  E duke na qelluar na kan egerzuar
  Jemi gangster’s real , njerez qe per Shqiptarin na eshte q*r nena ,
  e vetem per ngjyren kuq e zi eshte duke na punur zemra
  me ane positive vetem ngjyren e gjakut , e me negativitet qe nuk e ka as Viktori apo vet Marshalli
  masiv te gjithe te bashkuar ne rruget e zeza duke vershuar , pa ndihmen Nano e Berisha
  apo nga te kaluarit qe quheshin komunista e femije kurvash
  hey bi*ches ketu nuk jemi katolik , ordhodoks apo musliman
  ketu jemi SHQIPTAR qe vet zoti na ka masakruar per vite me radhe
   

Shpërndajeni këtë faqe