C'are TRAPASH zyrtaret e patizanit

Diskutime tek 'Sporti Shqiptar - Futboll, Atletike etj' filluar nga ERTUSHKA, 20 Nov 2002.

 1. ERTUSHKA

  ERTUSHKA Primus registratum

  C'are TRAPASH zyrtaret e patizanit

  Mora vesh nga media se dy lojtare te partizanit jane parjashtuar nga ky klub ,per motive qe skane lidhje fare me regulloren e ketij klubi qe une e kam respektur,por kane te bejne me jeten PRIVATE te ketyre lojtareve.

  Me sa shikova duket qarte ,pa aftesi ,injoranca dhe jo te qenit demokrat e ketyre DREJTUSEVE,qe skane per te ndryshuar kurre. :smash:

  Per sa kohe qe nje lojtar a punetor a kushdo qofte nuk ka thyer regullat e profesionit qe ben ,eshte absurde perjashtimi i tij per arsye qe kane te bejne jo me profesionin.

  dua te di cmendoni o njerez qe i htoni vetes demokrate
   
 2. Prodigychild01

  Prodigychild01 Primus registratum

  Re: C'are TRAPASH zyrtaret e patizanit

  Edhe une jam ne Amerike dhe jam shume i shqetesuar per kete vendim te stafit drejtues te Partizanit, si nje tifoz i ultras i ketij ekipi.

  Nuk po gjej nje artikull per te qene ne Internet qe te shpjegoje se cfare ka ndodhur ekzaktesisht. Nga deshmite e lojtareve te tjere qe kane qene prezent ne kete incident duket qe lojtaret e huaj te Partizanit kane qene pre e rracizmit te policise sone. Ata jane share me fjale te tipit "Homoseksuale" e "negro". Jane ofenduar jo vetem nga policet por edhe nga kalimtaret qe kane qene prane. Qofte i vertete ky version i incidentit, me ben me te vertete te neveritem nga mendjevogelsia dhe rracizmi i shqiptareve.

  Kjo nuk eshte hera e pare qe shqiptaret shfaqin rracizmin e tyre. Edhe me pare jemi denuar nga UEFA per shfaqje rracizmi te tifozerise.

  Me sa kuptoj une, rracizmi eshte nje dukuri qe shfaqet tek njerezit injorante, ose funderrinat e botes. Keta njerez nuk e kuptojne qe jane vete ata "negrot" me te neveritur te botes. Edhe ne merzitemi kur Shqiptare behen pre e stereotipimeve neper bote.

  Turp, turp per Partizanin, Tiranen si qytete, injorancen e policise, edhe te gjithe funderrinave qe me bejne per te vjell.

  Sometimes.... just sometimes... I think "Fuck you all, I am never coming back!!!!!"
   
 3. Poseidoni i Madh

  Poseidoni i Madh Primus registratum

  Re: C'are TRAPASH zyrtaret e patizanit

  Hhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmmmmm.....qetesohu mer daj, qetesohu. Mos merr kshu si pushka e jevgut. Nuk e di se nga e ke lexu, por e paske marr informacionin gabim. Ata jane sjelle tamam si rrugace te vertete dhe kane dale komplet jashte kontrollit pasi jane perzene nga Pub "San Paolo" per ngacmime te tepruara te kamariereve. Dhe ne rruge kane dashur ti rrembejne te dashuren njerit. Vallaj ata paskan shpetu mir vetem me nje perjashtim , por edhe nje dajak do te ishte me vlera. Fuckin brasilians.
   
 4. ERTUSHKA

  ERTUSHKA Primus registratum

  Re: C'are TRAPASH zyrtaret e patizanit

  Ilir Shulku eshte pire me mijera here

  po jo ... ai sduhet te perjashtohet se eshte tirans

  FUCK all of them
   
 5. ALTIN

  ALTIN Primus registratum

  Re: C'are TRAPASH zyrtaret e patizanit

  ATA BEN MIRE QE I LARGUAN:
  SE ESHTE NJESOJ PO TA BEJE NDONJE MAMIN DO TA THERASESH BABA PASTAJ :thumbsup:
   
 6. aurel

  aurel Primus registratum

  Re: C'are TRAPASH zyrtaret e patizanit

  zyrtaret e partizanit kane ruajtu seriozitetin e tyre,ndonese nuk jame tifoz i partizanit mendoj se eshte i vetmi ekip serioz ne shqiperi,ata nuk mund te lejojne futbollistet qe te bejne c'ti doj qejfi nje futbollist profesionist nuk mund te jete c'do nate neper disko,mos te harrojme se bajerni denoi portierin me te mir te botes per kete arsye.
   
 7. mili

  mili Primus registratum

  Re: C'are TRAPASH zyrtaret e patizanit

  Dinamo eshte klub bosash.Car partizan thu ti re.
   
 8. aurel

  aurel Primus registratum

  Re: C'are TRAPASH zyrtaret e patizanit

  drejtuesit e dinamos mund te kene me shum para se drejtuesit e pertizanit por kjo nuk do te thote se jane me te zotet,mos te harrojme se partizani eshte i vetmi ekip shqipetar qe ka akademi futbbolli nje gje qe futbolli shqiptar e ka shume nevoj.
   
 9. AlbiD

  AlbiD Primus registratum

  Re: C'are TRAPASH zyrtaret e patizanit

  Doja ti thoja nje gje ati qe e ka hapur kte teme. Pse nuk shkon ti ateher te behesh zyrtar i partizanit meqe kto jan trapa?
   
 10. ERTUSHKA

  ERTUSHKA Primus registratum

  Re: C'are TRAPASH zyrtaret e patizanit

  Ku i dihet nje dite dhe mund
  Se jane ata njerez te pa afte ne krye ,prandaj dhe rezultatet jane te dobte ,panvareshist se paraja nuk ka munguar ne 3 apo 4 ekipe.
  Nuk jane ne gjenje ta manaxhojne ate para,por meren me probleme qe sju takon.
  Une kam lojtur vete per ate klub,dhe se asnjeri seshte perjashtuar, mbase ka bere gabimeme dhe me te renda.
  Si do te vije ty o Albid,qe ne vendin qe ndodhesh,te jesh i pire ,te te kapin ,te te heqin patenten,dhe te te marrin per BYTHE,dhe te te nisin ne Shqiperi? [eshte nje shembull]
  Eshte nje gabim qe ti duhet te paguash vetem ate gabim ,dhe ska lidhje me punen ku punon ti.
  Tjeter here mendo me shume QYP
   
 11. AlbiD

  AlbiD Primus registratum

  Re: C'are TRAPASH zyrtaret e patizanit

  E para punes me kto mend qe paske ti jo te Partizani do shkosh, por as me ndonje ekip te moshave. E dyta ti nuk ke as nje te drejt te flasesh per te tjeret nese ato jan te afte apo te pa afte, se fundja Xhani e ka ekipin e vet dhe nuk e can koken se ca thua ti apo une. E treta kampionati nuk ka mbaruar, dhe partizani ka vetem nje humbje, kshu qe nuk shof ndonje rezultat te dobet. E katerta, une te Partizani kam shkuar qe ne klas te trete, dhe kam pare shume lojtare te perjashtuar nga ekipi, gje qe eshte normale, sepse ne qoftese ti nuk zbaton rregulloren e klubit ateher ti duhet te ikesh nga ai klub dhe jo te rrish naten vone duke pire neper pube etc. Ndersa problemi i Abilios dhe Roshes eshte komplet tjeter nga mua, sepse ato jan futbollista dhe me sa di une nuk ka klub ne bot qe ti leri futbollistat te pine ne oret e vona te darkes dhe te bejne sherre, sepse ato nuk quhen futbollista me. Dhe sa per qypin qe me tregon mua shif njeher veten tate se qeke rrot fare nga mend.
   
 12. AlbiD

  AlbiD Primus registratum

  Re: C'are TRAPASH zyrtaret e patizanit

  Dhe nje gje tjeter se jam kurioz meqe po na thoke qe paske luajtur me ate klub, kush je?
   
 13. aurel

  aurel Primus registratum

  Re: C'are TRAPASH zyrtaret e patizanit

  nuk mjaftojne vetem parate per nje ekip se ekipi ndertohet dhe nuk blihet,dhe une mendoj se partizani ka hedhur themelet per rindertim dhe themeli eshte akademia.saper perjashtimet qe beri lojtaret e padisiplinuar duhen perjashtuar disiplina eshte mbi te gjitha.
   

Shpërndajeni këtë faqe