cfar eshte dashuria???

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Andon Kazaqi, 12 Apr 2012.

 1. Andon Kazaqi

  Andon Kazaqi Forumium praecox

  kam degjuar te flitet shum per dashurin,por nga te gjitha keto nje gje nuk kam kuptuar...cfar eshte dashuria??? si e shpjegoni termen "dashuri"me fjalet tuaja...........
   
 2. abs

  abs nuk e di...

  thojn, eshte nje 'element' qe i ban organizmit update jete!
  me t'nigjujme e kam :D
   
  Andon Kazaqi likes this.
 3. Hank

  Hank Valoris scriptorum

  Kur shikon fytyren e dikujt dhe nuk mund te rrish pa i buzeqshur, atehere je koke e kembe ne dashuri.
  Kjo eshte pak a shuem dhe dashuria, nje ndjesi lumturije qe nuk i gjen dot shpjegim, por qe te kaplon sa here je ne pranine e nje x personi te caktuar.
   
  Andon Kazaqi likes this.
 4. P.N.SH

  P.N.SH Forumium maestatis

  Dashuria eshte nje motiv i shpreses, ne te kundert do te ishte nje jete boshe. Dashuria ka forcen te na bashkoje pa i mohuar tjetrit dinjitetin e tij, unin e tij. Vetem dashuria nuk ushtron nje ndjenje xhelozie, as tek njerezit, as te kombet. Vetem dashuria eshte e afte te mos e ndaje njerezimin as nga ideologjia, as nga raca. Vetem dashuria mund te na jape energjite e pashtershme, te nevojshme per te zhdukur urine dhe deshperimin.
   
  Mreti55, mirdita and The decatur like this.
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Nuk ka shpjegim.
   
 6. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Pa dashuri nuk jetohet,pa dashuri je i semur dhe ndihesh vetem,Dashuria esht ajo qe shton jeten,ajo qe te ben te vazhdosh jeten me tutje,Duhet ti faleminderohemi shum Zotit qe krijoji nje ndjenj si kjo e Dashuris.
  Ai qe dashuron kurr nuk lendon dhe ai/ajo qe dashuron me gjith zemer ben gjdo gje per Dashurin
   
 7. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Edhe lendimet ne dashuri jane pjese e dashurise dhe ne duhet ta duam dashurine me te mirat dhe me te keqiat e saj. Zoti e krijoi dashurine qe askush te mos pesoj dem te pariparueshem.
   
 8. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Po di qe kur dy te rinj duhen shum,kan shum pengesa
   
  Drogba and joetisti_ like this.
 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Shume e vertete. Nga dashuria mund te biesh ne gremine, por prape vete dashuria te jep doren qe te ngrihesh perseri.
   
  mirdita likes this.
 10. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Esht e vertet kjo,sepse kur te duash shum lufton deri ne fund te fundit
   
  Drogba likes this.
 11. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Dashuri eshte nje ndjenje,qe nese nuk je i kujdesshem mund te te bej keq por nese arrin ta kontrollosh dhe t'i japesh vendin qe meriton te ben te lumtur .
   
 12. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Po mirdita njeriu duhet te luftoje deri ne fund se pa u derdhur gjak nuk fitohet liria.
   
 13. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Ashtu esht,sepse kur ai/ajo e don dike me gjith zemer dhe jeten e jep vetem te mos ta humbas ate,prandaj duani me gjith zemer sepse ia vlen.Un jam nje person qe luftoj shum dhe ai arrij ate qe e dua,tani jam mesuar te jem e fort dhe krenare, te perballem me gjdo problem,ne nje jet e kemi dhe nese kjo jet te shkon dem at'her ti nuk je askushi..
   
  Drogba likes this.
 14. Drogba

  Drogba Forumium maestatis

  je e sakte dhe e vendosur ne cdo gje.
  ti e arrin cdo gje qe do per vete por edhe lufton shume per te marr ate qe do.
  Ti mund te behesh nje diplomate shume e mire ne te ardhmen mirdita.
   
  mirdita and joetisti_ like this.
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Nje vajze pese vjecare pyeti bashkemoshatarin se cfare eshte dashuria dhe ai iu pergjigj: E ke parasysh kur ti me vjedh merendinat dhe une i vendos prape tek i njejti vend?? Ja kjo eshte dashuria.
   
  abs, mirdita and Drogba like this.
 16. Drogba

  Drogba Forumium maestatis

  hahahahahaha.je i madh.
   
  joetisti_ likes this.
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  dashuria leviz diellin dhe yjet e tjera
   
  Sonia007 and mirdita like this.
 18. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  po universin dhe galaktiken?
   
  joetisti_ and mirdita like this.
 19. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Un mendoj se leviz dhe keto apo nuk esht ashtu Joetisti_.
   
  Sonia007 likes this.
 20. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Tek nje muzik thot se dashuria i kalon kufijet, e rrotullon boten te gjithen,sepse esht gjeja me e fort,keshtu e kam degjuar dhe keshtu po e them.
   

Shpërndajeni këtë faqe