cfar eshte dashuria???

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Andon Kazaqi, 12 Apr 2012.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Po te pish nje gote dhalle, s'e leviz dot nje mur, kurse po te pish nje gote raki, muri leviz vete :p (kete e thashe me shaka)
  Po te pish nje gote dashuri s'ke nevoje te levizesh asgje sepse pastaj te gjitha gjerat jane ne vendin e duhur ne menyre perfekte. Dashuria leviz dicka qe asnje force tjeter nuk mundet ta beje. ZEMREN.
   
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Di qe ndodhet kudo. Di qe enkas nuk fshihet mire me qellim qe ai/ajo qe e kerkon ta gjeje.
   
  Sweety el likes this.
 3. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  sdi si ta shpjegoj por me kane thene qe eshte nje rruge e gjate me shume kthesa
   
 4. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  eshte vetvetja :)
   
 5. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  dashuria eshte nje miqesi e ngushte midis disa personave.(2,3 ose 4)
   
  joetisti_ likes this.
 6. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Dashuria jo seksuale mendoj... eshte nje shtrengim i ngrohte i duarve dhe nje fjale e ngrohte reciprokisht.
   
  The decatur likes this.
 7. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  tani je bere filozof.
   
  joetisti_ likes this.
 8. dr love

  dr love Locus omnem

  E shte dicka qe kurre nuk do mundemi ta perkufizojme realisht...dicka abstrakte pa te cilen nuk mund te jetojme.
   
  joetisti_ and Hektor12 like this.
 9. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Kjo eshtw fjalia me perfekte qe kam lexuar ketu
   
 10. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  qfar eshte dashuria.
  Dashuria nuk shihet,as nuk vishet.
  Dashuria vetem i shprehet nje peroni te veqant,ose edhe shum tjereve.
  Dashuria nuk eshte objekt,per tu par e per tu vlersuar,Dashuria gjindet ne Zemren e njeriut,Karakterin ,Sjelljen etj.
   
 11. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Dashuria eshte deshira per t'u bere i/e ditur.
   
 12. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Haha eshte filozofia. Dashuri nuk eshte vetem ndaj nje personi ka dashuri per sendet kafshet femijet dhe ajo per nje person te vecante dhe jo vetem ne jeten e njeriut. Sleviz nga shprehja e dhene nga dr.love kohe me pare
   
 13. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Dashuro, dashuro marrezisht, dashuro sa me shume te mundesh dhe nese te thone se eshte mekat atehere dashuro mekatin tend dhe do te jesh i pafajshem.
   
 14. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Dasuro thua ti po kujt ja the se ...
   
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Dashruia eshte largesia me e shkurter midis nje djali dhe nje vajze.
   
 16. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Vetem kaq e ngushte qenka ka diapazon me te gjere
   
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Duhet dashuruar deshira dhe jo gjeja e deshiruar.
   
 18. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Deshira dhe nevoja kane edhe kafshet, apo edhe ato dashurojnw. Kur ka kimi mes dy shpirtravw zemrave mbase po jo thjesht deshire
   
 19. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Te dua me frymemarrje, buzeqeshje, me lotet e gjithe jetes time! Dhe, dhente Zoti, akoma me shume do te te dua pas vdekjes.
   
 20. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  une ajo qe me jeparsye te jetoj ajo eshte dashuria
   

Shpërndajeni këtë faqe