cfar eshte dashuria???

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Andon Kazaqi, 12 Apr 2012.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Dashuria fillon me nje buzeqeshje, rritet me nje puthje dhe mbaron me nje caj.
   
 2. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  po ne qe se pime cajin hahah. per mua ka shume dashuri ... mos ta ndajme vecmas per nje person
   
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Nganjehere jeta eshte e cuditshme. Dashurohemi me personat qe na lendojne, dhe trajtojme keq personat qe realisht na duan shume.
   
 4. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  dashuria ska fjale, perkufizim kufij limite,, eshte jeta rrahje e zemres dhe frymemarrje e shpirtit
   
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Edhe nje takim per nje cast mund te jete dashuri.
   
 6. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  per mua casti smjafton mbase gaboj po dhe vitet me duken nje cast
   
 7. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Dashuria s'eshte gjithcka, por ka dicka me shume se gjithcka.
   
  Sahit Rexhepi Keca likes this.
 8. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  per mua edhe kur rihem zihem puthem qaj merzitem gezohem jetoj ne fund te fundit. cdo moment i jetes eshte i tille
   
 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Kur njerezit me pyesin se c’do te thote te dashurosh, ul syte nga frika se me kujtohet.
   
  Mreti55 likes this.
 10. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  sa shume pyeskan qenkan.injorante apo te testojne ty...
   
 11. Mreti55

  Mreti55 Forumium praecox

  Por ama i ngre prap se prap kur te kujton momentet qe ke ndje ose ndje
   
  joetisti_ likes this.
 12. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  S'e di, por e pranoj krahehapur si ndjenje. Me ka dhene kenaqesi me ka shkundur nga themelet, me ka pelqyer me ka dhene nje si shije humbetire por, une krahet hapur i mbaj ne perjetesi.
   
  Balahk likes this.
 13. ShKoDRaN_PuRo

  ShKoDRaN_PuRo Papirus rex

  Jeta eshte pikerisht si nje pikture. Vizato linjat me SHPRESE. Fshiji gabimet me TOLERANCE. Ngjyej furcen me shume DURIM dhe ngjyrose ate me DASHURI

  [​IMG]
   
  joetisti_ likes this.
 14. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Dashuria e ka te drejten te jete e pandershme dhe genjeshtare. Ne qofte se eshte e sinqerte.
   
  ShKoDRaN_PuRo likes this.
 15. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Sa kollaj i japim perkufizimin dashurise ... sikur ne jete ajo te jete thjesht nje perkufizim
   
  Dreamer and Balahk like this.
 16. Hope

  Hope dans ton coeur

  Dashuria eshte si zhurma te gjithe flasin per te por askush se njeh vertet!!
   
  Jamie likes this.
 17. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  Dashuria eshte si nje kopsht me Lule po Hyre ne te dije se u ngule....
   
 18. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Dashuria eshte nje force e eger.Kur tentojme ta kontrollojme na shkaterron,kur tentojme ta burgosim na ben skllever,kur tentojme ta kuptojme na ben ben konfuz e te humbur!
   
  Jamie likes this.
 19. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit  Dashurine e vërtete ,e gjej vetëm e vetëm tek prinderit!
   
  joetisti_ likes this.
 20. SNAP

  SNAP Papirus rex

  "Dashuria" Eshte sikur po blem nje pale kepuce ne dyqan, ne fillim te shkon syri tek te bukurat, elegante, finot,
  pastaj ne fund mer ate qe ndjehesh me reate
   
  joetisti_ likes this.

Shpërndajeni këtë faqe