Cfar mendon nje njeri psikisht kur e trathton e shoqja ?.,?

Diskutime tek 'Psikologjia' filluar nga ReshOoO, 12 Jan 2013.

 1. ReshOoO

  ReshOoO Primus registratum

  Ju lutem sa ma shum pergjigjee,,,,,​
  1.Mendon ta vrass​
  2.Mendon ta poshtroj ne shoqerin e tyre​
  3.Mendon tja kthej ne te njejten menyr​
  4.Apo dicka tjeter ???​
   
  princ likes this.
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Per nje tjeter flitet kollaj :)
  Mendon ta vrase. (me overdoze dashurie :))
   
  princ likes this.
 3. abs

  abs nuk e di...

  hahahaha pika 3, t'ja kthej ne te njejten menyre? absurde!

  seriozisht tani.
  bej llogarine e zgjidh cila pike - nga keto me poshte te ndihmon me shume;
  1. c' po bej per vehten qe te dal nga vuatja?
  2. kush me beri te vuaj, te hakmerrem!
   
  Sonia007 likes this.
 4. Mistrece

  Mistrece Primus registratum

  Une nuk e di se c'mendon por mendoj se duhet te mendoje ku dhe nese ai vet ka gabuar gjekundi.
   
  Sonia007 likes this.
 5. Hank

  Hank Valoris scriptorum

  Gjeja e pare qe ben njehere, eshte nje kalim depresioni i shkurter qe vjen nga egoizmi i tij. Egoja ndjehet e poshteruar se si dicka qe duhet ti takonte asaj(egos), tregoi qe nuk ka vlere. Egoja tenton te shtyje ne ulje te vetbesimit per shkak te mos respektimit te saj.
  Ne nivel fizik, imazhi i nje mashkulli tjeter qe mund t'i kete penetruar femren e vet e ben te distancohet emocionalisht ndoshta per t'iu rikthyer femres seksualisht ne menyre jo sensuale (nuk ka te beje me dhune)
  Me tej varet nga niveli i egos se tij per te pranuar vazhdimesine e tyre ose per te kerkuar nje femer tjeter.
  Ky varianti "ia kthen ne te njejten menyre" eshte real dhe ndodh gjihmone. Nuk vjen aktiv por pasivisht per tu hakmarre nga ana emocionale.

  Kete punen e poshterimit nuk e kam kuptuar psiqikisht pse duhet, sidomos nese e ke dashur, ndersa ajo pjesa e vrasjes eshte nje reagim nga nje egoizem i theksuar ne nje shoqeri ku pervec tradhetise gjykohet dhe egoizmi mashkullor e ndoshta ndonjehere dhe pune tiroidesh
   
  abs and Sonia007 like this.
 6. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  hahahahahahahahaha

  nje sekond o djale,avash mos u sill kaq ashper

  Shqiperia dhe shqiptaret po shkojne drejt Bashkimit Europian dhe keto gjera nuk i bejne te gjithe por vetem ata qe jane budallenj dhe me duket se ty te paska ndodhur qe shoqja te te kete tradhetuar apo jo?

  Prandaj na kerkon keshilla.

  Tani mua shoqja me ka tradhetuar vetem ne mesim,kur po benim testin e matematikes,kishim te dy nga nje kopje,tani profesori na pa me kopje dhe i tha se kush i ka bere keto kopje?
  Shoqja ime iu pergjigj se i ka bere mikaeli,domethene une,por ne fakt te verteten tha por ama une e kisha shoqe te ngushte dhe me zhgenjeu ky gjest por e fala dhe i thashe qe me borxh dicka.


  Nese do te ishte puna tek dashuria,shqipetaret kane nje mentalitet shume ekstrem qe kalon direkt ne vrasje dhe dhune dhe kjo gje nuk me pelqen,nese e dashura ime do me tradhetonte,do ti thoshja qe te te vije turp por ne asnje menyre qe poshteroja ose ta vrisja ate ose djalin me te cilin me tradhetoi.

  Nese do te me tradhetonte gruaja,atehere do shkoja te rrifja babain e saj,vellain e saj dhe gjithe xhaxhallaret e saj.
   
 7. princ

  princ Valoris scriptorum

  do tja kthejsha ne te njejten menyr
   
  The decatur likes this.
 8. dr love

  dr love Locus omnem

  Se nuk ka me ne mes tyre pasion..dashuri..se ka deshtuar
   
  Hektor12 and princ like this.
 9. dr love

  dr love Locus omnem

  [​IMG]
   
  Hektor12 and princ like this.
 10. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  s'ka nje njeri qe nuk tradhton. Dhe, po te jete se e shohim me syrin e duhur tradhtine tone, nuk do te na "vriste" shume tradhtia - ne kete rast e bashkeshortes. Do te thote se, perderisa e perjetojme keq, ne vete tradhtojme me shume ciltersi. Na duket se s'kemi bere asgje te keqe :p
   

Shpërndajeni këtë faqe