Cfar mendon nje njeri psikisht kur e trathton e shoqja ?.,?

Diskutime tek 'Psikologjia' filluar nga ReshOoO, 12 Jan 2013.

1. ReshOoO

ReshOoO Primus registratum

Ju lutem sa ma shum pergjigjee,,,,,​
    1.Mendon ta vrass​
    2.Mendon ta poshtroj ne shoqerin e tyre​
    3.Mendon tja kthej ne te njejten menyr​
    4.Apo dicka tjeter ???​

princ likes this.
  2. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

Per nje tjeter flitet kollaj :)
    Mendon ta vrase. (me overdoze dashurie :))

princ likes this.
  3. abs

abs nuk e di...

hahahaha pika 3, t'ja kthej ne te njejten menyre? absurde!

seriozisht tani.
    bej llogarine e zgjidh cila pike - nga keto me poshte te ndihmon me shume;
    1. c' po bej per vehten qe te dal nga vuatja?
    2. kush me beri te vuaj, te hakmerrem!

Sonia007 likes this.
  4. Mistrece

Mistrece Primus registratum

Une nuk e di se c'mendon por mendoj se duhet te mendoje ku dhe nese ai vet ka gabuar gjekundi.

Sonia007 likes this.
  5. Hank

Hank Valoris scriptorum

Gjeja e pare qe ben njehere, eshte nje kalim depresioni i shkurter qe vjen nga egoizmi i tij. Egoja ndjehet e poshteruar se si dicka qe duhet ti takonte asaj(egos), tregoi qe nuk ka vlere. Egoja tenton te shtyje ne ulje te vetbesimit per shkak te mos respektimit te saj.
    Ne nivel fizik, imazhi i nje mashkulli tjeter qe mund t'i kete penetruar femren e vet e ben te distancohet emocionalisht ndoshta per t'iu rikthyer femres seksualisht ne menyre jo sensuale (nuk ka te beje me dhune)
    Me tej varet nga niveli i egos se tij per te pranuar vazhdimesine e tyre ose per te kerkuar nje femer tjeter.
    Ky varianti "ia kthen ne te njejten menyre" eshte real dhe ndodh gjihmone. Nuk vjen aktiv por pasivisht per tu hakmarre nga ana emocionale.

Kete punen e poshterimit nuk e kam kuptuar psiqikisht pse duhet, sidomos nese e ke dashur, ndersa ajo pjesa e vrasjes eshte nje reagim nga nje egoizem i theksuar ne nje shoqeri ku pervec tradhetise gjykohet dhe egoizmi mashkullor e ndoshta ndonjehere dhe pune tiroidesh

abs and Sonia007 like this.
  6. The decatur

The decatur Perjashtuar nga Albforumi

hahahahahahahahaha

nje sekond o djale,avash mos u sill kaq ashper

Shqiperia dhe shqiptaret po shkojne drejt Bashkimit Europian dhe keto gjera nuk i bejne te gjithe por vetem ata qe jane budallenj dhe me duket se ty te paska ndodhur qe shoqja te te kete tradhetuar apo jo?

Prandaj na kerkon keshilla.

Tani mua shoqja me ka tradhetuar vetem ne mesim,kur po benim testin e matematikes,kishim te dy nga nje kopje,tani profesori na pa me kopje dhe i tha se kush i ka bere keto kopje?
    Shoqja ime iu pergjigj se i ka bere mikaeli,domethene une,por ne fakt te verteten tha por ama une e kisha shoqe te ngushte dhe me zhgenjeu ky gjest por e fala dhe i thashe qe me borxh dicka.

Nese do te ishte puna tek dashuria,shqipetaret kane nje mentalitet shume ekstrem qe kalon direkt ne vrasje dhe dhune dhe kjo gje nuk me pelqen,nese e dashura ime do me tradhetonte,do ti thoshja qe te te vije turp por ne asnje menyre qe poshteroja ose ta vrisja ate ose djalin me te cilin me tradhetoi.

Nese do te me tradhetonte gruaja,atehere do shkoja te rrifja babain e saj,vellain e saj dhe gjithe xhaxhallaret e saj.

7. princ

princ Valoris scriptorum

do tja kthejsha ne te njejten menyr

The decatur likes this.
  8. dr love

dr love Locus omnem

Se nuk ka me ne mes tyre pasion..dashuri..se ka deshtuar

Hektor12 and princ like this.
  9. dr love

dr love Locus omnem

Hektor12 and princ like this.
  10. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

s'ka nje njeri qe nuk tradhton. Dhe, po te jete se e shohim me syrin e duhur tradhtine tone, nuk do te na "vriste" shume tradhtia - ne kete rast e bashkeshortes. Do te thote se, perderisa e perjetojme keq, ne vete tradhtojme me shume ciltersi. Na duket se s'kemi bere asgje te keqe :p

Shpërndajeni këtë faqe