CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Diskutime tek 'Chit Chat me Chatistet e Tjere' filluar nga griselda, 21 Aug 2003.

 1. Belinea

  Belinea Primus registratum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  Ji i lumtur Robo /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 2. Sallaku

  Sallaku Primus registratum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  fenks Beli
   
 3. TEDI

  TEDI Valoris scriptorum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  Gabim evro thuhet ...
   
 4. Guest

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  europe europe :lol: :tipsy:
   
 5. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  parate jane per t'u prishur!

  p.s. Shef ca me bani te them?! Me late pa martu, me late!!! /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

  :rockband:
   
 6. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  Paraja eshte te kesh tutto il ben di dio ekonomikisht!

  S'o pak ..por s'te jep gjithcka.

  Une i du per vete..kam ra fort n'dashni me ta!
   
 7. TEDI

  TEDI Valoris scriptorum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  Se MOs vetem ti ngele Pa martuar ... Meqe kena ngel pa u martu Hajt martohena bashke ... :tipsy:
   
 8. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  Paraja ne funksion te njeriut dhe jo njeriu ne funksion te parase!
   
 9. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  Ted,
  po mmmmmm merrrrrrr et gggggg ooooooja!
  Ti, e mu, e me u martuuuuuuuuuuuuuu? :eek:
   
 10. TEDI

  TEDI Valoris scriptorum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  eme mire NUk e deklarojme ...
   
 11. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  Ta marr vesh une, ne NUk e deklarojme ne publik, apo NUk ja deklarojme njeri-tjetrit :confused: /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 12. ameba

  ameba Forumium maestatis

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  A nuk th, thoooone kot "Ku hyn parja, s'bi ma daaaarja" /pf/images/graemlins/tongue.gif sa njitese qeka kjo maaaa, majtja e gooo,gojes dree,dreqin... /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 13. assassino26

  assassino26 Primus registratum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  Hudhja qenit si ha,hudhja robit bo si qen
   
 14. Seriozi

  Seriozi Primus registratum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  Te punoj nga mengjezi ne darke per ato t'shkreta pare(s'jane dhe aq te shkreta jo)dhe te bej sikur se rruj dhe aq shume per to me duket hipokrizi. Aq me teper kur ankohemi:eek:h u lodha ne pune,vdiqa duke punuar,dhe per çfare se per dava lekesh !!! :confused: .
  Po lexoja tek tema Sporti Shqiptar per atleten Mirela Manjani(origjine shqiptare) qe u shpall kampjone bote ne hedhjen e shtizes.Eshte hera e dyte qe shpallet kampjone bote duke perfaqesuar greqine.

  Si e komentojne mediat kete fitore te saj.
  Grekja Mirela Manjani fiton medaljen e arit .....
  La Grecque Mirela Manjani a décroché la médaille d'or au concours du javelot..
  Dhe pse iku ajo nga Shqiperia si shume te tjere(dhe ne).Ja fjalet e saj:
  Ika nga Shqiperia se aty nuk kishte kushte dhe nuk paguhesha mire,dhe rrjedhimisht nuk mund te realizoja endrren time.
  Fjalet tona kush do ishin po te na pyesin neve pse keni ikur: per nje jete sa me te mire ose thjesht per te fituar pare,perjashto studentat ketu qe si qellim kryesor kane shkollen por qe gjithashtu punojne per te fituar ndonji lek.
  Mire e thote Peshkatari:
  Hudhja qenit si ha,hudhja robit bo si qen.
  Ja dhe disa rreshta te nji kenge te grupit ABBA.
  Money, money, money
  Must be funny
  In the rich man's world
  Money, money, money
  Always sunny
  In the rich man's world
  Aha-ahaaa
  All the things I could do
  If I had a little money
  It's a rich man's world

  It's a rich man's world
   
 15. Guest

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  bravo mistreci vallaj ato qe sja dine parase vleren jan budallenj jane
   
 16. Seriozi

  Seriozi Primus registratum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  Ja dine Proto ja dine se per ate shkelyhemi ne pune por bojne sikur s'ju intereson dhe aq shume.
  /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 17. Anana

  Anana Primus registratum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  We love money. Na e nxiu jeten vec. Kush dreq i shpiki leket. Na eshte bere koka daulle me leke. Leke ketej e leke andej. Fatura, bills, money. Na u zbraz llogaria, na u mbush llogaria. Kaq fitova sot, aq humba neser. Do mbaroje ndonjehere ky muhabet?...
   
 18. ermaliurnick

  ermaliurnick Primus registratum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  paraja nuk eshte asgje mund te blesh shume gjera por nuk mund te blesh dashurine e dikujt nuk mund te bleshe shume gjera te tjera..eshte thjeshte e domozdoshme veshtire per tu gjetur per te bere jetesen sa me te mire...
   
 19. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  dakort mor poet... paraja nuk blen cdo gje..
  po pa pare cfare mund te blesh... :smash:

  per mua paraja eshte perendi..
  dhe vendos fatin e njerzeve... :thumbsup:
   
 20. helibak mucogllava

  helibak mucogllava Primus registratum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  paraja hedh shuren perpjet dmth qe as nej gje nuk eshte.se te ben pis :tipsy: po te zure dhe ne kok te ben dem per floket se eshte uji kripur :wave:
   

Shpërndajeni këtë faqe