CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

Diskutime tek 'Chit Chat me Chatistet e Tjere' filluar nga griselda, 21 Aug 2003.

 1. njemijeenjeenjedite

  njemijeenjeenjedite Primus registratum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  kush ka para ka gjithshka ,kush ka para ka boten ne duar ,kushsh ka para eshte prift doktor,kush ka para eshte superior.per para behet gjithshka per para e mira prishet ,pre para e liga ndricet per para keshtjellat shiten per para behet gjithshka.ps:nuk mbaj men me shume se pertoj te hap librin.
   
 2. samanta

  samanta Primus registratum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  O kot s'kane thene paraja sakatin e ben me kembe,
  te shemtuarin e ben te bukur,te verberin e ben te shikoje.S'e bleka dashurine po mire a keni pare ju ndonje djale te bukur e me para qe s'dashurohet nga vajzat? :shrug: :rolleyes:
   
 3. helibak mucogllava

  helibak mucogllava Primus registratum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  po mi samanta ja une /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. samanta

  samanta Primus registratum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  Hahahahh edhe kush ti qe m'i ke nja 20 gra ne AF /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 5. ermaliurnick

  ermaliurnick Primus registratum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  paraja seshte asgje pssssssss eshte e domosdoshme ne jete por ka gjera qe nuk mund te blihen me para /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 6. no_way_TuTo

  no_way_TuTo Primus registratum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  Ehhhhhhhh paraja. Paraja eshte PUSHTET. Paraja eshte jete luksi , paraja eshte te besh cte duash ti ne keto bote :rolleyes: . Sidomos ato ne Tirones e dine mire vleren e pares /pf/images/graemlins/laugh.gif , se po spata leke, ngel me Dorianen per qafe :lol: (ne tirane e ka fjalen)
   
 7. platinumvl2000@yahoo.co.u

  platinumvl2000@yahoo.co.u Primus registratum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  Paran se ha as qeni! /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 8. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  Ti me paraaa je mbret!

  Ti me paraaa je pasha!

  pastaj me pas pare eshte edhe moda!

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 9. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  Paraja te ha koken, pra mund te haj edhe qenin /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 10. platinumvl2000@yahoo.co.u

  platinumvl2000@yahoo.co.u Primus registratum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  Qenin edhe mundet, /pf/images/graemlins/laugh.gif po se ha dot zagarin :lol:
   
 11. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: CFARE ESHTE PARAJA PER JU?

  Kjo teme transferohet tek "Koktej Diskutimesh" aty ku ka qene fillimisht
   
 12. Megg

  Megg Carpe Diem

  Gjithcka dhe asgje...~:D
   
 13. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Paraja per mua eshte dicka qe shkon e vjen
  por lumturin asnjehere se blen.
  Ce do parane kur nuk je i/e lumtur dhe kur nuk ke harmonine shpirterore apo me njerezit qe te rrethojne.Paraja nevojitet per te mirat materiale,por dashuria(shoqerore,familjare,e vetvetes)te nevojitet nese deshiron te jetosh me gjate.
   
  Narkomane likes this.
 14. Narkomane

  Narkomane Valoris scriptorum

  Paraja hedh ujin perpjet
  leje qe spo prishka gjoja mendjen ton
   
  scadarsko likes this.
 15. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  Paraja per mua eshte siguria e jetes qe ne sot jetojme,pa te te harrojn te gjithe!
   
 16. Monroe

  Monroe Valoris scriptorum

  Esht gjithshka dhe asgje
   
 17. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  Jeta: para vdekjes dashuria te con ku do, paraja nuk e blen dot jeten.
   

Shpërndajeni këtë faqe