Cfare ju ka bere pershtypje sot?

Diskutime tek 'Koktej Diskutimesh' filluar nga katsune, 13 Mar 2016.

 1. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Po ecja rruges dhe pashe nje person qe po shikonte nje person qe po fotografonte nje lule te bukur. Ishte margarite. Personi fotografues ishte aq i dashuruar me natyren sa per nje moment u kthye ne natyre dhe fliste gjuhen e luleve. Iu kujtua lulja e deles dhe loja «me do s'me do». Ne ate kohe nje manushaqe shtremberoi turinjte dhe i tha fotografit: Po po une jam lulja e pare qe del mbi bore e s'ma var njeri. Me shihni mua dhe zhvishni ate te bardhen deri sa ngelet lakuriq.

  Eleonore
   
  MrCool and Artin like this.
 2. Frank

  Frank Forumium maestatis

  Me beri pershtypje sot, se perdite e me shume po bie cilesia e hashashit!
   
 3. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Me beri pershtypje sot DIKUSH i cili per hir te «lirise se fjales» lejon dike t'a provokoje, gje qe shkakton eksplosivitetin ne koken e tij. Eshte njesoj sikur te besh vetvrasje. Mos shpo barken tende!

  Eleonore
   
  Chrono_Crusade likes this.
 4. Artin

  Artin Papirus rex

  Kjo ishte. Ç'lloj luleje është kjo?

  [​IMG]
   
  MrCool likes this.
 5. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  What is the scale? Nuk kam me cfare t'a krahasoj per te kuptuar madhesine e lules. Nuk ia di emrin por kur e pashe, lulja e Lotus-it me erdhi ne mendje. Eshte lule e eger dhe lulet e egra me pelqejne shume. Kur vete tek varri i babit i coj vetem lule te mbledhura ne fushe. Sipas stines. Kane nje bukuri dhe egersi te mahnitshme. Jane me te vogla se ato te kultivuarat nga dora e njeriut. Ne femijeri bridhja pas luleve qe i quanim lule maci, goje ujku, lule bebe, lule akullore, lule dele, lule trendeline, lule kamomili, lulekuqe etj Ishte dhe nje lule lejla me petale te cilat i mblidhja per tharje dhe shitje si bime medicinale. Po ndihem keq qe nuk po me vjen emri i lules ne mendje.

  Eleonore

  Nga ngjyra qe ka mund ta quaja me mendjen time lule mavi, lule kopjativi, lule patlexhani....
   
 6. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Para se te dal, kam edhe nja dy minuta kohe te parashtroj nje pyetje: Pse vjollcat quhen manushaqe apo violeta kur ato nuk jane gjithmone ne ate ngjyre. Ka violeta te bardha, te zeza, te verdha dhe kombinimet mes tyre jane te shumta. Kjo me kujton edhe nje histori te dajos qe ishte bojaxhi (whitewasher) ashtu sikurse edhe piktor. Nje grua e kishte porositur te lyente shtepine e saj ngjyre patllixhani. Ai ia kishte futur me te bardhe gjithandej. Veshtrimit te saj pyetes ai iu pergjigj se nga vinte ai patllexhanet ishin te bardhe. Pastaj qeshi dhe tha se ishte vetem dora e pare e bojes.

  Kur thoni trendafil pse iu vjen e kuqja gjithnje ne mendje. Ka trendafile te verdhe e te bardhe e roze etj. Nuk mbaj kurre trendafila te kuq ne tufe. KURRE. Vetem NJE trendafil duhet te jete i KUQ.

  Me duhet te marr djalin nga kursi i pianos,

  Ciao
   
 7. Artin

  Artin Papirus rex

  Lulja ishte e vogël, nja 5-6 cm.
  Për ngjyrat... thuhet sepse shumica e ayre luleve janë në ato ngjyra.

  Sot më bëri përshtypje që edhe pse fjeta 7 orë, mezi u ngrita në mëngjes...
   
 8. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Si quhet lulja se u bera kureshtare?
   
 9. Artin

  Artin Papirus rex

  Nuk ia di emrin, por po te kerkoj, mund ta gjej.
   
 10. Frank

  Frank Forumium maestatis

  Me ben pershtypje pse Adminet e kane lene forumin ne harrese.
   
 11. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Se mbajne Adminet nje forum , ndaj dhe ta harrojne jane antaret qe e mbajne.

  Skam pershtypje hic
   
  Frank likes this.
 12. Frank

  Frank Forumium maestatis

  Me vjen mire qe reagoi dikush, shifni se kane plasur reklamat neper statuse.
  Sa per userat, ata jane te destinuar ti shkelin rregullat por Duhet dikush ti vere ne vije. Peace!
   
 13. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Pate alergji ti nga reklama? :p
  Reklam chati ishte, cti besh kur edhe ketu vet forumi permban tema rreth chatit? : )
  Ne vije jemi ne ,ku na sheh qe kemi dal :p
   
  Frank likes this.
 14. Frank

  Frank Forumium maestatis

  Çeshtje koherence dhe konkurence! :p Nejse ndjese per shqetesimin.
   
 15. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Nuk shqetesohem une per keto gjera.
   
 16. MrCool

  MrCool Oldschool

  Me ben pershtypje mos shqetesimi i kesaj siper :p
   
  Frank likes this.
 17. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Me beri pershtypje ky qe mosshqetesimi i asaj siper i beri pershtypje.

  EK
   
  MrCool likes this.
 18. MrCool

  MrCool Oldschool

  Sot vdiq nje shoku im, mik i vjeter dhe i ngushte qe 15 vite... Qofsh i xhenetit, Kapo.
   
  Jorina_ likes this.
 19. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Me lejo te te ofroj ngushellimet me te perzemerta. Dihet shkaku?
   
  MrCool likes this.
 20. MrCool

  MrCool Oldschool

  Vdiq 1 ore pas "operacionit te suksesshem" ne lukth..
   

Shpërndajeni këtë faqe