Cfare kane te perbashket krishterimi dhe islami?

Diskutime tek 'Teologjia' filluar nga regele, 20 Jan 2006.

 1. Astrit Myldyzaj

  Astrit Myldyzaj Primus registratum

  Duke thene se Zoti nuk mund te misherohet, atehere po e kufizoni Zotin. Keshtu jeni duke kryer nje gabim teper te madh.. Asgje nuk eshte e pamundur per Zotin. Zoti vete u misherua per te mbajtur mekatet e botes nr shembellim mishi mekatar, ketu e tregon ai dashurine ndaj nesh
   
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  se bejne keq duke pretenduar se bejne mire ndaj atyre qe per 'zot' nuk duan t'ia dine. Njelloj si te fillonin te na flisnin e te na bashkonin rreth diellit. Vertet dielli ekziston (zakonisht diten), por ama ka njerez qe s'u plas 'plasja' te dine me shume se aq (se ekziston, pra), sepse kane hallet e perditshme. Fjala bie, duan te zene ndonjeren... [personal mendim]
   

Shpërndajeni këtë faqe