Cfare keni gatuar/ngrene sot?

Diskutime tek 'Kuzhina dhe receta gatimi' filluar nga katsune, 4 Oct 2015.

 1. Anabell

  Anabell Forumium maestatis

  per momentin ....akullore me karamel .
   
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

 3. Airbourne

  Airbourne Papirus rex


  Ndryshimi: shkruesi ne vend te rucola perdor rigon.
  Ne vend te mishit te pules,proshute.
  Ne vend te gjalpit vaje ulliri.
  Qepe.
  Dhe ne vend te domates,salce(hungareze ne fakt tek mua)
  Gatuhet: vajin e ullirit ne tigan e nxeh,hidhen qepet sa te marrin ngjyre,pastaj kungulli ne forma sipas deshires+salcen dhe i perziene.
  Pastaj uje te vaket+proshute dhe u ....krye.
  Rigonin pese min.perpara mbarimit.Sipas deshires edhe hudhra.
  Nje gote apo shishe vere nuk ju demton....si shoqerim.
  Kaq.
   
 4. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  Turli me mish dhe perime.
  Do ta ha më vonë...
   

Shpërndajeni këtë faqe